Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Przeciętny słuchacz może posłużyć się nią do w miarę dokładnego ustawienia siły antyskatingu, która zazwyczaj ustawiana jest bardzo zgrubnie, "na oko" - wg skali, w powiązaniu z siłą nacisku.
Do ustawienia antyskatingu można użyć płyty CD-r :)
Do ustawienia antyskatingu można użyć płyty CD-r :)
Możesz rozwinąć temat?
Przeciętny słuchacz może posłużyć się nią do w miarę dokładnego ustawienia siły antyskatingu, która zazwyczaj ustawiana jest bardzo zgrubnie, "na oko" - wg skali, w powiązaniu z siłą nacisku.
Tak, ale "przeciętny" słuchacz kupując gramofon, ma w instrukcji obsługi właśnie takie zgrubne ustawienie antyskatingu i na ogół tym przeciętnym to wystarcza. Mam dziesiątki płyt winylowych. Miałem kilka gramofonów. Teraz mam dwa. Przez prawie 50 lat ustawiałem to zgrubnie, jak w instrukcji. I co? I nic. Nadal słucham płyt. Jestem jednym z tych przeciętnych :).
@marian1981.02
Kładziesz płytę CDR na talerzu do góry dnem, na płycie kładziesz igłę, delikatnie ręką kręcisz talerzem i patrzysz jak zachowuje się igła robisz delikatne poprawki ustawienia anty-skatingu, a potem włączasz napęd i jeżeli igła nie przesuwa się ani w lewo, ani w prawo, to znaczy że antyskating ustawiony jest prawidłowo. Możesz też użyć płyty winylowej która z jednej strony jest gładka.
Oczywiście zapisana płyta CDR nie wyda dźwięku, a potem może również szwankować w odtwarzaczu CD.
Ale najpierw wyłącz wzmacniacz!
Komentarz który dostałem do filmu z Unitrą. Ciekawe czy rzeczywiście zamówiła?
Tłumaczenie Google.
@martynalabudda14661 godz. temu
Witam, dlaczego nie jesteście dumni, że coś dobrego wychodzi z Polski, coś dobrego też jest w środku, zainstalowano nowoczesne polskie opracowanie i nic chińskiej sztuki, życzę powodzenia Unitra i CD zostały już zamówione za 2400€ za Yamaha AS-2200 i Monitor Audio Silver 300. Zawsze mówię na polaku nigdy się nikt nie dorobi.
Przetłumacz na polski
Z instrukcji obsługi gramofonów NU zamieszczonej w tym temacie dowiadujemy się, że regulacji siły antyskatingu dokonujemy poprzez umieszczenie pętelki nitki ciężarka w odpowiednim wycięciu.
Postępować należy zgodnie z tabelą w której jest uwzględniona siłą nacisku igły i powiązane z tą siłą wycięcie.
Tak więc producent tego gramofonu, sam określił, że taka metoda jest bardzo dokładna.
Gdyby, było inaczej to z pewnością można te nacięcia zagęścić, ale takiej potrzeby najzwyczajniej nie ma.
I w owej instrukcji dla użytkownika tych gramofonów, która jest przeznaczona dla wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania,
doświadczenie,wiedzę nie ma słowa o używaniu jakiejkolwiek płyty testowej.
Z instrukcji obsługi gramofonów NU zamieszczonej w tym temacie dowiadujemy się, że regulacji siły antyskatingu dokonujemy poprzez umieszczenie pętelki nitki ciężarka w odpowiednim wycięciu.[..]
I w owej instrukcji dla użytkownika tych gramofonów, która jest przeznaczona dla wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania,
doświadczenie,wiedzę nie ma słowa o używaniu jakiejkolwiek płyty testowej.
A czy w instrukcji lub opisie płyty testowej jest napisane, że służy wyłącznie do regulacji gramofonów Nowej Unitry?
To przecież narzędzie uniwersalne, a regulacja i kontrola antyskatingu z pewnością przyda się dużo bardziej przy zabawach z klasyczną Unitra niż tą nową.
Niskoseryjna produkcja pozwala mieć nadzieję na porządną jakość i staranne strojenie.
Sposoby regulacji siły antyskatingu nie uległy zmianie na przestrzeni ostatnich 60-ciu lat.
Posiadam kilka...naście gramofonów, a także instrukcję do nich.
Wszystko to klasyczna Fonica.
Nie ma w nich mowy o jakichkolwiek regulacjach z użyciem płyty.
Bo to zbędne fanaberie.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 150
- 151
- 152
- 153
- 154
- 155
- 156
- 157
- 158
- …
- następna ›
- ostatnia »










Czyli krótko mówiąc taka płyta jest dobra dla hobbystów gramofoniarzy, którzy więcej mierzą niż słuchają muzyki, dla osób parających się serwisem gramofonów, dla tych wszystkich, którzy po prostu lubią "słuchać sprzętu". Dla jasności - nikogo nie potępiam. Każdy robi to, co lubi. Przeciętnemu posiadaczowi gramofonu, który po prostu lubi słuchać muzyki z "winyli", taka płyta nie jest do niczego potrzebna.
„I stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana”