Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Zwrotnica prawdopodobnie aktywna na DSP.
I szach-mat zdeklarowani miłośnicy analogu :)
Pozdrawiam
Grzesiek
A jak odbywa się bezprzewodowa transmisja sygnału do takiej kolumny, przez internet po Wi-Fi? ;-D Bo jeżeli na pierwszej z brzegu częstotliwości ponadakustycznej, która przez przypadek wpadnie w radiofoniczne pasma AM, uniemożliwiając odbiór np. Jedynki na "Pionierze" lub innej "Szarotce" w promieniu kilkudziesięciu metrów - to uważam że powinni tego zabronić.
Odważny ten Tonsil. Kontrowersyjne hasło "Przyszłość jest bezprzewodowa". W zestawach Bolero 300 głośniki Visaton DSM50 i DSM25. Niskotonowy trudno zidentyfikować. Czy w ten sposób Tonsil nie przyznaje się do porażki w produkcji głośników innych, niż te tkwiące korzeniami w licencjach z lat '70?
No i jaka to bezprzewodowość głośników, jak tak czy siak muszę podłączyć do nich kabel i generalnie jest to w dalszym ciągu co najmniej jeden przewód dwużyłowy do każdej kolumny. Nie neguję przy tym idei zestawów aktywnych, są obszary gdzie to może mieć senes. Zapewne część aktywna tych kolumn też jest z importu, z ograniczoną możliwością wpływania na parametry. Stąd może wynikać trudność w doborze własnych głośników do tej konstrukcji.
Niskotonowe to dzisiejsza wersja 25/80, troszkę skundlona innym magnesem. To niestety już nie te same głośniki co w starych bolero 300.
Głośniki visatona zastosowane są dlatego, bo takie były w oryginałach z lat 90.
Jeszcze niech zaokrąglą fronty, i będą wyglądały bardzo ok.
A jak odbywa się bezprzewodowa transmisja sygnału do takiej kolumny, przez internet po Wi-Fi? ;-D Bo jeżeli na pierwszej z brzegu częstotliwości ponadakustycznej, która przez przypadek wpadnie w radiofoniczne pasma AM, uniemożliwiając odbiór np. Jedynki na "Pionierze" lub innej "Szarotce" w promieniu kilkudziesięciu metrów - to uważam że powinni tego zabronić.
Zapewne Tomku z użyciem bluetooth'a, a to zupełnie nie ten zakres częstotliwości :) . Myślę, że nie masz się czego obawiać.
Pozdrawiam
Grzesiek
Do kolumn aktywnych i tak są potrzebne przewody.
Nie wiem, czy tylko mi się tak wydaje, czy nie ale, dla mnie to coraz bardziej wygląda jak konstrukcja typowo DIY.
Raspberry pico jako mikrokontroler bodajże, wydaje mi się, że pojawił się także element drukowany przez drukarkę 3D, Ten DAC texas instruments też chyba gdzieś zginął albo ja go po prostu nie widzę.
Transmisja bezprzewodowa to także wi-fi.
Oby wi-fi 6.
Cyt. Anna Sokołowska: "Wi-Fi 6, znane także jako IEEE 802.11ax, to standard przesyłu danych dla bezprzewodowych sieci lokalnych (WLAN). Jest on następcą poprzedniego rozwiązania, jakim był standard 802.11ac. Wi-Fi 6 wyróżnia się wysoką wydajnością ze względu na ogólną poprawę względem poprzednich generacji. Standard ten został zaprojektowany do pracy w pasmach zwolnionych z licencji między 1 a 7,125 GHz, w tym w pasmach 2,4 i 5 GHz, które są już powszechnie używane, a także w znacznie szerszym paśmie 6 GHz."
To Chyba radyjka nie zakłóci. ;-)
Nie wiem, czy tylko mi się tak wydaje, czy nie ale, dla mnie to coraz bardziej wygląda jak konstrukcja typowo DIY.
Raspberry pico jako mikrokontroler bodajże, wydaje mi się, że pojawił się także element drukowany przez drukarkę 3D, Ten DAC texas instruments też chyba gdzieś zginął albo ja go po prostu nie widzę.
Chyba, bodajze... nie wiem ale ponarzekam. Ehh malkontenci... To jest wersja prototypowa PCB. Obok stał kartonowy model obudowy a wszystko podpisane "jak projektujemy". Układ raspberry to mikrokontrole ARM RP2040 (podobny do STMow chocby) a płytka z raspberry robi jako tymczasowy programator i wykorzystywana jest do debugowania na etapie tworzenia kodu. PCM5102 jest, wklejam powiększone zdjęcie. Słucham kolejnych narzekań tych którzy nie byli :)
Zapewne Tomku z użyciem bluetooth'a, a to zupełnie nie ten zakres częstotliwości :) . Myślę, że nie masz się czego obawiać.
Pozdrawiam
Grzesiek
Dokładnie ten moduł został tam użyty https://www.platinaudio.com/collections/wisa-amplifiers/products...
Producent Platin, modul PRX II. Firma specjalizuje się w produkcji takich modułów. Transmisja w opracowanym przez nich standardzie WISA o którym niewiele wiadomo, jednak nie wymagaja podlaczenia do domowej sieci. Producent oferuje też moduły z wifi i bt.
Niskotonowe to dzisiejsza wersja 25/80, troszkę skundlona innym magnesem. To niestety już nie te same głośniki co w starych bolero 300.
Głośniki visatona zastosowane są dlatego, bo takie były w oryginałach z lat 90.
Jeszcze niech zaokrąglą fronty, i będą wyglądały bardzo ok.
Człowiek się uczy całe życie. Do dziś nie wiedziałem o epizodzie z Visatonem w latach 90. Chyba nie było wiele sztuk Bolero 300. Jakoś nie miałem okazji się natknąć choćby na ogłoszenie sprzedaży. Patrząc na nowe, aktywne, od razu skojarzyłem Visatona z tytanową kopułką. Zastanawiałem się nad nimi do swojego projektu, ale cena i spodziewane problemy w aplikacji przeważyły na rzecz klasyka DTW95FFL
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- 88
- 89
- …
- następna ›
- ostatnia »















Odważny ten Tonsil. Kontrowersyjne hasło "Przyszłość jest bezprzewodowa". W zestawach Bolero 300 głośniki Visaton DSM50 i DSM25. Niskotonowy trudno zidentyfikować. Czy w ten sposób Tonsil nie przyznaje się do porażki w produkcji głośników innych, niż te tkwiące korzeniami w licencjach z lat '70?
No i jaka to bezprzewodowość głośników, jak tak czy siak muszę podłączyć do nich kabel i generalnie jest to w dalszym ciągu co najmniej jeden przewód dwużyłowy do każdej kolumny. Nie neguję przy tym idei zestawów aktywnych, są obszary gdzie to może mieć senes. Zapewne część aktywna tych kolumn też jest z importu, z ograniczoną możliwością wpływania na parametry. Stąd może wynikać trudność w doborze własnych głośników do tej konstrukcji.