Nie samą Unitrą żyje człowiek
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
No fakt. Jak by były wklejone.
Jak mi się nie chciało robić zdjęcia płyty wystawianej na olx, to na posiadane zdjęcie innej mojej płyty wklejałem okładkę ściągniętą z netu.
Czasami krzywo wychodziło i też marnie wyglądało. Ale nie miałem pytań czy to oryginalne zdjęcie.
Podróba na całego. Podobne są na licytacji na allegro obecnie. Oryginalnie nagrane minidyski różniły się budową od czystych. Wyjątkiem są współczesne wydania które nie mają innej możliwości jak korzystać ze zwykłych dyskietek.
Tu link do oryginalnego wydania na minidisc.
https://www.ebay.pl/itm/256821063239?_skw=minidisc+album&itmmeta...
Podróba na całego. Podobne są na licytacji na allegro obecnie. Oryginalnie nagrane minidyski różniły się budową od czystych.
Z czystej ciekawości sprawdziłem fabrycznie nagrane MD i faktycznie są zupełnie inne od czystych dysków. Z drugiej strony koleś nie pisał, że to są oryginalne nagrania (pre-recorded) tylko, że to jego kolekcja, więc nie ma się do czego przyczepić. Zresztą sama cena jest już podejrzana, bo fabrycznie nagrane MD oscylują od $30 do $100 za sztukę, w zależności od artysty.
Tak w sumie zastanawia mnie widoczny w ostatnich latach fenomen, trend i ceny za MD. Format ten chyba nie oferuje nic szczególnie "magicznego". Analizując - jakością dźwięku nie jest porównywalny z CD, bliżej mu do MP3. Nie wnosi też nic swojego do dźwięku jak winyle. Wygoda użytkowania, dostęp do oryginalnych nośników i proces "celebracji" odtwarzania - no też tak średnio. Tak chłodno do tego podchodząc, nie bardzo rozumiem chęć używania tych nośników i ceny, jakie osiągają na rynku wtórnym. Takie trochę technologiczne hipsterstwo. :) Nie urażając oczywiście miłośników, tak sobie tylko rozmyślam.
Po prostu obcowanie z czymś innym. Ciekawe połączenie dyskietki i płyty cd. Z moim przenośnym jest o tyle fajnie że mogę podłączyć przez USB i wypalać jak zwykłą cd-r.
Jakość nie jest wcale taka zła. Jako fizyczny format przenośny sprawdza się super i dlatego na rynku konsumenckim stał się przez chwilę formatem przejściowym między kasetami a mp3 dla zamożniejszych a w Japonii całkowicie, gdzie w przypadku słuchania muzyki w autobusie będziesz szczęśliwy że w ogóle coś usłyszysz. CD było beznadziejne jako przenośny format z powodu wielkości.
Ja różnicy między plikiem bezstratnym a mp3 nie słyszę i jakoś jestem z tym szczęśliwym. Nie czuję ograniczenia ze strony formatów. A w jakieś tam "dodatki akustyczne dodawane od formatu" nie wierzę, podobnie jak w "magię lamp". Takie tam audiofilskie bzdety.
Co do dyskietek oryginalnie nagranych, to umarło to bardzo szybko i obecnie większość fanów formatu olewa tą część. Świat przyjął Minidyski wyłącznie jako format do nagrywania i kopiowania, i w tym jest cała magia.
Czyli taka kontynuacja kaset, choć u nas może nie zapisało się to na kartach historii tak mocno, jak taśmy. Wiem, że MD był dość popularny w kręgach reporterskich/produkcyjnych.
Minidysk to przede wszystkim tanie źródło podkładów muzycznych zespołów do kotleta play stop. Od połowy lat 90 standardowe wyposażanie kapel, kupowali podkłady które dobrze brzmiały (umownie) i których nie trzeba było obrabiać bo o obróbcie podkładów jedna kapela na 100 miała pojęcie.
Dźwiękowi z MD bliżej do CD niż MP3 jeżeli wydanie jest oryginalne lub zrobiona kopia z płyty CD drogą cyfrową.
Miałem z tym formatem do czynienia i sam się nad nim zastanawiałem.
Fajne jest to że możesz skasować dowolny utwór, a w jego miejsce nagrać nowy, który może być dłuższy niż ten kasowany.
Nagrywarka zagrywając wolne miejsce dogra kawałek utworu na pierwszym wolnym miejscu, tak jak to robią dyski komputerowe. Na kasecie zbyt długi utwór musiałbyś skrócić albo zagrać następny .No i kolejna przewaga nad kasetami to ta, że nie szumiały.
X.Martini. Jeżeli nie słyszysz różnicy między plikiem a MP3 a plikiem bezstratnym to albo ten drugi jest do D... , albo masz kiepski odtwarzacz plików.
Ja różnicę w jakości plików słyszę również odtwarzając te pliki na telewizorze.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 89
- 90
- 91
- 92
- 93
- 94
- 95
- 96
- 97
- …
- następna ›
- ostatnia »












Niby średnio.
Pytanie: jakiej jakości jest plik na stronie?
-. .. . / .-.. .. -.-. --.. / -.. -. .. --..-- / ... .--. .-. .- .-- / -... -.-- / -.. -. .. / ... .. ..-.. / .-.. .. -.-. --.. -.-- .-.. -.-- .-.-.-