Gramofon - Wzmak z RIAA - Wzmak bez RIAA - Kolumny -> Da się?

20 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 1
Punkty: 38
Posty: 12
W klubie od: 09/01/2020

Bardzo dzień dobry.
Przekopuję internet ale nie mogę znaleźć sensownej odpowiedzi a tu pewnie ją znajdę.

Chciałbym podłączyć gramofon z serii Fonica Bernard do amplitunera kina domowego Yamaha RX-V575. W manualu nigdzie nie znalazłem, żeby ten amplituner miał przedwzmacniacz korekcyjny z RIAA a więc taki potrzebuję.
Po przeglądnięciu ofert takich przedwzmacniaczy doszedłem do wniosku, że za pieniądze wydane na tandetny przedwzmacniacz mogę kupić jakiś fajny wzmacniacz Unitry, który taki przedwzmacniacz z RIAA posiada, np. Trawiatę czy WSH-303 - bardzo mi się podoba.
Chciałbym to podpiąć tak jak w temacie - Gramofon do Unitry do wejścia Phono, Wyjście głośnikowe Unitry (chyba nie ma Line-out choć może wyjście magnetofonowe do nagrywania jakiś jest) do wejścia AV Yamahy i z Yamahy na kolumny. Unitra ma działać tylko jako przedwznacniacz do Gramofonu.

Czy ma to sens? Czy to będzie działać? Gdzieś znalazłem że Unitrę powinno się obciążyć 8ohm tak jak kolumnami i to może mieć znaczenie na NIE ale zapytam was. Naprawdę szkoda mi pieniędzy na badziewny preamp z RIAA za 100 zł, czy robienie DIY a koszty i tak wyjdą podobne i wolałbym to przeznaczyć na uratowanie jakiejś fajnej Unitry.

Alternatywa to kupno przedwzmacniacza z RIAA, podłączenie pomiędzy gramofonem a Yamahą i daj se pan spokój albo podłączenie tych samych kolumn (Frontów) co do Yamahy przez przełącznik i przełączać ręcznie na odsłuch gramofonu.

Poradzicie?