Szpulowy 2405s

2 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 0
Punkty: 14
Posty: 5
W klubie od: 15/04/2020

Dzień dobry, proszę szanownych forumowiczów o poradę. Temat jest znany- przez jednych kochany a innych znienawidzony magnetofon szpulowy UNITRA m2405 s.
W ostatniej chwili uratowany przed wylądowaniem w elektrośmieciach. Magnetofon odtwarza nawet całkiem dobrze. Z obu głośników wydobywa się dźwięk... ale:
Problem nr.1- przewijanie w lewo odbywa się " na podglądzie" tzn słychać bełkot przewijającej się taśmy pomimo że taśma wydaje się być dostatecznie odsunięta od głowicy tej dużej na tej małej się opiera cały czas.
Z problemu nr 1 bierze się problem nr 2 - po takim przewijaniu i ponownym wciśnięciu przycisku play lewy głośnik bardzo głośno buczy- brumi jak to się chyba mówi.
A teraz gwóźdź programu- żeby wszystko wróciło do normy muszę wcisnąć do połowy przycisk nagrywania a potem Play I tak do kolejnego przewijania w lewo.
Pod względem wiedzy i doświadczenia w elektronice jestem na poziomie człowieka pierwotnego. A czytanie schematów to jak czytanie mapy metra w Nowym Jorku podczas pierwszej wizyty w USA bez znajomości języka.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki.