Zg 25 c hit czy kit?

10 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 1
Punkty: 59
Posty: 19
W klubie od: 15/04/2020

Witam szanownych forumowiczów. Jak w temacie postu- zg 25c stare, zapomniane, zakurzone, jakiś czas temu znalazły sie u mnie. Zachęcony wieloma pozytywnymi opiniami z neta i filmami z you tuba w końcu doprowadziłem je do porządku. Wymiana zawieszeń na nowe pianki bardzo udana pomimo konieczności rozebrania jednego głośnika na części pierwsze. Kolumny szczelne. Gąbki wygłuszające zastąpione włókniną z altusów 140. Cały ten wysiłek popełniłem by stwierdzić , że ... nie ma szału!? Owszem gdny 16/12 robią robotę ale po pewnym czasie od wysokich zaczyna boleć głowa. Lubię nisko schodzący bas ale lubię też dobrze wyważoną górę ze szczegółami. W pomieszczeniu znajdują się jeszcze zgc 50 8 44 i to jest bajka - fajne zejsie niskotonowego, średnie i wysokie są w sam raz - nie męczące.
Proszę osoby ktore mają doświadczenia z tymi głośnikami o podzielenie się wrażeniami, sugestie.
W moim zestawie jest zwrotnica bez rezystora w torze wysokotonowym. Czy wymiana zwrotnic, okablowania moze mieć jakikolwiek wpływ na dzwięk?
Głosniki pracują z elizabeth. Dzwięk przesyłany jest z telefonu przez gniazdo magnetofonu tak więc jest możliwość szerszej regulacji barwy ale pomimo tego ciągle jest sycząco-piszcząco.
Gdzies przeczytalem, że te kolumny powinny miec zalozone oryginalne maskownice gdyz ten materiał "deszczyk" rozprasza wysokie tony ale to trochę naciągany argument jak dla mnie.