Fonica CDF 001

27 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 6
Punkty: 1448
Posty: 637
W klubie od: 08/11/2015

Właśnie przyniosłem do domu zdezelowaną Fonikę CDF 001. Kupiłem za 30zł. Brudna, poszczerbiona, obita. Żal patrzeć. Śmierdzi nawet stęchlizną. Leżała gdzieś na strychu czy w piwnicy z 15 lat tak myślę, i nie jeden raz upadła. Ma wgniecienia i pęknięty po bokach panel.
O dziwo działa. Ledy świecą. Szuflada pracuje bezbłędnie, otwiera się i zamyka poprawnie, bezszelestnie. Nawet odtwarza płyty, ale tylko oryginalne, żadnych nagranych. Wydawać by się mogło, że jest cudownie. Niestety jest kilka spraw, które martwią. A mianowicie:
- odtwarza nie wszystkie oryginalne płyty, i nie ma to znaczenia czy to płyty sprzed 20, 15, 5 lat czy też nowe. Jedne odtwarza a inne nie (E na wyświetlaczu). Za każdym razem te, które odtwarza, to odtwarza, a te które nie to nie, i koniec.
DLACZEGO??? Dlaczego nie gra wszystkich oryginalnych płyt bardzo dobrych wytwórni a inne tak samo dobrych wytwórni gra?
- druga sprawa, to jeśli już odtwarza to do 1/3 płyty a potem robi pętlę kilkanaście sekund wcześniej, dochodzi do pewnego momentu i znowu pętla, i tak w kółko, nie chce przejść, nawet jak chcę zrobić next, to robi ale już kompletnie nie gra.
Zamierzam dziś odkręcić obudowę, i zobaczyć co się dzieje.
Proszę osoby obeznane z tematem co mam zrobić?
Co poradzić na to, że niektórych płyt oryginalnych odtwarzacz nie czyta?