[Edgor13] Moja Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Ja mam jeszcze starą Neostradę "po miedzi" z prędkością max. do 20 Mb/s - w praktyce nie więcej niż 18,5 Mb/s i to zdjęcie ściągnęło mi się w 2 sekundy.
Ja mam jeszcze starą Neostradę "po miedzi" z prędkością max. do 20 Mb/s - w praktyce nie więcej niż 18,5 Mb/s i to zdjęcie ściągnęło mi się w 2 sekundy.
Coś mi tutaj nie zgadza się Twoja matematyka. Zdjęcie ma 15,561,098 bytes (bajtów) czyli 124,488,784 bits (bitów). Twoja Neaostrada ma 20 Mb/s (mega-bitów na sekundę). Jakby nie liczyć nie da rady przesłać 124 mega-bity w 2 sekundy po tym łączu.
Żeby nie było, sprawdzę jeszcze raz. Że mam Neostradę do 20 Mb/s to wiem na pewno.
Edycja - ściągałem smartfonem przez WiFi. LTE i 5G wyłączone. Tylko WiFi. Wiadomo, że WiFi faktycznie nie może być szybsze od szybkości przesyłu dostarczanej z sieci do modemu - routera. Wyszło nawet mniej niż 2 sekundy. Możesz wierzyć lub nie. Zrzut nie jest dowodem, ale zaręczam, że nie fantazjuję. Pomiar czasu ściągania zrobiony na innym smartfonie niż ten, na który ściągałem.
Żeby nie było, sprawdzę jeszcze raz. Że mam Neostradę do 20 Mb/s to wiem na pewno. Z LTE i 5G w tym przypadku nie korzystałem.
Edycja - ściągałem smartfonem przez WiFi. Wiadomo, że WiFi faktycznie nie może być szybsze od szybkości przesyłu dostarczanej od routera. Wyszło nawet mniej niż 2 sekundy. Możesz wierzyć lub nie. Zrzut nie jest dowodem, ale zaręczam, że nie fantazjuję. Pomiar czasu ściągania zrobiony na innym smartfonie niż ten, na który ściągałem.
To nie działa tak jak się wydaje. Wszystko zależy jak masz ustawioną przeglądarkę i gdzie jest serwer. To właśnie przeglądarka może "ładować" zdjęcia na zapas do twojego telefonu/komputera. więc wydaje się, że wszystko jest bardzo szybkie. W moim przypadku zdjęcie z serwera Unitraklub jest kopiowane do serwera CDN (content delivery network) z firmy CloudFlare, który jest w Toronto i dopiero potem do mojego komputera/telefonu. Dlatego też wygląda to trochę inaczej niż w Polsce.
Aż takiej wiedzy nie mam. Bazowalem na prostym pomiarze.
Andrzej, nie obraź się za offtop, który powstał w Twoim wątku.
Szukam przewodu łączącego wzmacniacz ATS360 z magnetofonem.
Tego zasilającego
Wreszcie zdewastowałem swoje CD 360....
Nie chce być źle zrozumiany, ale czy zdjęcie tylnej ścianki musi być w rozdzielczości 64 megapixele? To zajmuje 15 MB i nawet na 5G ładuje się przez chwile.
Nie jest. Nie mogę załadować takiego zdjęcia do postu.
Paulus. Spoko, nie zamknę wątku.
Zbychu, zgłoś się po to w kąciku offtopowym. Ja nie mam.
A to jakiś nietypowy? Może da się zrobić?
Ciekawe, że fabrycznie kolory są całkowicie odwrotnie niż zwyczajowo przyjęty standard.













Nie chce być źle zrozumiany, ale czy zdjęcie tylnej ścianki musi być w rozdzielczości 64 megapixele? To zajmuje 15 MB i nawet na 5G ładuje się przez chwile.