Remont kolumny Alton i Mildton, wymiana membrany z zawieszeniem

13 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 0
Punkty: 17
Posty: 8
W klubie od: 16/09/2021

Dzień dobry.

Chciałbym Państwa poprosić o pomoc przy naprawie kolumn.
Mam spadkowe po ojcu dwie kolumny. Jedna to Alton, widać bo zachowała się tabliczka z nazwą a druga jak mniema to Mildton. W obu kolumnach trzeba wymienić membrany wraz z zawieszeniem w głośnikach nisko i średnio tonowych. Nigdy tego nie robiłem i chciałem Państwa poprosić o wskazówki dla takiego świeżaka jak ja jak to poprawnie zrobić. Szukam również odpowiedniego zestawu naprawczego i widzę że na allegro jest całkiem pokaźna oferta ale czy są Państwo w stanie podpowiedzieć który zestaw był by najlepszy ?

Dodatkowo nie jestem pewny czy mimo że głośniki w obu kolumnach są tej samej średnicy czy można skorzystać z jednego zestawu czy jest to sprawa która wymaga jakiegoś lepszego dopasowania takich części.

Kolumny poza zniszczonymi głośnikami i różnymi uszkodzeniami na obudowie chyba nie posiada innych uszkodzeń. Znaczy zaglądałem do środka i tam wszystko się zgada ale czy w takich kolumnach są jakieś podzespoły elektroniczne które również podlegają okresowej wymianie które trzeba wylutować i wstawić nowe ?

Przepraszam za brak profesjonalnego języka ale nie znam się na tych sprawach. Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

img_20210915_100218.jpg