Nie wiem ale zapytam, to się dowiem.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Nie unoszę się. Jestem asertywny i kiedy uważam, że ktoś mnie obraża lub podważa moją wiedzę i doświadczenie, potrafię to napisać i bronić swoich racji.
Popatrz obiektywnie na przebieg dyskusji o tej nieszczęsnej ładowarce. Nie wiemy co to za sprzęt, zero wiedzy na temat konstrukcji, mamy doradzić zdalnie komuś, kto nie ma wystarczającej wiedzy. Opisuję więc różne przypadki, dokumentuję to zdjęciami, a mimo tego zarzuca mi się, że to, co wiem, to, co widzę nie jest prawdą, bo ktoś inny nigdy jeszcze się nie spotkał ....
Ja się spotkałem i spotykam. Serwisuję przez kilkadziesiąt lat przeróżny sprzęt. Od prostowników akumulatorowych na diodach po płyty komputerowe. Takie zasilacze, ładowarki to pikuś, który robi się w biegu.
Przypominam, że koledze chodziło o otrzymanie napięcia 3V w zastępstwie 2 baterii R20. Wydajność prądowa takiego zasilacza musi wielokrotnie przekraczać wydajność ładowarek do telefonów, chyba, że zastosujemy najnowsze ładowarki do smartfonów. Proszę też zwrócić uwagę na fakt, że typowe przewody USB do ładowarek mocno ograniczają płynący prąd, bo są cienkie i tandetne. Proponuję użycie jakiegoś zasilacza 5V o wydajności prądowej rzędu 3A i ograniczenie napięcia poprzez 3 szeregowe diody prostownicze. Ładowarki do telefonów prawie zawsze ograniczą prąd.
Napisałem przecież że trzeba połączyć szeregowo 3 diody prostownicze 1A. Można jeszcze spróbować z opornikiem np. 10Ω 5W, ale on obetnie i prąd.
Dalem łapkę.
No i na tym dyskusja powinna się zakończyć. Ale są drążący więc im odpowiadam bo wypada.
@Oldman.
Może i odejmować nie potrafię, ale mam szeroką wiedzę w budowie elektryki na statkach powietrznych i mam mgr z geologii.
A lanie wody. Ano jak napisałem jaką mam ładowarkę to pojawił się wykład na temat ładowarek. Po co?
Ale jak sie poczułeś obrażony - wybacz . Nie miałem takich intencji.
Post wyżej masz wyjaśnione to, dlaczego Twój ostatni post uważam za błędny. Nie ma żadnej pewności, że ta ładowareczka w ogóle zadziała. Nie znamy poboru prądu przez radio, a to kluczowa rzecz. Zbyt duży pobór prądu zablokuje ładowarkę i po zabawie. Po raz trzeci piszę, napisał to równie kolega wyżej. W roli zasilacza najlepiej sprawdzi się zasilacz, a nie ładowarka telefoniczna.
Nie wiesz po co wykład o ładowarkach? To znaczy, że nie zrozumiałeś, co napisałem. Zdalnie bardzo trudno się doradza. Za mało danych, ale to napisałem wyżej.
Podłączysz tę ładowarkę do radia, a zrozumiesz, po co ten wykład o ładowarkach.
Panowie ale już, wdech, wydech i proszę o spokój.
Ja dodam od siebie jeszcze inną kwestię. Ładowarki/zasilacze impulsowe (a tu o takich wspominacie) nie nadają się zbytnio do zasilania sprzętu radiowego ponieważ sieją zakłóceniami. Lepiej użyć zasilacza z zwykłym transformatorem sieciowym i układem dobrej filtracji i stabilizowanym napięciem najlepiej.
Dopisuję. Tak łatwo piszecie, że nie spotkaliście ładowarki, która bez obciążenia nie daje napięcia na wyjściu. A czym mierzyliście i czy w ogóle mierzyliście? Jak widać na zdjęciach, ja użyłem kabla, który pozwalał na w miarę wygodne pomiary. Pomiar napięcia na wtyku micro USB jest niesamowicie trudny. Przyjrzyj się wtyczce od kabla, a zrozumiesz i zrozumiesz moje pytanie, czy NA PEWNO mierzyłeś i na tej podstawie napisałeś, że nigdy nie spotkałeś ładowarki.
Koniec. To już stało się męczące. Napisałem wszystko, a nawet więcej, niż chciałem napisać.
Nie pisałbym tego, gdybym nie mierzył. Ale mierzyłem - zawsze. Używałem zwykłego wtyku usb z uciętą końcówką i wyprowadzonymi przewodami. We wszystkich smartfonowych które miałem (a trochę tego się przewinęło), zawsze na wyjściu było 5V z groszami bez obciążenia. Autor pytania sprawdził, że na wyjściu jest 5,8V więc ładowarka powinna zadziałać - przynajmniej do momentu zbyt dużego obciążenia jej.
Do autora pytania - w skrócie, spróbuj patentu z diodami i zobacz czy zadziała. Powinno być OK, no chyba że będziesz na tym robił dyskoteki. :D Można też dać małą przetwornicę step down z 5V na 3,3V, to kosztuje grosze na allegro, ale patent z diodami wydaje się prostszy.
marian1981.02 Tak chyba zrobię, tylko jedyną jaką znalazłem to opcja z Aleexpressss. Jeszcze poszukam.
Diody mam z roboty i na pewno po powrocie sprawdzę. UKFu raczej nie zakłóci. Jak by co, zrobię klatkę. pana F.
Dziękować!
Trzeba było włożyć 2 baterie i tyle :D
Po co wynajdywać koło na nowo.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 243
- 244
- 245
- 246
- 247
- 248
- 249
- 250
- 251
- …
- następna ›
- ostatnia »













Napisałem przecież że trzeba połączyć szeregowo 3 diody prostownicze 1A. Można jeszcze spróbować z opornikiem np. 10Ω 5W, ale on obetnie i prąd.