Chore ceny sprzętu na portalach ogłoszeniowych.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Elektrolity akurat wymienione słusznie, właśnie w takim sprzęcie nigdy nie używanym to bym wymienił od razu.
Elektrolity akurat wymienione słusznie, właśnie w takim sprzęcie nigdy nie używanym to bym wymienił od razu.
Głosisz herezje. Zależy w którym konkretnie miejscu układu działają te kondensatory, ale jeśli jest to filtr tętnień zasilacza sieciowego, to lepiej mieć nieużywane wcześniej.
Debilizmem jest wstawianie tutaj ocenzurowanych zrzutów ogłoszeń. Chociaż opisy wstawiajcie.
Tak ale nie jeśli ma 30 lat nie ma co przesadzać z tą oryginalnością i legendą niezniszczalnej elwy mimo wszystko bo też sama pojemność to nie wszystko, kondensator ma wiele innych parametrów i po tylu latach nie będzie ich trzymać.
Tak ale nie jeśli ma 30 lat nie ma co przesadzać z tą oryginalnością i legendą niezniszczalnej elwy mimo wszystko bo też sama pojemność to nie wszystko, kondensator ma wiele innych parametrów i po tylu latach nie będzie ich trzymać.
Tu nie chodzi o przesadzanie z oryginalnością. Ja zawsze wymieniam elementy, które tego wymagają, bo są uszkodzone. Generalnie Elwy, jako produkt czysto licencyjny, były dobrej jakości. Akurat za Gierka jak kupowali licencje, to zwykle szajsu nie kupowali. Taki 30 letni kondensator, nawet nie używany, wciąż może być sprawny i nie należy zakładać, że jest uszkodzony. Ciekawi mnie, jakie parametry poza pojemnością, są wg Ciebie istotne w takim urządzeniu jak magnetofon szpulowy.
Teraz nie wymagają a za chwile będą wymagać to taka robota.. Licencje były dobre ale wykonanie różne jak w przypadku wkładek i igieł Mf.
Drodzy koledzy. Myślę, iż akurat w tym przypadku ("KONCERT") ingerencja we wnętrze magnetofonu ma kolosalne znaczenie. Za taką cenę, jeśli już, to sprzęt nie powinien być "dotykany" nawet przez najlepszych fachowców i powinien posiadać plomby fabryczne,dokumenty i opakowanie. Wtedy możemy mówić o nieużywalności (nowości) i wołać takie pieniądze. W/g mnie wymiana kondensatorów i zerwanie plomb, nieodwracalnie obniżyła jego wartość kolekcjonerską i poddała pod wątpliwość całą historię sprzętu. Pzdr
Jeśli ktoś chce zbierać tylko jako okazy muzeualne to tak ale jeśli to ma być używane to już nie.
Jak dla mnie osobiście to Unitra powinna grać a nie tylko być oglądana bo to nie znaczki tylko sprzęty rtv.
Nie przesadzajcie już z tymi elektrolitmi. Naczytaliście się głupot na elektrodzie. Jak trzeba wymienić to sztuka lub dwie, ale nie wszystkie na pałę.
Sam jesteś z elektrody :D Na pałę nic robić nie warto to fakt. Co do wymiany to teraz jest też dziwna moda żeby montować "NOS" kondensatory co jest dosyć potężną głupotą ..
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- …
- następna ›
- ostatnia »










Tu przykład, jak ludzie mogą się nakręcić w czasie aukcji.
Sprzedającemu można pogratulować wyniku.