Ciekawie podłączona zwrotnica w altonach 110 czy aby napewno dobrze?
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
widać na zdjęciu jaki to model zwrotnicy(do jakiej kolumny)i porównaj z modelem (Alton 110 ZgB-110-8-684)
Do Altona 110 brakuje jednego kondensatora, a do mildtona 110, brakuje jednej cewki, niestety nie znamy wartości indukcyjnosci i pojemności zespołu przedmiotów ze zdjęcia.
Volt troche pomieszałeś, czemu kazesz podpinać tor średni i wysoki w afazie? Tak jest w mildtonie 100, tutaj jak juz wspominałem, brakuje jednego kondensatora.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Z tyłu na głośnikach mam napisane ZgB-110-8-684 a na Zwrotnicy z boku 110-8-84.
Czy ten schemat jest do moich kolumn Tonsil Alton 110 Schemat
Jak tak to mam rozumieć że według schematu to duża cewka ma 1mH, średnia 1,1mH a mała 0,22mH?
I głośnik wysoko-tonowy idzie tylko przez kondensator a średnio-tonowy przez dwie cewki i dwa kondensatory trochę mnie to dziwi.
Bo według tego schematu faktycznie brakuje jednego kondensatora 10,uF a czy ten 2,2,uF jest kondensatorem oryginalnym z tej zwrotnicy?
Ciekawi mnie to bo miałem podłączone (na chwile) tak jak wyżej i na samym kondensatorze 2,2,uf i wydawało mi sie że strasznie męczę głośnik wysoko-tonowy mimo że na potencjometrze było ustawione na minimum. Czy w tych głośnikach tak strasznie "drze" się wyskotonowiec?
Kolega Volt faktycznie narysował połączenie jak w mildtonach 110 Czy takie połączenie zaszkodziło by głośnikom?
Kupiłem pod te głośniki Pioneerek a-443 czy on był dobrym wyborem napędzi je tak jak powinny być napędzone?
Dziękuje za odpowiedzi jestem bardzo wdzięczny za pomoc :)
Tego czy pioneer będzie dobry pod kolumny Ci nie powiemy bo od tego służą inne fora. To forum wyłącznie jak sama nazwa wskazuje o unitrze.
Brakuje 1 cewki według schematu ale podłączyć możesz tak :
