ZWM Lubartów MK-600 B

Magnetofon dwukasetowy MK-600 B "Kormoran"

Prototyp opracowany w ZWM Unitra Lubartów. Miał to być magnetofon do zestawu Radmor 5400 tak więc jego wzornictwo jest dopasowane do pozostałych elementów zestawu.

Szczegóły konstrukcyjne:

Wysokość 15,5cm szerokość 50,5cm głębokość 27,5cm (mierzone po płycie czołowej)

Mechanizmy takie same jak w RM "Condor", 3 silniki, autostop ze szczotkami pod talerzykiem. Jeden z mechanizmów umożliwia odczyt/zapis drugi tylko odczyt. Sterowanie mechanizmów elektroniczne zrealizowane na układach serii UCY. Stabilizatory obrotów UL1901. Wybór każdej z funkcji obu mechanizmów za pomocą pięciu mikroprzełączników monostablinych dla każdego mechanizmu, funkcja synchro - sterowanie mechanizmem 1 i 2 przyciskami mechanizmu 1.

Tor odczytu mechanizmu 2 i tor zapis/odczyt mechanizmu 1 na dwóch oddzielnych płytkach. Każdy tor posiada swój układ Dolby'ego zrealizowany na układach scalonych (mechanizm 1 umożliwia również zapis z Dolby'm włączonym w tor). Oprócz tego dla każdego z torów można wybrać ch-kę NORMAL, ŻELAZO/CHROM, CHROM(tylko dla toru 1). Dodatkowe funkcje to: filtr MPX (nigdy nie zrealizowany - puste miejsce pod układ scalony) i KOPIA - zapis na mechanizmie 1 sygnału z mechanizmu 2. Magnetofon posiada wyjście słuchawkowe (wzm. słuchawkowy nie został uruchomiony), wzmacniacz mikrofonowy, wskaźniki wysterowania (ukł. scal. A277D). Zasilacze zrealizowane na oddzielnej płytce, transformator zamknięty w metalowej puszce.

Ciekawostka: Na panelu czołowym widać poziome wgłębienie. Panel czołowy został wykonany z dwóch surowych paneli (takich jak w 5412) połączonych aluminiową listwą stąd powstało wgłębienie - miejsce łączenia paneli.

Inne zdjęcia:
--MK600B z zestawem 5400
--MK600B bez obudowy

Ostatnio edytowano: 17/11/2017 - 23:07