Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Głośniki z Norwegii w nowych Unitrach to SB Acoustics, a polskie to STX.
Taka ciekawostka o ktorej już wspominałem.
To trochę tak jakby na kondensatorach Nichicona zaklejali napis tej firmy logiem Unitra
Brandowanie swojej marki jest powszechne w sprzęcie audio. Jeżeli ktoś życzy sobie zmówić u Nichicona kondensatory z logiem Unitra i zapłaci to pewnie nie będzie żadnego problemu. To zwyczajna praktyka i nic w tym nagannego
Nie biega o to kto co gdzie zamówił, tylko o to że mówią "made in Poland".
A nie jest.
Nie biega o to kto co gdzie zamówił, tylko o to że mówią "made in Poland".
A nie jest.
Czy jeśli finalne urządzenie ma napis "Made in Poland", to absolutnie wszystkie jego komponenty muszą być tu wyprodukowane?
Na głośnikach jest zgodnie z prawda podane, że wyprodukowane są w Norwegii, a i Unitra wyraźnie/czytelnie podaje, że takie one są. A jednocześnie są one wykonane według wytycznych Unitry, dlatego też mają logo Unitry. A z kolei Norwedzy, tych konkretnych wersji nie sprzedają nikomu innemu. Takie są realia rynkowe. Co w tym dziwnego?
Przecież dawna Unitra także umieszczała napis "Made in Poland", pomimo że używała importowanych komponentów.
Ale to było/jest akceptowalne przez Was. Trochę to obłudne.
......
Tyle że mówią ciągle o osiągnięciach polskiej inżynierii...
Na tych zakupionych Alpsach był napis Unitra?
Jeśli nie były customizowane pod Unitrę, to nie musiałom być znaczka Unitry.
Sorry kolego, ale z Twoim podejściem do tej polskiej inżynierii, to pewnie i Kopernik, był z importu
Sprawę załatwi napis Wyprodukowane w Europie :D
Na magnesie głośnika jest Made in Norway. Nie robią z tego tajemnicy. Produkt finalny jest Made in Poland. Radmor ze swoimi wcześniej wspomnianymi Alpsami, Variami, Toshibami też był Made in Poland, bo w Poland był zrobiony. Podzespoły mogą być przecież zagraniczne. Co za problem? Generalnie ta cała dyskusja to bicie piany. Dajmy se siana.
EDYCJA: Te ciągłe jazdy pod adresem NU są już doprawdy irytujące i nużące. Dajcie ludziom popracować. Już wczesniej napisałem, że to rynek zdecyduje o tym, czy to przedsięwzięcie miało sens.
Podobno dzisiejszej nocy śpimy o godzinę dłużej. Ja nie. Już przestawiłem zegary. Telefony i komp same to później zrobią. U mnie jest teraz 18.30. Idę spać normalnie o 23.00.
Ale masz na myśli dawną czy obecną Unitrę?
Nie biega o to kto co gdzie zamówił, tylko o to że mówią "made in Poland".
A nie jest.Czy jeśli finalne urządzenie ma napis "Made in Poland", to absolutnie wszystkie jego komponenty muszą być tu wyprodukowane?
Na głośnikach jest zgodnie z prawda podane, że wyprodukowane są w Norwegii, a i Unitra wyraźnie/czytelnie podaje, że takie one są. A jednocześnie są one wykonane według wytycznych Unitry, dlatego też mają logo Unitry. A z kolei Norwedzy, tych konkretnych wersji nie sprzedają nikomu innemu. Takie są realia rynkowe. Co w tym dziwnego?
Przecież dawna Unitra także umieszczała napis "Made in Poland", pomimo że używała importowanych komponentów.
Ale to było/jest akceptowalne przez Was. Trochę to obłudne.......
Tyle że mówią ciągle o osiągnięciach polskiej inżynierii...
Na tych zakupionych Alpsach był napis Unitra?Jeśli nie były customizowane pod Unitrę, to nie musiałom być znaczka Unitry.
Sorry kolego, ale z Twoim podejściem do tej polskiej inżynierii, to pewnie i Kopernik, był z importu
Myślę że ciągle omijacie jeden ważny detal, że nowa unitra pchała ten cały temat polskości w marketingu i chwaliła się tym.
Jakby tego nie było to nie Myślę że nikt nie miałby z tym problemu.
Nie wszystko musi być polskie oczywiście czasami ciężko żeby było. No ale jak się mówi ciągle made in poland to tamto a potem wychodzą inne rzeczy no to inaczej to wygląda
Nikt nigdzie nie skłamał, sprzęt wykonany w Polsce, z części różnego pochodzenia.
Koniec kropka, bo do szaleństwa sie można doprowadzić aż taką skrajną drobiazgowością.
Jakby były jakieś polskie potencjometry, to potem byście krzyczeli "kurła czemu nie alpsy, w tej cenie to obowiązkowo".
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 159
- 160
- 161
- 162
- 163
- 164
- 165
- 166
- 167
- …
- następna ›
- ostatnia »











Brandowanie swojej marki jest powszechne w sprzęcie audio. Jeżeli ktoś życzy sobie zmówić u Nichicona kondensatory z logiem Unitra i zapłaci to pewnie nie będzie żadnego problemu. To zwyczajna praktyka i nic w tym nagannego