Regeneracja głośnika gdn 20/30/1 - i wielki problem
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Chryste... Panowie spokojnie :)
Po kolei:
Membrana, cewka i zawieszenie było już zniszczone więc z czystym sumieniem mogłem to wyciąć (kot dołożył swoje 5 groszy). Bardziej zabawna rzecz jest taka iż membrany bierne wg. Was też są nieoryginalne ponieważ kosz ma taką samą głębokość co głośnik który ,,zniszczyłem".
Tak, to ja właśnie kupiłem kosze z podanej aukcji :) mam nadzieję, że dałeś też śrubki. Z drugiej strony inne pytanie, czy kosz jest tylko przykręcony czy dodatkowo klejony do magnesu?
Jakby ktoś miał głębokie kosze MB 20/30 chętnie przygarnę (lub cały zestaw).
Szczerze to nawet jedna kolumna gra teraz nieźle nawet z nieoryginalnymi głośnikami, jednak mam nadzieję, że po powrocie do oem będę jeszcze bardziej zadowolony :)
No i na koniec, DZIĘKUJĘ bardzo Wam wszystkim za spostrzeżenia w temacie. Ogromnie pomogliście:)
Pozdrawiam
Czarek
No akurat w Tonsilach ciężko wymienić zawieszenie górne przez ten rant w membranie, przyklei się ale potem jak się ostrzej gra to brzęczy bo tam wchodzi powietrze. W fabryce najpierw przyklejają zawieszenia do membrany a potem do kosza i tak jest jednak najlepiej.
Tak, to ja właśnie kupiłem kosze z podanej aukcji :) mam nadzieję, że dałeś też śrubki. Z drugiej strony inne pytanie, czy kosz jest tylko przykręcony czy dodatkowo klejony do magnesu?
Czarek
Śrubki są. "Skleiłem" po fabrycznemu czyli trochę butaprenu pod kosz i więcej niż trochę na śrubki ;-)
No akurat w Tonsilach ciężko wymienić zawieszenie górne przez ten rant w membranie, przyklei się ale potem jak się ostrzej gra to brzęczy bo tam wchodzi powietrze.
No bo jak się nie umie to brzęczy.
Mogę wykonać parkę układów biernych na oryginalnych częściach.
Kupujesz i wkładasz do kolumn, bez grzebaniny.
Info na PW
Właśnie o tym mówię, że nie jest to proste, ja do tego nie doszedłem np. jak to zrobić żeby się trzymało bez wstrzyknięcia kleju od zewnątrz. Jeśli masz jakiś tajemny sposób możesz się nim podzielić piszac poradę ;).
Jeśli masz jakiś tajemny sposób możesz się nim podzielić piszac poradę ;).
Nie kleić butaprenem.
Ja nie kleiłem butaprenem tylko polimerowym problem w tym że jak się da za mało to w rant wchodzi powietrze a jak za dużo to wyłazi na zewnątrz klej.
Polimerowym? To gorszego badziewia nie szło już wymyślić do klejenia zawias>membrana...











To zależy, jak sie ma duże łapy i czyści się szczelinę taśmą malarską to tak jest wygodniej.
Z tego co pamiętam nie podobało mi sie też coś w fabrycznym montażu..
Włodek