[Edgor13] Moja Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
@Edgor13:
Znalazlem też Szpulowca. Wymaga remontu, ale nie jestem elektronikiem, tylko elektrykiem z SEP do 1kV.
Tutaj nie ma nic trudnego. Śmiało możesz robić. Jedynie co mnie martwi, to, że albo taśmy albo magnetofon był w wilgotnym miejscu.
Odkręć górną obudowę i zobacz co tam jest.
Skarb piratów
;)
Bardzo fajny kolorofon.
Pzdr.
Ja nawet sobie zrobiłem na starterach "kolorofon" z trzema żarówkami z kolorowymi bańkami. Było słychać cykanie w głośnikach gdy była cisza między piosenkami.
A ja odkręcałem włącznik do świateł i zamiast niego przykręcałem układ z przerywaczami. Zamontowany był w plastikowej puszce przez co stukanie starterów było dosyć głośno słychać.
Moj kolega z podstawówki "pożyczył" biało-czerwoną deskę z budowy i do niej przykręcił 6 oprawek.
Że tak powiem - dyskoteka z rozmachem.
Dziś łatwiej wykombinować kolorofon. Są żarówki smart migające i jak puszczasz muzę ze smartfona do którego podłączona jest takowa, to miga do rytmu.

















Nowy nabytek w EXTRA cenie.
Radyjko do przestrojenia i potencjometry barwy do kosmetyki.
https://www.youtube.com/watch?v=i90FoEX-Fjw
-. .. . / .-.. .. -.-. --.. / -.. -. .. --..-- / ... .--. .-. .- .-- / -... -.-- / -.. -. .. / ... .. ..-.. / .-.. .. -.-. --.. -.-- .-.. -.-- .-.-.-