Nie wiem ale zapytam, to się dowiem.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Gość z Allegro pomylił głowicę kasującą z zapisującą, czy się mylę? Ten magnetofon miał oddzielne głowice zapisu i odczytu?
To nie tak!
Rozwiązanie pochodzi z jamników i innych dwukasetowców:
w kieszeni dla zapisu jest
- głowica kasująca (lub magnesik)
- głowica uniwersalna zapis/odczyt typu jakiegośtam
w kieszeni tylko do odczytu
- brak głowicy kasujacej (co jest oczywiste)
- głowica khmm uniwersalna wykorzystywana do odczytu (zwykle ma trochę inne oznaczenie), mozliwe że ze względu na konstrukcję niezbyt nadaje się do zapisu (tak sobie gdybam) i jest zapewne o 0,5 centa tańsza :-)
Głowica zapisująca jest konstrukcyjnie odmienna od odczytującej.
W odczytującej nie grozi nasycenie rdzenia, wobec czego jej szczelina tylna (korekcyjna) jest mniejsza lub wcale jej nie ma.
Koszty wykonania są podobne lub takie same, 95% to robocizna, w większości zautomatyzowana i koszty pośrednie procesu - gazy techniczne i energia.
Głowica zapisująca jest konstrukcyjnie odmienna od odczytującej.
W odczytującej nie grozi nasycenie rdzenia, wobec czego jej szczelina tylna (korekcyjna) jest mniejsza lub wcale jej nie ma.
Koszty wykonania są podobne lub takie same, 95% to robocizna, w większości zautomatyzowana i koszty pośrednie procesu - gazy techniczne i energia.
Czyli, jak się domyślałem, głowicy wyjętej z "jamnika" z kieszeni tylko do odczytu nie powinno się uzywać do zapisu.
Może być lipa, nasyci się od prądu podkładu. Ale to tylko poparte teorią gdybanie, nie wiadomo co tam naprawdę siedzi w takim jamniku. Jeśli to, co powinno to tak będzie.
Czy mógłby ktoś oświecony przybliżyć mi nieco konstrukcję tego MDS 706 HX ?
Zwłaszcza coś o głowicy zapisującej.
W mds706 najprawdopodobniej były stożkowe utwardzane alpsy tak jak w mds506.
Nie wiem dlaczego nie mogę wstawić pliku do bazy. Może ktoś to za mnie zrobi? Dodam, że leniem nie jestem :-)
Problem rozwiązany? Teraz przeczytałem.
Przestałem z tym walczyć i w sumie nie jest mi to potrzebne. Zawsze się znajdzie jakaś dobra dusza i wstawi do bazy to, czego mnie się nie udało.
Czy mógłby ktoś oświecony przybliżyć mi nieco konstrukcję tego MDS 706 HX ?
Zwłaszcza coś o głowicy zapisującej.W mds706 najprawdopodobniej były stożkowe utwardzane alpsy tak jak w mds506.
ktoś na innym forum napisał, że w późniejszych wersjach
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 248
- 249
- 250
- 251
- 252
- 253
- 254
- 255
- 256
- …
- następna ›
- ostatnia »













No właśnie... Ja się nie znam na kaseciakach, ale nie słyszałem dotąd o polskiej produkcji trzygłowicowych. Tyle, że na pewno nie o wszystkim słyszałem, może i były takie.