Odbiorniki samochodowe

Diora SMT-102 "Tramp"

Tramp - jest nowoczesnym odbiornikiem samochodowym, przeznaczonym do odbioru programów radiowych na falach ultrakrótkich i na falach długich z radiostacji centralnej.
Odbiornik odznacza się bardzo dobrą czułością i selektywnością, małymi wymiarami, niezawodną pracą i prostotą obsługi.
W odbiorniku zastosowano między innymi układ scalony w torze m.cz. i mocy, filtry ceramiczne w torze p.cz. AM i FM oraz strojenie elektroniczne, gniazda antenowe i magnetofonowe.

Dane techniczne:

 • Zakresy fal:
  Długie: 220 ÷ 235 kHz
  UKF: 65,5 ÷ 73 MHz
 • Półprzewodniki: 1 obwód scalony, 9 tranzystorów, 14 diod w tym 4 pojemnościowe
 • Moc wyjściowa: 3W
diora_-_odbiorniki_radiowe_katalog_pl_en_de_str._11.jpg

ZRK P-703 S

P-703 S - Jest to stereofoniczny magnetofon kasetowy do zainstalowania w samochodzie. Mechanizm odtwarzacza wykonany jest na podstawie konstrukcji licencyjnej. Układy elektroniczne własnej konstrukcji zawierają obwody scalone.
  Kasetę wsuwa się bokiem do otworu kieszeni, co automatycznie włącza odtwarzacz. Przewijanie taśmy w kasecie - tylko do przodu, po naciśnięciu przycisku. Naciśnięcie listwy kieszeni wyłącza odtwarzacz i wyrzuca kasetę.
  Potencjometry suwakowe służą do ustawiania głośności, barwy tonu i balansu. Odtwarzacz jest wyłączany automatycznie przy końcu biegu taśmy (auto stop).

Dane techniczne:

 • Zasilanie: 12,8V z biegunem ujemnym podłączonym do obudowy (minus na masie).
703_s.jpg

ZRK P-702

P-702 - Jest to monofoniczny magnetofon kasetowy do zainstalowania w samochodzie. Mechanizm odtwarzacza wykonany jest na licencji, wzmacniacz zawierający układ scalony jest konstrukcji własnej.
  Kasetę wsuwa się bokiem do otworu kieszeni, co automatycznie włącza odtwarzacz. Przewijanie taśmy w kasecie - klawiszem, tylko do przodu. Naciśnięcie listwy kieszeni wyłącza mechanizm i wyrzuca kasetę.
  Potencjometry suwakowe pozwalają dowolnie ustawić głośność odtwarzania i barwę tonu. Odtwarzacz jest wyłączany automatycznie przy końcu biegu taśmy (auto stop).

Dane techniczne:

 • Zasilanie: 12,8V z biegunem ujemnym podłączonym do obudowy (minus na masie).
p_702.jpg

Diora RPS-654

Radioodtwarzacz samochodowy, produkcji Diora. Wyposażony w mechanizm P6 firmy Philips, z funkcją auto-reverse. Trzyzakresowy DŁ, ŚR, UKF. Produkcję podjęto w 1991 roku, modelem RPS-650. RPS-654 w przeciwieństwie do poprzednika, posiada dwa pasma UKF: OIRT i CCIR 87-108MHz - wybieranie pasma, przyciskiem obok przełącznika zakresu. Pamięć typu "preomat", umożliwia zaprogramowanie 3+1 stacji na zakresie UKF. Automatyczne ARC - wyłącza się podczas strojenia i włącza po chwili od dostrojenia się do wybranej stacji. Skala podświetlana żarówką R5 12-15V 30mA. Diodowy wskaźnik sygnału STEREO. Muzyczna moc wyjściowa 2x10W.

Obsługę odtwarzacza kaset, ułatwiają następujące funkcje:
- wybór odtwarzania strony kasety, lekkim naciśnięciem klawisza "EJECT"

DIORA RPS-654 - foto ARQ.JPG

Tonsil ZG30C/S/2

ZGC30C/S/2 są to samochodowe zestawy głośnikowe.

Obudowa to odlew metalowy z wklejonym frontem z tworzywa sztucznego.
Zastosowano głośniki niskotonowe GDN12/30/1/6Ω oraz wysokotonowe GDWT9/40/6/15Ω.
Głośniki są połączone przez dość rozbudowaną zwrotnicę, wnętrze obudowy wyłożone jest gąbką grubości ok. 2-3cm, siatka osłaniająca głośniki mocowana jest na wcisk w połączeniu z odrobiną kleju.

Spotykane jako Dynamic Speaker HX50.

20200308_130133.jpg

ZRK "Mini" 2

ZRK "Mini" 2 jest to następca modelu ZRK "Mini"

W nowym modelu zmieniono między innymi design oraz stare logo ZRK zmieniono na charakterystyczne
"[U]" Unitry

„Popularny samochodowy odbiornik tranzystorowy przeznaczony do eksploatacji w samochodzie z źródłem zasilania 12,8 V lub 6,4V z możliwością przyłączania do obudowy „+” lub „-”
Przystosowany do odbioru fal długich, średnich i krótkich z modulacją amplitudy.”

Dane techniczne:

Zakresy fal:

 • długie - 150 ÷ 300 kHz
 • średnie - 525 ÷ 1605 kHz
 • krótkie - 5,85 ÷ 6,2 MHz (pasmo 49 m)

Czułość:

  zrk_mini2_1.jpg

  Magmor P-211

  Magmor P-211

  Monofoniczny odtwarzacz kasetowy oparty na mechanizmie z radioodtwarzacza Diora SMT-331 "Skald", wzbogacony o selektor taśmy fe/cr i wbudowany wzmacniacz o mocy 4W z płynną regulacją tonów i regulacją głośności.

  jedyny polski niezależny magnetofon samochodowy zdjęcie

  Diora RPS-604 "Wiraż 5"

  Stereofoniczny radioodtwarzacz klasy popularnej. Łączył w jednym urządzeniu radio stereofoniczne i całkiem dobry magnetofon kasetowy. Parametry techniczne takie same jak w Safari 6. Mechanizm GM-734 został opracowany w 1980 roku, w oparciu o kontrakt z włoską firmą "Autovox". RPS-604 jest następcą monofonicznego modelu RPS-601 wprowadzonego do produkcji w 1981 roku. Jako ciekawostkę warto dodać, że "Wiraż" to konstrukcja niezwykle rozwojowa. "Wiraż 4" wyposażony był w programator stacji z wybieraniem klawiszowym, "Wiraż 8 FTZ" spełniał normy kompatybilności poczty niemieckiej. Najnowocześniejsze choć zaginione są: "Wiraż" SR-320 INFO*, oraz SR-421 o dużej mocy wyjściowe 2x20W.

  DSC00169.JPG

  Solo CR-10 (RS-805 "Safari 6 Stereo")

  Radioodbiornik bliźniaczo podobny do klasycznego i znanego Safari 6 R-801. Wyposażony w dwukanałowy wzmacniacz mocy i stereo-dekoder. Prezentowany radioodbiornik wyróżnia się zakresem UKF CCIR. Muzyczna moc wyjściowa to 2x7wat przy 4ohm.
  Konstrukcja sama w sobie jest dość popularna jako Safari 6 stereo, ale opisywany jest unikatem.

  DSC00167.JPG

  Diora SMP-401 "Traper"

  Radioodbiornik samochodowy klasy popularnej. Z zewnątrz można go nie odróżnić od znanego wszystkim Safari 5,jednak był bardziej zaawansowany technicznie, bo posiada strojenie na bazie diod pojemnościowych i układ pośredniej częstotliwości również na scalaku. Podobnie jak końcówka mocy i przetwornica dla głowicy. Radio miał hit dla wyjeżdżających za granice wysoki ukf 88-104MHz ale też posiada UKF 65-74 MHz,fale długie i fale średnie. Radio produkowane w okresie 1976-1986r. Powstał też bratni radioodbiornik Traper 2 ale on nie posiadał wysokiego UKF-u

  DSC00165.JPG