ZRK (EI) Hi Fi 160

Amplituner Hi Fi 160 jest w całości jugosłowiańską konstrukcją. Przysłała go firma Elektronska Industria jako zestaw do samodzielnego montażu w zamian za nasze wyroby które wysyłaliśmy na ich rynek. Składaniem tego sprzętu zajmowały się Zakłady Radiowe im. Marcina Kasprzaka w Warszawie, stąd też na panelu widzimy dwa loga.

Konstrukcja jest bardzo ciekawa pod wieloma względami - tuner działa na falach długich, średnich, krótkich i UKF. Wbudowany sensorowy programator umożliwia zaprogramowanie aż 7 stacji radiowych. Stroiki programatora znajdują się w szufladce (podobnej do tej jaką możemy spotkać w telewizorach) wraz z instrukcją obsługi jak należy się tym posługiwać. Również ciekawą rzeczą jest podświetlenie - kiedy wybieramy zakres fal to tylko on jest podświetlany na skali (D, S, K razem, osobno UKF i osobno WZMACNIACZ kiedy korzystamy z urządzeń zewnętrznych). Wzmacniacz posiada całą masę filtrów: niskich i wysokich częstotliwości prezencja (regulowana potencjometrem po włączeniu) i kontur. Możliwość podłączenia gramofonu z wkładką magnetyczną krystaliczną magnetofonu mikrofonu dodatkowe wejście oraz wyjście liniowe umożliwiające podłączenie pod inny wzmacniacz. Moc 2x56W przy 4ohm, stopień końcowy oparty na tranzystorach 2N3055. Wadą konstrukcyjną tego sprzętu jest zastosowanie przewodów połączeniowych w postaci drutu zamiast linki - bardzo często coś się urywa.

Przedstawiony egzemplarz ma numer 37240. Nie wiadomo dokładnie ile zostało ich wyprodukowanych i dziś trafiają się bardzo rzadko. Występuje również pod symbolem HSR 160.

Ostatnio edytowano: 29/03/2015 - 21:42