Nie samą Unitrą żyje człowiek
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Albo jego wersja wolnostojąca, czyli CDP-S39, chociaż nie bardzo widać, czy po lewej jest klawisz power, czy nie ma.
S39 miał jeszcze pod przyciskiem włączającym gniazdo słuchawkowe i pokrętło głośności. A ten w TV chyba ma gołe pole z lewej strony.
Nie wiem, czy to nie był "statysta" na potrzeby filmu, bo miniwieże często nie miały gniazd cinch, tylko całe zestawy łączone były szerokimi taśmami (łacznie z zasilaniem i sterowaniem). I podłączenie pojedynczego klocka do "normalnej" wieży było problematyczne albo wręcz niemożliwe.
Masz 100% racji, moje niedopatrzenie.
I tak, wychodzi na to, że był statystą - CD z tej serii ma faktycznie zasilanie i sygnały audio w taśmie.
Dopiero w starszym modelu (MHC 2200) cd'k był całkowicie niezależny.
Swoją drogą bardzo sympatyczne, nieźle grające wieżyczki.
Dzięki :)
Zakupiłem na targu zestaw głośnikowy Fisher STE 170, za skromne 30zł, kolumny całe brak 1 maskownicy, ale sprzedawca ma niby mi dowieźć. Chciałbym się na nich nauczyć wymiany zawieszeń głośników niskotonowych, w moim egzemplarzu są posypane. Wysokotonowe i średniotonowe są na zawieszeniu papierowym, są one sprawne więc nie trzeba będzie przy nich nic robić. Na głośniku jest naklejka, na której jest napisane "HA16/1108", wg wujka Googla są to głośniki produkcji Videoton. Problem polega na tym, że nie mogę znaleźć nigdzie pasującego zawieszenia do tych kolumn. Są jakieś dziwne wymiary, tak jak na zdjęciu. Sądzę, że w grę wchodzi tylko szukanie gdzieś zawieszeń wystarczająco podobnych i przycinanie ich. Z tego co widzę wałek (ta "fala") w zawieszeniu oryginalnie był wklęsły, tzn szczytem w stronę magnesu. Czy wklejenie zawieszenia ze szczytem takim jak w typowych głośnikach dużo zmieni brzmienie (negatywnie/pozytywnie)? Wymianę całych głośników niskotonowych chcę traktować jako ostateczność
Najważniejszy wymiar jaki musi się zgadzać to średnica membrany i średnica zewnętrzna wybrzuszenia, oczywiście może być +- 2mm i nic się nie stanie.
Jeśli nie chce ci się szukać, napisz do sprzedających na allegro, którzy się trudnią handlem zawieszeniami i innymi częściami do głośników czego potrzebujesz i podaj wymiary wg schematu na dole, dobiorą ci na pewno coś, co będzie pasowało lub będzie miało najbardziej zbliżone wymiary. (wysokość wybrzuszenia możesz pominąć)
Jak wkleisz zawieszenie wybrzuszeniem do góry nic się nie stanie, tylko sprawdź wcześniej czy nie będzie kolidowało z jakimiś innymi elementami typu ramka/pierścień itp.
ØA - Średnica zewnętrzna.
ØB - Średnica zewnętrzna wybrzuszenia.
ØC - Średnica wewnętrzna wybrzuszenia (średnica membrany)
ØD - Średnica wewnętrzna. (jeżeli kleisz pod membranę to ma ona marginalne znaczenie)
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 109
- 110
- 111
- 112
- 113
- 114
- 115
- 116
- 117

















Nie sąmą Unitrą żyje człowiek, więc chyba dobrze trafiłem.
Jestem fanem filmu Dżentelmeni ("The Gentlemen") Guya Ritchiego z 2019 r.
Jest tam taka scenka, kiedy Ray z obstawą wchodzą na metę ćpunów, następnie zbliżenie na tuner, który wyłącza Dave.
Tuner już rozpoznałem - to SONY ST-SB920 QS.
A czy ktoś z Was rozpoznaje może to urządzenie obok? Wygląda na jakiś odtwarzacz CD w formacie mini lub midi.
Jak zawsze będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi ;)
Pzdr
Oszukali mnie, banda złodziei, polskich decydentów, k***a...