Stop dewastacji!
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Też tak uważam.
Bardziej do chorych cen, bo gdyby nie to to bym się zastanawiał czy nie wziąć. Mi się podoba może po za wskaźnikami.
Po zobaczeniu pozostałych ogłoszeń sprzedawcy, to nie przypadkiem ten od malowania radmorów na wszystkie kolory tęczy? Jeśli tak to niech się buja. Dla zasady.
W tym momencie warto się zastanowić i podyskutować o tem czym jest dewastacja.
Oczywiście w odniesieniu do tematu.
Bo czy dewastacją jest wymiana pokręteł w Radmorze, czy może pomalowanie sprayem membran głośników.
Czy może nieodwracalne zniszczenie radioodbiornika z użyciem siekiery.
To pojęcie szerokie i różnie rozumiane.
W odniesieniu do sprzętu Unitry na tematycznym forum, którego zasady funkcjonowania określa regulamin i który to regulamin zobowiązuje nas poniekąd do dbałości o oryginalny stan urządzeń zawsze będę przeciwny takim modyfikacjom.
I nie ma znaczenia czy jest to ordynarne i niechlujne wyrąbanie dziury pod nowy kolorowy głośnik czy "super staranna modyfikacja"?
A że o gustach się nie dyskutuje?
No właśnie, że się dyskutuje i kwestia podobania czy nie świadczy o "podobaczu" i o "niepodobaczu" właśnie.
Osobiście lubię urządzenia wiekowe zachowane w oryginalnym stanie, choć na przestrzeni wieków zdarzają się wyjątki choćby dotyczące architektury, które po latach akceptujemy...często dlatego, że nie wiemy jak było wcześniej.
Dużo także zależy od podejścia.
Jedni kolekcjonują sprzęt traktując go jako obiekty zabytkowe, inni użytkują na codzień.
W tym drugim przypadku pewne zmiany majace na celu przywrócenie pełnej sprawności są konieczne.
Mam tu na myśli wymianę zużytych elementów na współczesne dobrych światowych producentów jak już.
No i kwestia staranności tych działań.
Tak więc kwestia tego czy coś nam się podoba czy nie świadczy o nas...
czy tego chcemy czy nie.
[quote=Zbychu58;2977.167347;25303]W tym momencie warto się zastanowić i podyskutować o tem czym jest dewastacja.
Oczywiście w odniesieniu do tematu.
Bo czy dewastacją jest wymiana pokręteł w Radmorze, czy może pomalowanie sprayem membran głośników.
Czy może nieodwracalne zniszczenie radioodbiornika z użyciem siekiery.
To pojęcie szerokie i różnie rozumiane.
W odniesieniu do sprzętu Unitry na tematycznym forum, którego zasady funkcjonowania określa regulamin i który to regulamin zobowiązuje nas poniekąd do dbałości o oryginalny stan urządzeń zawsze będę przeciwny takim modyfikacjom.
I nie ma znaczenia czy jest to ordynarne i niechlujne wyrąbanie dziury pod nowy kolorowy głośnik czy "super staranna modyfikacja"?
A że o gustach się nie dyskutuje?
No właśnie, że się dyskutuje i kwestia podobania czy nie świadczy o "podobaczu" i o "niepodobaczu" właśnie.
Osobiście lubię urządzenia wiekowe zachowane w oryginalnym stanie, choć na przestrzeni wieków zdarzają się wyjątki choćby dotyczące architektury które po latach akceptujemy...często dlatego, że nie wiemy jak było wcześniej.
Dużo także zależy od podejścia.
Jedni kolekcjonują sprzęt traktując go jako obiekty zabytkowe, inni użytkują na codzień.
W tym drugim przypadku pewne zmiany majace na celu przywrócenie pełnej sprawności są konieczne.
Mam tu na myśli wymianę zużytych elementów na współczesne dobrych światowych producentów jak już.
No i kwestia staranności tych działań.
Tak więc kwestia tego czy coś nam się podoba czy nie świadczy o nas...
czy tego chcemy czy nie.[/quote]
Są sytuacje w których można usprawiedliwić coś co normalnie byłoby dewastacją, np. osoba z zagranicy posiadająca Altusy 75 chcąca przywrócić życie kolumn, nie można przecież wymagać by zrobiła to koniecznie na oryginalnych częściach. Albo przeróbka zużytego, zniszczonego sprzętu, przecież lepiej aby został tak wykorzystany niż wyrzucony.
Są oczywiście limity, nigdy nie będę popierał czegoś co występuje pod hasłem "srunitra" czyli bezsensownego niszczenia sprzętu.
Jeśli Niemiec zechce to Tonsil mu wyśle.
https://www.skleptonsil.pl/gdn-20-55-2-8-ohm-podwojny-magnes,id5...
“ Sprzedam 2 używane głośniki TONSIL. Doskonałe jako uzupełnienie systemu audio w domu. Brzmienie wysokiej jakości. Idealne dla miłośników muzyki.”
https://www.olx.pl/d/oferta/2-glosniki-tonsil-CID99-ID17eZ29.html
Wiadomo, musi syczeć tak, że w uszach świdruje. To przecież świadczy o jakości dźwięku.
Chociaż z drugiej strony, przy brzmieniu tych pomarańczowych GDWK nie dziwię się, że komuś góry brakowało. :D
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 390
- 391
- 392
- 393
- 394
- 395
- 396
- 397
- 398
- …
- następna ›
- ostatnia »













Fakt,
- nieźle, ale trochę jednak dziwnie.
Z tym, że nie nadaje się to ogłoszenie do wątku o dewastacji.