Chore ceny sprzętu na portalach ogłoszeniowych.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Przepraszam za powielenie komputer mi się przyciął jak by można prosić o usunięcie wpisu, który wyszedł powielony byłbym wdzięczny.
No teraz to ciężko szukać okazji za rozsądną cenę jak ludzie sami potrafią licytować coś do wielkich kwot. Bo czasami wystawi ktoś coś za 800 zł a czasami ludzie sami nabiją 1400 zł a ja w takich przypadkach mogę tylko patrzeć co mnie omija.
Fakt, że ciężko jest wyłożyć powyżej 1000zł ot tak na przyjemności ale są tacy co dla nich to małe piwo i z takimi nie ma co startować w licytacji.
Na szczęście zdarzają się licytacje sprzętu omijane przez tych majętnych ludzi i czasami da się zgarnąć sprzęt w przyzwoitej cenie albo chociaż takiej do przełknięcia.
Tak tylko, że to nie są sprzęty, które każdy chce mieć w kolekcji a raczej te ogólnie dostępne. Bogaci kolekcjonerzy nie bawią się w Amatory czy jakieś wieże typu Midi. Oni polują na timery, Radmory 5100, 5430, 5450 i inne sprzęty mniej popularne na rynku wtórnym
Zasadniczo to ja też ostatnio nie polowałem na amatorki. Ale też musiałem poprzebierać różne oferty by wybrać coś w miarę rozsądnej cenie. Ale to prawda szukają dość popularnych OR Radmor 51xx ale zasadniczo teraz bym chciał upolować Radmora serii 55 ale wersję ze wzmacniaczem na tranzystorach nie przekonują mnie hybrydy. Ale to też jest teraz drogie
Kup Radmora 5510. Co do popularności sprzętów na aukcjach to na podstawie obserwacji przez wiele lat stwierdzam, że rekordzistą jest Radmor 5450.
Jeżeli chodzi o cenę to 5450 wygrywa wszystkie kategorie na najdroższy sprzęt firm należących do Unitry. Widziałem takie CD5450 co kosztowały prawie 4k zł Obecnie mam Diorę SSL-042 ale jak się nazbiera trochę kasy to może zacznę zamianę na Radmora 55.
Teraz jest moda na retro. Aparaty fotograficzne z tamtych lat, te lepsze też drogo kosztują. Meble jak fotele, lampa gazetownik i inne sprzęty w stylu lat 60-70 też są w cenie.
Jakość wykonania, wzornictwo. Użycie ładnych dla oka materiałów, to wszystko powoduje, że powoli ludzie szukają takich sprzętów. Jest też sprawa nostalgii oraz chęć wyróżnienia się i zaimponowania.
Nowe nie spełniają często ani jednego z opisanych wyżej standardów.
No tak teraz sprzęt budżetowy to niestety słabo wygląda najczęściej sam plastik i to marnej jakości
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- …
- następna ›
- ostatnia »









No właśnie. Unitrą zaczęli się interesować ludzie z grubym portfelem. Nie ma dla takiego znaczenia czy za Radmora 5430 da 1000zł czy 1500zł. Gdy potencjalny sprzedający widzi za ile poszedł taki sprzęt to też za tyle wystawia i tu nie ma się co dziwić. Ciężko już teraz coś kupić w dobrych pieniądzach.