Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
A tam Chiny... Spójrzmy za naszą południową granicę. Gdzie dziś są Czesi, a gdzie jesteśmy my?
Start mieli taki sam, historię chyba nawet bardziej burzliwą niż my, a jednak moim zdaniem gospodarczo i życiowo są o wiele dalej niż my. A to przecież mały kraj...Odnośnie Chin.
Myśmy w latach 60/70 nie potrafili skopiować takiej zabawki żabki skaczącej z mechanizmem sprężynowym .
Miałem chiński oryginał i produkt polski, który był kopią 1:1.
Miałem w tamtych.latach wiele chińskich zabawek i to był w porównaniu z krajowymi inny świat.
Chiny to inny poziom, poziomem inwigilacji społecznej też wszystkim wysoko odskoczyli hehe
Jeśli kogoś interesuje oficjalny materiał Unitry o obydwu ich wzmacniaczach, to polecam zobaczyć:
https://www.youtube.com/watch?v=8CA099ta1j8
Chiny to inny poziom, poziomem inwigilacji społecznej też wszystkim wysoko odskoczyli hehe
Stanów pod względem inwigilacji i jeszcze nie przebili, Chińczycy przynajmniej jakoś bardzo się z tym nie kryją. :)
Cóż, płacąc kartą w sklepie w chinach wyświetla się twoje zdjęcie oraz imię i nazwisko, w USA tego nie mają :-)
Dla nas Chińczycy są wszyscy jednakowi. Dla nich pewnie nie. Wyświetla się twarz? No to nie można korzystać z cudzej karty. Proste zabezpieczenie? A może Orwelowski "Rok 1984"?
Cóż, płacąc kartą w sklepie w chinach wyświetla się twoje zdjęcie oraz imię i nazwisko, w USA tego nie mają :-)
Dlatego napisałem że Chińczycy za bardzo tego nie ukrywają. :)
Nie ma drugiego kraju na świecie (no, może jeszcze jeden by się znalazł), który wie o Tobie więcej niż USA. :)
Chińczyk poza Chinami o Tobie wie niewiele. USA jeśli tylko zechcą, będą wiedziały wszystko gdziekolwiek byś nie był.
Zauważ - wszystkie czołowe systemy operacyjne w urządzeniach są Amerykańskie, wszystkie czołowe urządzenia sieciowe/telekomunikacyjne są Amerykańskie. Wesoło było jak Huawei próbował się bardziej wybić - natychmiast poszła informacja że urządzenia te zawierają oprogramowanie szpiegowskie i nastąpił masowy demontaż.
System nawigacji satelitarnej GPS z którego korzystamy to także system USA, łączność satelitarna także.
Urządzenia do konferencji używane w dzisiejszych czasach w niemal każdej firmie i instytucji to również USA.
Jakby tego było mało - karty płatnicze o których wspomniałeś to Visa albo Mastercard, a to przecież firmy Amerykańskie (może w Chinach mają swoje, niezależne?).
Nawet jeśli nie masz telefonu, internetu, nie używasz nawigacji, to pieniądze skądś brać musisz a w 90% przypadków będzie to bankomat więc prędzej czy później posłużysz się kartą i jakaś amerykańska firma będzie o tym wiedziała.
Przed Chińczykiem uciekniesz z Chin i sprawa załatwiona, natomiast przed USA z racji na olbrzymie ilości technologii z niemal każdej branży używanej na całym świecie nie jesteś w stanie się uchronić.
Musiałbyś ukryć się w dziczy bez żadnego urządzenia elektronicznego, a i to nie masz gwarancji że Cię z góry coś nie wyłapie.
Który inny kraj na świecie ma takie możliwości?
Nie wiem czy oglądaliście materiał z linku w poście #1773
Ogólnie jest on moim zdaniem OK, ale...
Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na "esencjonalne" słowa wypowiedziane w tym przedziale: 2:00-2:18 ? (specjalnie ich tu nie cytuję)
Oglądałem, zwróciłem uwagę na ten fragment jak i na wiele innych, ale nie komentowałem bo zaraz znów zostanę posądzony o jakąś krucjatę czy coś. :)
Ogólnie typowy materiał promocyjny Unitry, chyba tak należy do tego podchodzić.
A dla mnie żenujące jest że nie pokazują schematu zasłaniając się niby niemożnością dostania części do naprawy. Czyli Unijne prawo do naprawy u nich wygląda dość słabo ;) Jak za chwile wejdzie w życie a nie zmienią podejścia to będzie "zabawnie" dla potencjalnie kupujących, a jak padnie po gwarancji to mamy przycisk do papieru za 20k PLN :)
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 174
- 175
- 176
- 177
- 178
- 179
- 180
- 181
- 182
- …
- następna ›
- ostatnia »










Teoretycznie masz rację, bardzo jestem ciekawy co z tego wyjdzie ale obserwując dotychczasową politykę Unitry nie należy się spodziewać że będzie tanio.
Za MF w cenie do ok. 250zł na szybko mieszczą się co najmniej 4 wkładki - najtańsza i pewnie często brana pod uwagę AT91, trochę droższa VM95C czy Goldring E1 Red. Bardzo atrakcyjna jest VM95E ze względu na szlif eliptyczny. Jest jeszcze Rega Carbon, ale to jest jakaś odmiana AT91 oraz Analogis GOA ale tej zupełnie nie znam.
Ogólnie cała seria VM95 jest bardzo atrakcyjna ze względu na możliwość upgrade igły, choć moim zdaniem ponad wersję E nie ma sensu wychodzić i to nie tylko w kontekście starych gramofonów Unitry. Po prostu robi się drogo i za te pieniądze można już kupić np. Grado.
Ciężko będzie sensownie w tym segmencie konkurować.