Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Większość opinii nie jest o jakości dźwięku, bo tego NIKT na razie nie słyszał. Opinie negatywne są na temat dziwacznych danych na stronie, bzdurnego chełpienia się tym, że to polski wyrób (w ilu procentach? 10%, 15%, 20%?) a tak nie jest. KIEPSKIEGO pomysłu na odtwarzacz wyłącznie odtwarzający CD audio. Wyliczać dalej?
Z tym „polskim” produktem może być tak jak ze „szwajcarskimi” zegarkami. Werki kupione np. na Tajwanie po $15 przyjeżdżają do CH i są wkładane do koperty tam zrobionej i wycenionej na CHF85 i mamy szwajcarski wyrób ( jest wymóg prawny chyba 80% wartości musi być miejscowe ). Następnie marketing, podatki i mamy np. Schaffhausen’a za $10.000 ;-)
Błonie z powrotem robi zegarki, gdzie są to składaki za ciężkie pieniądze, ale oni chyba z markowych części korzystają. Ale jest to sygnowane jako nasze zegarki. Niech ta Unitra będzie składakiem, ale z dobrych części. W starej też nie wszystko było rodzime. Cena nie jest unitrowa i nawet jeśli się łudziliśmy to niestety nie kupimy jej sobie. Szkoda ze, żeby jej posłuchać to dopiero może za 3-mce będzie możliwe na Audio Show, o ile się wystawią i będzie w ogóle taka możliwość. Powinna być normalna szansa posłuchania przed zakupem, a nie wywalanie ciężkiej kasy za nie wiadomo co...
Większość opinii nie jest o jakości dźwięku, bo tego NIKT na razie nie słyszał. Opinie negatywne są na temat dziwacznych danych na stronie, bzdurnego chełpienia się tym, że to polski wyrób (w ilu procentach? 10%, 15%, 20%?) a tak nie jest. KIEPSKIEGO pomysłu na odtwarzacz wyłącznie odtwarzający CD audio. Wyliczać dalej?
To krótkie i celne w 100% podsumowanie doskonale oddaje pierwsze wrażenia większości rozczarowanych potencjalnych klientów. Dodał bym jeszcze, że za niewspółmierną do możliwości cenę.
Jest kilka problemów z tym sprzętem:
- dyskutują o nim oraz wydają arbitralne i bardzo krytyczne opinie ludzie którzy nie słyszeli, ba nawet nie stali obok tego sprzętu,
- dyskutują o nim oraz wydają arbitralne i bardzo krytyczne opinie ludzie których nigdy nie będzie stać na ten sprzęt,
Tutaj, na tym forum, dyskutują osoby, którym leży na sercu reanimacja Unitry, a zarazem nie są laikami w temacie sprzętu AV. Trudno aby wypowiadali się z entuzjazmem, gdy widzą ewidentne błędy i niekonsekwencje, podążanie w stronę audiofilskości poprzez cenę i opisy pełne marketingowego bełkotu, przy jednoczesnym oferowaniu produktu zaprojektowanego prawdopodobnie solidnie ale jednak z kompromisami dalekimi od "audiofilskości". Tyle jestem w stanie wywnioskować na razie na podstawie zamieszczonych filmików i zdjęć oraz oficjalnych opisów np. odtwarzacza CD.
Dla porównania: pierwszy z brzegu odtwarzacz CD Denon DCD900NE z portem USB oferuje oprócz przetwornika 32 bity/384KHz (tak jak Nowa Unitra), coś co dalece wyprzedza rozwiązania Unitry:
Będę patriotą gospodarczym, jak za 6500zł dostanę chociaż tyle..
Kolego GAW99
Denon 900 NE nie posiada możliwości odczytu płyt SACD. To wyższy model tak.
Proszę zwrócić uwagę na dwie sprawy. Dla mnie to brak konsekwencji.
Producent chwali się, że ma wzmacniacz wejście zbalansowane, dla najbardziej wymagających miłośników analogu. Ale już w swoim szczytowym CD nie ma wyjścia zbalansowanego , tylko cinch. Czyli by wykorzystać to wejście w wzmacniaczu trzeba i tak mieć nie dedykowany CD.
Kolejny aspekt to brak wyjścia REC OUT. Jest tylko wyjście PRE OUT ale to na końcówkę mocy. Owszem może jeśli istnieje regulacja tego gniazda jakoś się uda sygnał dopasować na wyjście np na magnetofon ale jeśli nie , nagrywanie przy użyciu wzmacniacza nie ma możliwości.
Taka dziwna moda, że producenci zapomnieli o użytkownikach zapisu, tylko odczyt.
Tylko dziś Yamaha luxman i accuphase jako nowe wzmacniacze maja wyjścia do zapisu. Reszta już nie
Kolego GAW99
Denon 900 NE nie posiada możliwości odczytu płyt SACD. [..]
Racja, mój błąd nie sprawdziłem u źródła na stronach Denona. SA-CD wspierają droższe modele niż DCD900NE za 1900zł. Dzięki za sprostowanie.
WSH-805 właśnie objawił, nowe lepsze parametry na stronie Unitry :)
Mogli dodać jeszcze więcej 0, przed 8 :)
Chyba czytają nasz temat, bo THD spadły znacznie. ciekawe jak je zmierzyli, spadł wzmacniacz ze stołu i o, z takiej wysokości spadło to o tyle spadnie? Zysk jest tak duży, że wątpliwe, by je zmniejszyli tak na pstryk. Nagle pół układu zmienili?
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- …
- następna ›
- ostatnia »










Jest kilka problemów z tym sprzętem:
- dyskutują o nim oraz wydają arbitralne i bardzo krytyczne opinie ludzie którzy nie słyszeli, ba nawet nie stali obok tego sprzętu,
- dyskutują o nim oraz wydają arbitralne i bardzo krytyczne opinie ludzie których nigdy nie będzie stać na ten sprzęt,
- ktoś wpadł na pomysł upchnięcia sprzętu w pewnym przedziale cenowym pod marką która z tym zakresem cen się nie kojarzy. Relacja cena/jakość będzie (i jak widać po dyskusji jest) mocno zaciemniona przez różne indywidualne doświadczenia ze sprzętem Unitra z przeszłości.
To będzie trudna reanimacja, ale nie niemożliwa. Osobiście nie nastawiam się w żadnym kierunku. Jest 50% szans, albo będzie dobry sprzęt, albo kicha. Doskonale pasuje tu fragment piosenki Elektrycznych Gitar ;):
"Poczekam popatrzę, zrozumiem więcej
i wtedy wreszcie sam
też włączę się do akcji"