Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
(...) ale cały czas zastanawiam się dla kogo to ma być .
Od chwili, kiedy to ujawniono oficjalnie produkty i ich ceny, to też tak mam.
Wzornictwo niby ma celować w miłośników starej Unitry, za to ceny i ambicje producentów celują w klientów pułki audiofilskiej; dla których Unitra, to żadna marka. Jedno z drugim się nie klei.
Nawet mając na uwadze zasobnych miłośników sprzętu audio, których rajcują wizualnie konstrukcje z lat siedemdziesiątych XXw; to przecież oni wolą wydać kasę na oryginalne, dobrze utrzymane sprzęty z tamtych czasów, a nie współczesną podróbkę.
Stare sprzęty pewnie i tak pójdą jeszcze w cenę, a co z tym będzie? Trudno powiedzieć.
większość produkcji pójdzie do USA czy na Zachód - w końcu 400 Euro dla Niemca czy Amerykanina to nie pieniądz .. Może grupą docelową są polscy emigranci , na zasadzie pokaże sąsiadom że w Polsce tez coś kleją i jak gra .. No nie wiem .. 12 tys. nawet dla mnie to cena zaporowa .
ale za 400 euro to oni kupią ledwo kable do kolumn :) zabrakło ci jeśli piszemy o wzmacniaczu przynajmniej jednego 0 ;)
o CD - 2000 Euro. Ostatnio Romek z Audio Azylu rozmawiał z kolesiem co mieszka chyba w Niemczech albo Dani - ogólnie ma kasę i stwierdził że to dla niego za drogie :) No więc , dla kogo to zrobili ?
Więc może celowe byłoby połączyć niniejszy temat z tematem: "Chore ceny sprzętu na portalach ogłoszeniowych"?
;-)
Może panowie z nowej Unitry wyszli z założenia, że skoro 40 lat temu ludzi byli gotowi wydać kilka ładnych wypłat, żeby kupić sprzęt grający, to teraz, być może z sentymentu, są gotowi powtórzyć taką akcję, aby mieć nowoczesny sprzęt z nostalgicznym logo na frontpanelu. W końcu cena za zestaw wzmacniacz + cd to "tylko" jakieś 4 wypłaty ;)
Fakt faktem, jeśli celowali w grupę odbiorców, którzy kupią to z nostalgii, to chyba trochę przeholowali z oczekiwaniami. Dziś nie ma już takiego parcia na zakup audio, zdecydowanej części społeczeństwa wystarczy brzęcząca komórka lub laptop, ci bardziej wymagający kupią soundbara za tysiaka w promocji u Cleo.
Ja na razie nowej Unitry nie kupię. Brakuje mi trochę funkcjonalności, zwykłego radia, oraz przede wszystkim przekonania, że muszę mieć tak drogi sprzęt, również biorąc pod uwagę warunki lokalowe oraz nieco zubożony z wiekiem słuch.
Niemniej jednak trzymam kciuki, aby projekt zakończył się sukcesem.
P.S. Od niedawna wyświetlają mi się "reklamy" Diora Świdnica z tekstami o produkcji kolumn w stylu "vintage". Więc może źle postrzegamy potencjalny rynek, skoro kolejna firma chce coś ugrać na sentymentach ...
Ja na razie nowej Unitry nie kupię. Brakuje mi trochę funkcjonalności, zwykłego radia, oraz przede wszystkim przekonania, że muszę mieć tak drogi sprzęt, również biorąc pod uwagę warunki lokalowe oraz nieco zubożony z wiekiem słuch.
Musiałbym totalnie zgłupieć, żeby wydać tyle kasy na jakiekolwiek audio, nawet, gdybym tę kasę miał. Świat jest tak piękny, że wolałbym ją przeznaczyć na co innego.
Pozdrawiam
Grzesiek
Mi osobiście szkoda, że im nie wyszło. Mnóstwo błędów, złe kalkulacje, ale jednak ktoś utopił w tym swoje pieniądze. Niestety grupa docelowa przy tej cenie właściwie nie istniała. Dochodzi też sprawa jakości dźwięku - nikt tego obiektywnie nie opisał, ale... Za 15 tys. czy nawet 8 - 9 tys. można kupic wzmacniacz z naprawdę znakomitym dźwiękiem. Kolumny - PolkAudio R700 to 10 tys. ZL, Magnat TransPlus 1500 - obecnie około 4800... I ja naprawdę nie sądzę, żeby egzotyczny wynalazek Unitry za 20 tys. mógł je przebić.
Zaś sam klasyczny wygląd – nawet z tym nie powinno się przesadzać bo niesie pewne niedogodności jak trzaskające „heble” itp. Lepsze by było nawiązanie, a nie bezmyślne kopiowanie. Dla przykładu: uwielbiam motocykle z lat siedemdziesiątych bo są przepiękne, ale nie jeżdżę takim, bo byłoby to ciągłe stanie w naprawach. Gdyby jakaś firma zaoferowała mi nowy, ale ze słabą ramą, gaźnikami itp. (czyli jak w latach 70) też bym nie kupił, bo byłoby to męczące. Jeżdżę więc Hondą CB1100, która na pierwszy rzut oka wygląda jakby miała pięćdziesiąt lat, ale ma silnik z wtryskiem, ABS, potężną ramę i nowoczesne opony. Niestety projekt Unitry poszedł w złym kierunku, a cena go dobiła.
Poprawiłem ten chaos. Co ty z tym ćwiekiem? Ćwieki to są gwoździe lub drewniane kołki do mocowania podeszwy w bucie,(dawniej) lub metalowe kolce do "ozdabiania" ubrań (nazwa obecna)
Nadal Kolego masz sieczkę w swoim poście.
EDIT: o, i teraz jest prawie dobrze - nie polegałbym na słowniku w telefonie :)
Pozdrawiam
Grzesiek
A mnie się wydaje że nowa Unitra poszła drogą nowego Technicsa. Oni też się reaktywowali chyba 5 lat temu i wypuścili kilka nowych urządzeń audio (filskich) stylizowanych na lata 70-80te i w cenach kosmicznych nawet dla "zachodnich" klientów. Nowy Technics przynajmniej zastosował w środku absolutny Hi Tech nie powielając starych rozwiązań (po za designem) i tym się różni od Unitry bo tu szału nie ma. Pewnie producenci liczą na to że sentymentalny klient się skusi. Ale jest wolny rynek więc jak się podoba, masz pieniądze to możesz kupić i tyle.
Tylko, zdaje się, Technics mimo wszystko cieszy się w świecie (audio - niekoniecznie filskim) nieco większą estymą niż Unitra...
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- …
- następna ›
- ostatnia »









Na szczęście w Unitrę inwestowane są prywatne pieniądze,
a nie publiczne (jak w wyzej wym. przedsięwzięcia).
Włodek