Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
[
Może i prawda, ale czy w takim zestawie za taką cenę nie powinno być wszystko gotowe do użytku od początku? Jeśli CD to jest jedyna opcja to i tak myślę ze wgrywanie poprawek i podobnych na własną rękę i koszt to przesada.Zapraszam do świata profesjonalnego sprzętu. Wzmacniacze po 30 000 zł sztuka (w teatrze mam takie 4) wymagają aktualizacji firmware przez użytkownika, podobnie jak sprzęt multimedialny za grube dziesiątki tysięcy. Tylko do konsolety wartej 200 000 zł przysyłają serwisanta, jednak jest to wyjątek z powodu skomplikowanej procedury upgrade.
Wiem o tym bo dość często to robię :) co prawda nie w teatrze, ale w prywatnym studiu nagraniowym :) Natomiast nadal uważam że klient NU nie powinien być tym obarczany. Ale wszystko wyjdzie w praniu, jest taka zasada. Niezadowolony klient powie 7 innym, zadowolony nie powie nikomu. Niestety tak to działa we współczesnym świecie. W dobie Internetu i różnych mediów, wiadomości rozchodzą się szybciej niż niektórzy by chcieli.
[
Może i prawda, ale czy w takim zestawie za taką cenę nie powinno być wszystko gotowe do użytku od początku? Jeśli CD to jest jedyna opcja to i tak myślę ze wgrywanie poprawek i podobnych na własną rękę i koszt to przesada.Zapraszam do świata profesjonalnego sprzętu. Wzmacniacze po 30 000 zł sztuka (w teatrze mam takie 4) wymagają aktualizacji firmware przez użytkownika, podobnie jak sprzęt multimedialny za grube dziesiątki tysięcy. Tylko do konsolety wartej 200 000 zł przysyłają serwisanta, jednak jest to wyjątek z powodu skomplikowanej procedury upgrade.
Świat profesjonalnego sprzętu, to moim zdaniem co innego. Choć wiem, że taki upgrade czy to za pomocą specjalnie przygotowanej płyty, czy nawet po sieci gdy jest taka możliwość, to rzecz normalna, ale kupując odtwarzacz za 6500 do użytku domowego, nie chciałbym potem bawić się z jego poprawkami. Mam prawie 30 letniego Kenwooda, ten odtwarzacz nadal gra, odtwarza płyty nagrywane mimo, że nie miał tego w specyfikacji, jedyne co to wymaga raz na jakiś czas czyszczenia i smarowania. Wyświetlacz nie miga. Taki powinien byś sprzęt oddawany użytkownikowi. Jeśli kupowałbym nowy sprzęt z Nowej Unitry to chciałbym żeby taki właśnie był. Działał i się nie psuł.
Kolego @zumin72 , co do Twojej uwagi o moim wpisie o cenie, mam świadomość co składa się na cenę końcową, ale Nowa Unitra nie ma chyba wyprodukować tylko np. 100 wzmacniaczy, a raczej dużo więcej i naprawdę można spróbować obniżyć cenę do trochę mniej przerażającego poziomu.
[..] Mam prawie 30 letniego Kenwooda, ten odtwarzacz nadal gra, odtwarza płyty nagrywane mimo, że nie miał tego w specyfikacji, jedyne co to wymaga raz na jakiś czas czyszczenia i smarowania. Wyświetlacz nie miga. Taki powinien byś sprzęt oddawany użytkownikowi.[..]
To jest oczywista oczywistość. Tylko że my obserwujemy i oceniamy egzemplarze prototypowe albo informacyjne, ale na pewno nie seryjne i nie zakupione przez kogokolwiek, bo takich w tym momencie jeszcze nie ma. To typowe niedoróbki wieku dziecięcego, stosunkowo łatwo usuwalne.
Jak zaczynamy od manufaktury to musimy czyms sie wyroznic aby wbic sie na okreslony segment rynku i dlatego nie ma sensu pozycjonowanie w obszarze klienta budzetowego bo biorac pod uwage koszta wyprodukowania urzadzenia w Polsce metoda reczno-automatyczna nie bedziemy mieli zadnego zysku z inwestycji.
Rozumiem ze czesc klientow ktorzy mieli swoje WS-442, WS-502 itp. moze czuc sie zawiedziona a spogladajac na poczatki japonskich koncernow tez urzadzenia nie byly na kieszen kazdego japonczyka. Dopiero pozniej jak wdrozono park maszynowy mazna bylo zminimalizowac koszta wejsc takze na rynek "buzdetowy"
Unitra tez jeszcze nie powiedziala ostatniego slowa: Bedzie streemer zintegrowany z tunerem i wiele innych segmentow tylko cierpliwosci.
Niektorzy krytykuja tez podejscie Unitra do odtwarzacza CD i czemu nie odtwarzacz multimedialny w jednym ?
Z mojego doswiadczenia wiem ze zamykanie wszystkich mediow w jednym segmentcie jest totalnym bledem.
Zaden odtwarzacz Blu-ray czy DVD z takim uniwersalnym napedem nie radzi sobie dobrze odczytem przy duzej ilosci bledow z plytami CD a szczegolnie obecne tak zachwalane przez niektorych odtwarzacze pozycjonowanie w cenie do 4000pln.
@michal.eit Jeśli zdobędziesz już uznanie u klienta premium, to po kiego szukać go także u klienta budżetowego? Do tego potrzebujesz rozbudować firmę, to spore koszty, a zysk z klienta budżetowego jednak mały.
Jak już zdobędziesz uznanie klienta premium, to lepiej zostać przy tym segmencie i pielęgnować to. Wówczas nie psujesz sobie marki. Do tego nie musisz aż tak mocno inwestować w firmą, a zyski i tak będą duże.
Nie wiem co Nowa Unitra jeszcze wprowadzi na rynek. Oby coś się jeszcze pojawiło.
Ja jednak puki co nie zostanę ich klientem. Ceny dość wysokie. Może jakbym bardzo mocno chciał, to i jakieś fundusze by się znalazły, choć nie na cały komplet. Ale nawet nie myślę o takim zakupie, bo nie przemawia do mnie podejście Nowej Unitry. Jest po prostu nijakie. Takie mieszanie lat siedemdziesiątych poprzedniego stulecia z obecnością, Klient niby sentymentalny, ale z drugiej strony zupełnie nie.
Sorry, ale takim podejściem, mnie nie przekonają.
Jeśli czegoś fizycznie nie ma, są jedynie obietnice to chyba zdroworozsądkowym podejściem jest dystans niż wrzeszczące fanboystwo z atakowaniem osób bez entuzjazmu do przedmiotu/marki. Zatem jak ktoś tu napisał "litości"... Fakt, że pod odkurzonym brandem próbuje się wskoczyć na rynek dość drogich urządzeń, nie znaczy, że cały świat ma paść na kolana i tylko z drogimi porównywać. To żałosna filozofia, podobnie jak sugerowanie komukolwiek, że za jego zdaniem stoi brak możliwości finansowych, albo "polska" złośliwość wobec Polskiej Marki stworzonej dla Narodu przez Prawdziwych Polaków. Opanujcie się troszkę, otrzyjcie pianę i poczekajcie na opinie po prawdziwych testach z niezależnych źródeł. Bo kupić trzy okładki w miesiącu to można, podobnie jak recenzje i tym podobne peany. Oby na koniec nie okazało się, że np cudowne głośniki Unitry za 20 tys realnie grają gorzej od tych wzgardzonych, "marketowych" Magnatów za 5 tys. Nadal uważam, że firma nie przetrwa a dostarczone przez nią elementy będą grały daleko poniżej swojej ceny. Chociaż z pewnością będziemy jeszcze uraczeni jakimiś marketingowymi zabiegami, ot takim porównaniem wzmacniacza za 15 tys do wzmacniacza za 30 albo kolumn za 20 do zestawu za 60. Jeszcze inną sprawą będzie jakość wykonania w sensie niezawodności i trwałości. Tu także może być tragicznie, choć zanim ktoś zgasi światło pewnie da się trochę pojechać na tłumaczeniu chorobami wieku dziecięcego... No nic Panowie, czas pokaże. Nieomylny nie jestem, ale w cuda nie wierzę. Pozdrawiam
Czytając tu wszelkie argumenty za i przeciw, postanowiłem się wypowiedzieć, i podzielić z Wami swoimi przemyśleniami.
W ostatnich numerach AV, Audio HIFI, są recenzję dotyczące tych urządzeń. Dwie z nich przeczytałem i wnioski są dość jednoznaczne. Obaj redaktorzy, twierdzą, że są to dobre produkty ciekawe, i pojawia się zaraz też wiele ale. Po przeczytaniu mam wrażenie, że ostateczne słowo ma należeć do Nas, osób, które tego posłuchają.
W mojej ocenie patrząc, że wzmacniacz nawiązuje do okresu lat 70 to ma pewne wady:
brak wyjścia do nagrywania ( ktoś kto będzie chciał dołączyć magnetofon zdziwi się )
wejścia pseudo zbalansowane a potem symetryzator do sygnału niezbalansowanego.
Pytanie jak dalej z serwisem tych urządzeń po wielu latach, i jak to się sprawdzi w porównaniu z innymi markami w tym przedziale cenowym.
Tu mamy za kwotę bardzo zbliżoną wzmacniacze RN 2000 i as 2200 Yamaha,
kolumny w cenie Unitry - B&W 703 S3.
Sam pomysł powstania i reaktywowania produktów Unitra pomysł ok, ale jak to się sprawdzi trudno powiedzieć. Dziwne, że nie ma możliwości posłuchania tego w salonie, a mówienie, że na AS 2023 to śmiech na sali. Kupa ludzi, warunki akustyczne przypadkowe.... Ciekawe czy ktoś w ciemno już to zamówił
Co ciekawe na FB Diora Świdnica, jako Diora Acoustic zapowiedziała prezentacje swoich kolumn na tegorocznym Audio Show, to Ci którzy będą, może zechcą sobie porównać brzmienie. O ile Nowa Unitra też będzie
https://www.facebook.com/dioraswidnica/
Co ciekawe na FB Diora Świdnica, jako Diora Acoustic zapowiedziała prezentacje swoich kolumn na tegorocznym Audio Show, to Ci którzy będą, może zechcą sobie porównać brzmienie. O ile Nowa Unitra też będzie
https://www.facebook.com/dioraswidnica/
Niby NU ma być, ale Diora Acoustic może być ciekawą propozycją, a może i alternatywą.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- …
- następna ›
- ostatnia »









Zapraszam do świata profesjonalnego sprzętu. Wzmacniacze po 30 000 zł sztuka (w teatrze mam takie 4) wymagają aktualizacji firmware przez użytkownika, podobnie jak sprzęt multimedialny za grube dziesiątki tysięcy. Tylko do konsolety wartej 200 000 zł przysyłają serwisanta, jednak jest to wyjątek z powodu skomplikowanej procedury upgrade.