Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Waga powala to racja mój kocioł w domu mniej więcej tyle samo ważył cały bez wody w środku :D a te drugie mi się podobają szkoda że mnie nie będzie pewnie na nie stać :( ale cóż będzie o czym marzyć i ciekawe jak zagrają i czy trafią brzmieniem w polskie ucho i marudnego polskiego odbiorcę :P
A mnie wcale nie powala taka waga kolumn głośnikowych. Kiedyś byłem zachwycony pewnymi zestawami, które miały obudowy wykonane z litego piaskowca :)
Wiesz każdy ma inne doświadczenia ale raczej nie każdy ma u siebie kolumny z piaskowca czy granitu ;) A jakie były wrażenia odsłuchowe?
Ja nie miałem u siebie takich kolumn. Jak napisałem byłem tylko pod ich wrażeniem.
Kamień ma w takim zastosowaniu wiele zalet, przede wszystkim sztywność i stabilność konstrukcji.
Niekiedy kamień wykorzystuje się także na podstawy zestawów głośnikowych (i nie tylko).
A przy okazji, jak już skręciliśmy w tę stronę.
-Zdaje się, że ZAP-AUDIO z Opola ma w swojej ofercie kamienne obudowy kolumn głośnikowych.
-Prime Loudspeakers z Finlandii oferuje zestawy głośnikowe w kamiennych obudowach.
Może kolejny potentat na rynku audio wyskoczy z ofertą kolumn w obudowach ze stali? Najlepiej pancernej. A jak komu będą wydawały się zbyt ciężkie - to z tytanu. Jednak jednych i drugich przebije pomysłodawca obudów odlewanych z żeliwa, powołując się na zdolność tego materiału do tłumienia drgań (wykorzystywaną od dawna np. w korpusach obrabiarek). O cenach oczywiscie dżentelmeni dyskutować nie będą.
Zapomniałem napisać, taki mail zapraszający do mnie przyzsedł...
PIĘKNO POLSKIEJ INŻYNIERII
Odsłuchy zestawu Unitra na Audio Video Show w Warszawie
Przed nami największe wydarzenie w branży audio w Polsce i w tej części Europy, wystawa Audio Video Show 2023. Nie może tam zabraknąć Unitry i pasjonatów dobrego sprzętu Hi-Fi. Dlatego będziemy na Ciebie czekać w jednej z największych sal - Loży Książęcej na PGE Narodowym. Specjalnie dla naszych entuzjastów zbudowaliśmy pokój do odsłuchu multimedialnego o wyjątkowych walorach akustycznych, ale z ograniczoną przestrzenią. W związku z tym zachęcamy do wcześniejszej rejestracji.
Możliwość odsłuchu będzie dostępna podczas godzin otwarcia wystawy. Zapisując się, wybierz konkretny dzień i godzinę
https://mcusercontent.com/3c5093b8ed0aa4812774d3eca/images/d6aa6...
Czasami mam wrażenie, że ludzie dzielą się na dwie grupy - jedni słuchają sprzętu, drudzy muzyki. Przepraszam, nie słuchają sprzętu tylko go odsłuchują. Czy taki odsłuchany sprzęt to jeszcze gra? Czy to tak, jak wypita flaszka?
Pozdrawiam
Grzesiek
Migawki z sali Unitry na tegorocznym AVS. Pokazano m.in. mniejszy (i pewnie tanszy) wzmacniacz WSH 605 (przypomina serie PW 70xx) i kolumny typu małe monitory. Podpisane jako nowe modele na 2024 rok. Pozostałe modele wszyscy znają więc ich zdjęć nie wrzucałem.
A w Diora Acoustic byłeś może?? W Unitrze coś grało, czy tylko prezentacja była??
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- …
- następna ›
- ostatnia »



















Czasami kolumny specjalnie się dociąża żeby np nie rezonowały. Nie pasują Ci, zbuduj swoje lepsze i sprzedaj im patent na produkcję super idealnie perfekcyjnych zestawów głośnikowych...
Unitra jest jak fasolki wszystkich smaków... Nigdy nie wiesz na co trafisz...