Nie wiem ale zapytam, to się dowiem.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Głośniki odzyskać i naprawić, a budy w piec, bo to jest stan śmietnikowy, skórka nie warta wyprawki.
A membrany GDN są pogięte i nadają się tylko do wymiany.
Te kolumny nie powinny mieć fabrycznie zwrotnic, moje też nie miały.
Cewek nie ma co ratować w wysokich bo to i tak nie sa te, jakie być powinny, co już ci zostało napisane.
Czy ktoś miał do czynienia z tą książką?
https://allegro.pl/oferta/wprowadzenie-do-projektowania-ukladow-...
Podstawy, miałem w łapach. Dobra na początek przygody z zwrotnicami. Osobiście polecam tą publikację https://www.amazon.pl/Sound-Reproduction-Acoustics-Psychoacousti...
Czy ktoś miał do czynienia z tą książką?
https://allegro.pl/oferta/wprowadzenie-do-projektowania-ukladow-...Podstawy, miałem w łapach. Dobra na początek przygody z zwrotnicami. Osobiście polecam tą publikację https://www.amazon.pl/Sound-Reproduction-Acoustics-Psychoacousti...
Za "cienki bolek" na to jestem, bo cała po angielsku jak się domyślam.
Geelo, w tych czasach to sobie ją przetłumaczysz. Połknąłeś bakcyla, drąż temat, wierzę że sprawi Ci to mnóstwo zabawy. Bawię się dobre 32 lata, jest fajnie. Mówią jesteś p, a ja dalej się w to bawię :).
Pozdrawiam.
Cewek nie ma co ratować w wysokich bo to i tak nie są te, jakie być powinny, co już ci zostało napisane.
Cewek nie da sie uratować, drut zszedł z karkasu, widać że przegrzane były. Cewki jednak były oryginalne, tylko tak brudne, że na zdjęciu wyszło tak, jakby były zamienniki zamontowane. Teraz iść w oryginał z Tonsilu z źle wykonana cewką (drut niżej nawinięty niż w oryginale) ale za to ze zgodnym wyglądem, czy kupić zamiennik?
Geelo, w tych czasach to sobie ją przetłumaczysz. Połknąłeś bakcyla, drąż temat, wierzę że sprawi Ci to mnóstwo zabawy. Bawię się dobre 32 lata, jest fajnie. Mówią jesteś poj..by, a ja dalej się w to bawię :).
Pozdrawiam.
Już nie mam gdzie stawiać tych klamotów, a ten ostatni wynalazek nawet całkiem przyjemnie gra, jak się nad nim popracuje.
Cewek nie ma co ratować w wysokich bo to i tak nie są te, jakie być powinny, co już ci zostało napisane.
Cewek nie da sie uratować, drut zszedł z karkasu, widać że przegrzane były. Cewki jednak były oryginalne, tylko tak brudne, że na zdjęciu wyszło tak, jakby były zamienniki zamontowane. Teraz iść w oryginał z Tonsilu z źle wykonana cewką (drut niżej nawinięty niż w oryginale) ale za to ze zgodnym wyglądem, czy kupić zamiennik?
Jeśli chcesz, możesz zakupić cewkę z obecnego tonsilu i ją ocenić, jednak jest właśnie tak jak napisałeś, są pewne nieścisłości jeśli chodzi o wykonanie, płytka membranka od GDWT, wraz z płytkim karkasem od GDWT, które to od prawie 15 lat kładą do wszystkich głośników jednakowe, czy to tuby czy kopułki, a między nimi były, mające ogromne znaczenie, drobne różnice, ehh, w czasach wszechobecnej tandety ciężko jest kupić dobrze grającą cewkę z membranką z laminatu, naprawdę ciężko.
Tyle co się tego natestowałem, natraciłem ogrom kasy, 99% to szajs brzmieniowy, lub wymaga daleko idących zmian w samym głośniku by 'jakotako' grało.
Możesz też zostawić oryginalną membrankę i pobawić się w zegarmistrza, polecam.
https://allegro.pl/oferta/cewka-cewki-4-8-ohm-b-w-tonsil-quadral...
Mój najnowszy zakup za 90zł. Niby to zgc 25-8-57 ale tutaj nie jestem pewny tego. Wg specyfikacji powinny być zwrotnice a jest tylko 4,7uF na wysoki, gdn 20/30/4 leci pełnym pasmem. Po wstępnych oględzinach gdn sprawne tylko pianki do wymiany, gdwk milczą.
Brałeś od gościa z Ursynowa??
Możliwe, wiem że z Warszawy, ale jaka dzielnica, to nie zwracałem uwagi.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 213
- 214
- 215
- 216
- 217
- 218
- 219
- 220
- 221
- …
- następna ›
- ostatnia »











GDWK jeszcze nie rozbierałem, dopiero dziś odebrałem paczkę z tymi kolumnami. Kolumny stały raczej długo w wilgotnym pomieszczeniu stąd takie uszkodzenia skrzynek. Jutro rozbiorę GDWK, może uda się uratować cewki.