Polkat Bistro i Bistro 2

Wzmacniacze mikrofonowe z rodziny Bistro, służyły do wzmacniania komunikatów głosowych w pomieszczeniach o małej kubaturze, bądź znacznym oddaleniu od siebie. Wyróżniała je prosta konstrukcja i intuicyjna obsługa.

Bistro- Produkowany był w drugiej połowie lat 70-tych. Pozwalał na podłączenie dwóch grup głośnikowych, których załączenie sygnalizuje zapalona żarówka. Pojedyncze gniazdo mikrofonowe, regulowane potencjometrem. Stylistyka pochodna od wzmacniacza Moderato. Moc to 4 W przy 8 Ω

Bistro 2- Na początku lat 80-tych zmodernizowano konstrukcję wzmacniacza. Następca obsługiwał już trzy grupy głośników, zdolnych do pracy równoległej. Posiadał wbudowany mikrofon elektretowy, jednak umożliwiał podłączenie zewnętrznego a ich praca była regulowana za pomocą przycisku. Odświeżono obudowę a żarówki zastąpiono diodami LED. Moc i pozostałe parametry, nie uległy zmianie.

Ze względu na dość wąskie zastosowanie tych wzmacniaczy, nie są one często spotykane. Łączna ilość wyprodukowanych egzemplarzy obydwu modeli zamyka się w około 5 tysiącach sztuk.

Zdjęcie Bistro pochodzi z Allegro. Użytkownik GreenPoint77. Zdjęcie Bistro 2 również z Allegro. Użytkownik nieustalony.

Ostatnio edytowano: 17/02/2022 - 20:32