Nie wiem ale zapytam, to się dowiem.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Też ostatnio jeden z moich magnetofonów stanął dęba, po prostu silnik nigdy nie oliwiony i na wskutek pracy na suchych bieżniach, po rozgrzaniu zatarł się, oczywiście jak ostygł to można go swobodnie obracać. Od razu go wymieniłem na sprawny po konserwacji.
w ten filc wcieka nadmiar oleju podczas pracy. Siła odśrodkowa wypycha olej z "łożyska"Nie chce mi się wyciągać silnika - strzykawką nie da się zakroplić smarowidła?
Przy okazji zregenerowałem filcowe nakładki hamulców Arii: pół godziny moczenia w "zwykłym proszku" a potem wyczochranie ryżową szczotką. ;))
Łożysko górne silnika - od biedy tak, zastępczo może być i ATF220. Do łożyska dolnego dostęp jest trudny, lepiej pokonaj lenia i lęki, wyjmij ten silnik, rozbierz, nasmaruj jak trzeba (zasobniki filcowe nasyć do pełna, nie trzeba rozpruwać łożyska do tego, chyba, że ma wyczuwalny luz , wtedy do wymiany - podeślij cały, zrobię Ci go).
Jak już zdecydujesz się na konkretną naprawę a nie domowe półśrodki, to całe kółko skaczące też wrzuć do paczki, a tę do paczkomatu. Nowe filce nie ryżowane też mam, dostaniesz w prezencie. Koszty tylko za przesyłkę zwrotną. PW jakby co.
@geelo
Warto skorzystać z propozycji Kol. Krecika.
Ja jak mogę to korzystam z pomocy Krecika.
Mam silnik i kółko skaczące made in Krecik. wizualnie prawie się nie różnią, ale tajemnica jest w środku.
Zrobiony na błysk jak widać na zdjęciu.
Też ostatnio jeden z moich magnetofonów stanął dęba, po prostu silnik nigdy nie oliwiony i na wskutek pracy na suchych bieżniach, po rozgrzaniu zatarł się, oczywiście jak ostygł to można go swobodnie obracać. Od razu go wymieniłem na sprawny po konserwacji.
w ten filc wcieka nadmiar oleju podczas pracy. Siła odśrodkowa wypycha olej z "łożyska"Nie chce mi się wyciągać silnika - strzykawką nie da się zakroplić smarowidła?
Przy okazji zregenerowałem filcowe nakładki hamulców Arii: pół godziny moczenia w "zwykłym proszku" a potem wyczochranie ryżową szczotką. ;))
Łożysko górne silnika - od biedy tak, zastępczo może być i ATF220. Do łożyska dolnego dostęp jest trudny, lepiej pokonaj lenia i lęki, wyjmij ten silnik, rozbierz, nasmaruj jak trzeba (zasobniki filcowe nasyć do pełna, nie trzeba rozpruwać łożyska do tego, chyba, że ma wyczuwalny luz , wtedy do wymiany - podeślij cały, zrobię Ci go).
Jak już zdecydujesz się na konkretną naprawę a nie domowe półśrodki, to całe kółko skaczące też wrzuć do paczki, a tę do paczkomatu. Nowe filce nie ryżowane też mam, dostaniesz w prezencie. Koszty tylko za przesyłkę zwrotną. PW jakby co.
Spróbuję go wyjąć w wolnej chwili, bo i wzmacniacz słuchawkowy mam padnięty w jednym kanale. Więc jak już zdejmę tył to może uda się zrobić i jedno i drugie.
Made in Poland by Krecik.
https://m.olx.pl/d/oferta/ssawka-elektryczna-do-rozlutowania-CID...
Ktoś miał styczność, działa dobrze? Przy wymianie kondensatorów poupalałem kilka ścieżek i chcę zapobiec tego w przyszłości.
https://m.olx.pl/d/oferta/ssawka-elektryczna-do-rozlutowania-CID...
Ktoś miał styczność, działa dobrze? Przy wymianie kondensatorów poupalałem kilka ścieżek i chcę zapobiec tego w przyszłości.
Ja tego typu nie polecam brak możliwości regulacji temperatury i ścieżki też można uszkodzić.
Czym się różni UL1497 od UL1497R? Mam padnięty jeden kanał wzmacniacza słuchawkowego w Arii i chyba trzeba scalak wymienić.
Radiatorem. W wersji R jest widoczna blaszka ułatwiająca oddawanie ciepła. W praktyce dodatkowy radiator bywał stosowany dość rzadko (np. RM Maja).
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 225
- 226
- 227
- 228
- 229
- 230
- 231
- 232
- 233
- …
- następna ›
- ostatnia »














Nie chce mi się wyciągać silnika - strzykawką nie da się zakroplić smarowidła?
Przy okazji zregenerowałem filcowe nakładki hamulców Arii: pół godziny moczenia w "zwykłym proszku" a potem wyczochranie ryżową szczotką. ;))