Chore ceny sprzętu na portalach ogłoszeniowych.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
https://www.olx.pl/oferta/unitra-daniel-1100-fs-CID99-IDmHv8Y.ht...
Ten przykład pasuje do omawianych wcześniej przypadków, brudny ku*wa bubel wygrzebany ze starej szopy w cenie wycakanego sprzętu w idealnym dopieszczonym stanie. Zobaczył jeden z drugim w internecie takie ceny, i "o kuwa ja mam w piewnicy tysz takigo gramofona" I buch stary strucel za półtora kafla do sprzedania, a nuż sie jaki łoś natrafi.
Wstyd.
Nie, to się teraz nazywa "barn find" musi mieć 30 letni kurz to właśnie dodaje wartości :D :D
Klexmix co się czepia? Przecie pisze, że stan niemalże idealny :D
Nie, to się teraz nazywa "barn find" musi mieć 30 letni kurz to właśnie dodaje wartości :D :D
Takie znaleziska zapyziałe częściej spotkać można w motoryzacji, i musza być unikatowe żeby dostać kupę kasy.
W podobnym lub lepszym stanie za mniej niż 3 cześć tej ceny można kupić
Ostatnio, od pół roku, zainteresowałem się fotografią tradycyjną i też obserwuję na portalach aukcyjnych wysokie ceny sprzętu fotograficznego sprzed 50-60 lat.
Ja myślę, że wchodzimy w obszar kolekcjonerstwa. Tu już taniej nie będzie. Maluchy, syrenki, duże fiaty, Unitra, Polskie Zakłady Foto-Optyczne itd, wszystko to idzie i będzie szło w cenę.
BTW, wydaje mi się, że Allegro jest najdroższe, bo są inne portale, gdzie jednak wybór większy i taniej można kupić.
P.S. Wczoraj byłem u teściów na działce. W domku letniskowym, u nich, pracuje wciąż 45 letnia lodówka Silesia, i gra czterdziestoparoletni Śnieżnik (wylała się na niego herbata i przestał grać, już wszyscy pomyśleli, że do wyrzucenia, a po kilku dniach ożył i gra do dziś ha,ha, ha). A u mnie w domu już 2 razy zepsuła się 7 letnia lodówka liebherr (żona mówiła, że tylko lodówkę dobrą, drogą i topowego producenta trzeba kupić, bo gwarantuje długie i bezproblemowe działanie, ha, ha, ha, ha.......). Dekodery od telewizora już po roku/dwóch psują się, plastik degraduje, wszystko się grzeje jak cholera. Panowie: wszystko w dzisiejszym świecie jest na chwilę, nienaprawialne, byle jakie. Nawet już na każdą kieszeń.
Co tu się dziwić, że wyciągam spod szafy czterdziestoletniego szpulaka a on gra i to jak, że robię zdjęcie z kliszy i ma ono klimat. Dziś jest świat bez uroku, byle jaki, plastikowy, bez refleksji. Aby kupić, a za chwilę wymienić na nowe i znów nowe.
Ja zastanawiam się jakby kupić jeszcze jeden komputer laptop z lat 2010-14, bo te co są teraz już nie będą obsługiwać mi kamery panasonic full hd, bo okaże się, że za chwlę będzie ona softwarowym śmieciem, którego nie obsłuży, żadne nowoczesne urządzenie.
Teraz jest wirtualny świat. Streamingi, chmury, smartfony na 2-3 lata. Plastik-fantastic i galopująca technologia. Martwię się, że za kilka lat wyłączą UKF i tunery i radyjka będą już tylko eksponatem, lub do szafy/piwnicy.
Tak jak powiedziałeś taniej nie będzie-kumpel miesiąc temu kupił malucha-dla młodszych widzów to Fiat 126P :-). Cena 3k pln a jeszcze 10 lat temu za litra się to kupowało lub 50-100zł. Oczywiście zapytał się czy nie mam jakiegoś radia z epoki do samochodu-jak zobaczyłem ceny niektórych Safari typu trup:bez gałek, pordzewiałe, pęknięte itp. to ja pier.....
Co do UKF-u-na pewno kiedyś wyłączą jak wyłączyli analogową TV. Na szczęście DAB w Polsce jakoś "nie chce" się przyjąć a i pewnie stacjom radiowym to nie na rękę:wymiana osprzętu itp także raczej jeszcze długo się nacieszymy analogowym audycjom-a jeśli wyłączą to z robi się jakiś przetwornik DAC DAB/Analog FM z lekkim szumem w tle:-)
Tak jak powiedziałeś taniej nie będzie-kumpel miesiąc temu kupił malucha-dla młodszych widzów to Fiat 126P :-). Cena 3k pln a jeszcze 10 lat temu za litra się to kupowało lub 50-100zł.
Te z lat 70 tych z chrom lusterkami i kołpakami mają 5 cyfrowe ceny, które wcale nie zaczynają się od 1 :)
Ostatnio, od pół roku, zainteresowałem się fotografią tradycyjną i też obserwuję na portalach aukcyjnych wysokie ceny sprzętu fotograficznego sprzed 50-60 lat.
Ja myślę, że wchodzimy w obszar kolekcjonerstwa. Tu już taniej nie będzie.
Ceny jak ceny, ale weź najpierw znajdź, ile to ja się naszukałem starego obiektywu Porst Color Reflex 55 f 1.2 w super stanie, znalazłem, kwotę 4 cyfrową musiałem przeżyć, ale czego się to nie robi dla takiej jasności, drugi fakt jest też taki że za OEM Canonowe 1.2 mnie po prostu nie stać, bo tam już ósema z przodu. :)
Polecam stare manuale do cyfrowego lustra, super zabawa, a jakość wykonania... nie ma o czym gadać :)
Ceny jak ceny, ale weź najpierw znajdź, ile to ja się naszukałem starego obiektywu Porst Color Reflex 55 f 1.2 w super stanie, znalazłem, kwotę 4 cyfrową musiałem przeżyć, ale czego się to nie robi dla takiej jasności, drugi fakt jest też taki że za OEM Canonowe 1.2 mnie po prostu nie stać, bo tam już ósema z przodu. :)
Polecam stare manuale do cyfrowego lustra, super zabawa, a jakość wykonania... nie ma o czym gadać :)
Można niezły bokeh zrobić. Ja mam canona obiektyw EF 50mm 1.8, kupiłem nowy. Jasność teź niezła, a nowy kosztuje tylko 444 zł., ale........ cyfra przestała mnie kręcić. Owszem do szybkiego pstrykania ok, ale jak szukam tematu to tylko tradycyjny aparat, a najlepiej średnioformatowy.
Buy film, not megapixels.
Można fotografować Unitrę :)
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- …
- następna ›
- ostatnia »











:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:
Mydłem! Dobijemy go mydłem!