Chore ceny sprzętu na portalach ogłoszeniowych.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Dyskutowałbym czy 5450 jest najdroższa unitrą na aukcjach. Z tego co pamiętam, w zeszłym roku ZRK M2406QD poszedł za ponad 5tyś w licytacji. Te prawdziwe unikaty nigdy na aukcje nie trafiają.
Teraz jest moda na retro. Aparaty fotograficzne z tamtych lat, te lepsze też drogo kosztują. Meble jak fotele, lampa gazetownik i inne sprzęty w stylu lat 60-70 też są w cenie.
Ma kolega rację, właśnie poluję na taki zegar: http://allegro.pl/zegar-predom-metron-niebieska-kula-piekny-zoba... , ale cena zabójcza jak dla mnie. Trzynastu licytujących mówi wszystko na temat.
Bardzo ładny. Też bym takim nie pogardził.
Dopisałbym jeszcze produkty meratronika. Woltomierze na nixie kosztują bardzo duże pieniądze, a niektórzy sprzedawcy wręcz nie kryją tego dlaczego za tyle wystawiają. Już kilka razy widziałem w opisie frazesy typu "komplet lamp nixie tyle kosztuje" że o "zbudowany na lampach nixie idealnych na zegar lub inne DIY" nie wspomnę. Ludzie to rozbierają a później znalezienie kompletnego sprawnego egzemplarza do użytkowania coraz trudniejsze. Więc ceny rosną podwójnie.
Robią tak ponieważ rozbierając coś na części więcej zarobi na sprzedaży. Znam kilku gości, którzy kupują sprawne Radmory 5100/5102 i rozbierają je na czynniki pierwsze i sprzedają. Niestety to jest biznes z jednej strony a z drugiej niestety dewastacja pełnowartościowego sprzętu.
No niestety jest dużo takich co rozbiera Unitrę na części by potem sprzedawać po kawałku :( Połowa tych co handluje częściami na alle to pewnie tacy rozbieracze. A ten zegar nic specjalnego typowa bateryjka w plastiku :P Ja kupiłem w tym roku sprawnego Metrona ZK17 z nie ruszanym mechanizmem od 1968 roku. Ale widziałem na alle zegar z Łódzkiej Fabryki Zegarów wystawiony za wyższą kwotę niż zakończona licytacja tej kulki. Niestety mechanizm chyba był w nim ruszany ale sprzedawca twierdził iż jest sprawny. Oto link do zegara http://allegro.pl/zegar-design-prl-lodzka-fabryka-lata-50-60-i69...
PS. Może trochę na wyrost napisałem że CD 5450 Radmor jest najdroższy bo widziałem Koncerta wystawionego za 10 tysi.
Wiesz to nie chodzi o to za ile kto wystawia tylko za ile się sprzedaje. Też widziałem tego Koncerta za 10 tyś zł ale i tak nikt go nie kupi. Wystawić każdy może np. Amatora za 2 tyś zł tylko co z tego jak i tak nikt tego nie kupi a Radmor 5450 regularnie na licytacjach osiąga ceny w granicach 3 tyś zł i więcej więc jest jednym z droższych sprzętów polskich. Dla porównania na olx Cezar za 3600 zł wisi bardzo długo i nie ma chętnych, Elizabeth Mono za 1500 zł do negocjacji i też brak chętnych. Na Radmora 5450 zawsze jest mnóstwo chętnych i zawsze jest stała i wysoka cena.
Kiedyś widziałem Cezara za jakieś 4 tysie i chyba ktoś go nawet kupił
Ostatni Cezar jakiego widziałem, oprócz tego co jest na olx to była licytacja na allegro, poszedł za cenę wywoławczą czyli 3 tyś zł i była tylko jedna osoba licytująca. Było to jakoś na wiosnę tego roku.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- …
- następna ›
- ostatnia »









Ja właśnie tak zrobiłem