Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
O gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie wszystkie projekty Unitry są po prostu ładne. Nie miałem okazji posłuchać, ale chętnie bym to zrobił. Nie interesują mnie wrażenia odsłuchowe innych tylko moje własne. A jakoś nie ma okazji, może kiedyś.
Bardzo kibicuje temu projektowi.
Co do wyglądu, tutaj akurat większość ma podobne zdanie, są to sprzęty wręcz pięknie wykonane.
Ale nikt na same ładne oczy nie poleci, chociaż o 805 słyszałem kilka pozytywów odnośnie grania.
Ciekawe czy zrobią radio?
Pewnie z dychę by kosztowało.
Podobno miało być, kilka stron temu była o tym mowa.
Tylko jak widać poszli w stronę gramofonów i akcesoriów.
Ciekawe czy zrobią radio?
Pewnie z dychę by kosztowało.
Tuner radiowy to dość słabe źródło wysokiej jakości sygnału audio. Z tego co wiem w Unitrze pracują nad streamerem sieciowym. Dzisiaj to jedno z podstawowych źródeł i bardziej potrzebne niż tuner FM/DAB
Obejrzałem wideorelacje z AVS z nową unitrą. No co by nie było, gadane to oni mają. Tylko czy na ta gadkę ktoś świadomy da się złapać? Wzmacniacz o topologii której nikt jeszcze nie zrobił? Płyta testowa o jakości której nikt do tej pory nie wyprodukował? No słabo to widzę, że uznani producenci światowi mający mierniki za set tysiecy dolarów, nie mają do nich płyt testowych czy innego osprzętu.
Poza tym, jak już się czepiając. Jakim trzeba być wymagającym, żeby samemu robić płytę do pomiarów W%F? Przecież to już za PRLu nie było niczym niezwykłym.
Wygląda na to, że Unitra robi rzeczy unikalne, takie których nikt inny nie robi.
W ofercie są dwa wzmacniacze i oba są konstrukcjami unikalnymi - jeden ze sprzężeniem prądowym, drugi z korekcją błędu wzmocnienia (cokolwiek się pod tym kryje).
W przypadku tego drugiego to nawet jest jasno napisane - pierwszy taki na świecie.
W dodatku oba są absolutnymi unikatami jeśli wziąć pod uwagę stosunek możliwości do ceny. Nikt inny nie oferuje tak mało za tak dużo.
Kolumny, cóż również swego rodzaju unikaty, szczególnie te nowsze biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Chwała im za to, że przynajmniej się przyznają do błędu konstrukcyjnego polegającego na przeciążonym głośniku wysokotonowym. To niewątpliwie unikalne podejście zasługujące na pochwałę za uczciwość.
Odtwarzacz CD też jest unikatem - nie spotkałem drugiego takiego w którym do odtwarzania zwykłych płyt CD 16 bitów 44.1kHz zastosowano przetwornik 32 bitowy 384kHz.
Takie przetworniki są w odtwarzaczach CD, tyle że to są odtwarzacze które odtwarzają nie tylko Audio CD, ale także DSD i wtedy właśnie takie przetworniki mają sens. W przypadku zwykłego CD taki przetwornik nie ma sensu.
Gramofony to też unikaty - wyważono otwarte drzwi, opracowano własny napęd i własne ramię.
Ciekawe czy ktokolwiek tam się zastanowił dlaczego nikt inny na świecie takich rzeczy nie robi.
Ten mały jest fajny, szkoda ,że taki drogi...
Odtwarzacz CD też jest unikatem - nie spotkałem drugiego takiego w którym do odtwarzania zwykłych płyt CD 16 bitów 44.1kHz zastosowano przetwornik 32 bitowy 384kHz.
Takie przetworniki są w odtwarzaczach CD, tyle że to są odtwarzacze które odtwarzają nie tylko Audio CD, ale także DSD i wtedy właśnie takie przetworniki mają sens. W przypadku zwykłego CD taki przetwornik nie ma sensu.
No to pokaz mi kość DAC taką opracowaną i produkowaną współcześnie która przetwarza tylko do 44.1kHz i jest dedykowana do CD. Czekam :)
Jakie ma znaczenie do ilu przetwarza ta kość skoro pracuje z sygnalem o mniejszym próbkowaniu i do tego także jest przystosowana? Czyli jeśli mam DAC który ma możliwość pracy do 192kHz a używam tylko źródła które daje 96kHz to też nie ma to sensu?
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 169
- 170
- 171
- 172
- 173
- 174
- 175
- 176
- 177
- …
- następna ›
- ostatnia »









Czyli kolejny wynalazek, rozwiązanie techniczne którego nikt inny nie stosuje i pewnie są ku temu powody.