Nie samą Unitrą żyje człowiek
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Gdzieś mi się wala taki wysokotonowy Peerless od nich.
Do kiedyś prezentowanego tutaj wzmacniacza loewe z "wycieraczkami" kolega podarował mi tuner z zestawu. Tuner stroi bardzo dobrze na kawałku drutu i nadajniku oddalonym o ponad 30 km.
Do zestawu brakuje decka, ale z moich kiedyś przytulonych decków udało mi się dobrać na szerokość 42 cm onkyo TA-2022. Chyba ma nawet lepsze parametry niż oryginalny loewe.
Gdyby ktoś miał parametry tego decka to byłbym wdzięczny za link lub plik ( na hifi enginee ) tego modelu nie ma.
Jak Wam się podoba wieża a la początek lat 80 tych ?
Wieża fajna, tylko źle zestawiona. Daj magnetofon na spód- nie przegrzewaj niepotrzebnie wzmacniacza. CD od Onkyo też by pewnie pasował , jeśli firmowego nie masz/ nie było.
Jeszcze parę informacji o magnetofonie:
https://www.radiomuseum.org/r/onkyo_ta_2022.html
Ta strona, to niezła baza danych o dawnych urządzeniach.
Wszystko byłoby fajnie, tak jak piszesz i tak jak się powinno robić ;) .
Tak zwykle robię ale w tym wypadku głębokość decka jest mniejsza niż odległość pomiędzy nogami wzmacniacza lub tunera.
Wieża ustawiona roboczo, jeżeli będę jej używał intensywnie to pomyślę o ewentualnym stelażu utrzymującym wzmacniacz nad dekiem aby chłodzenie było najlepsze.
Ps.
dzięki za dane techniczne Panowie. Czyli tak jak się spodziewałem onkyo ma lepsze parametry od loewe SR 3200
[...]
Tak zwykle robię ale w tym wypadku głębokość decka jest mniejsza niż odległość pomiędzy nogami wzmacniacza lub tunera.[...]
Kiedyś, daaawno temu, miałem nieco podobną sytuację. Otóż ze względu na małą ilość miejsca w pokoju musiałem doraźnie coś wykombinować, jak postawić gramofon na decku. Innej opcji niestety nie było.
No i do tylnej ściany decka przykręciłem (nieinwazyjnie, bo wykorzystując oryginalne otwory i wkręty mocujące obudowę decka), odpowiednio przycięty na potrzebny wymiar arkusz aluminiowej blachy, grubej na 3 mm i wygiętej pod kątem 90 stopni.
Klasyczna prowizorka, więc zgodnie z regułą wszystko działało przez długie lata, bez najmniejszych problemów ;-)
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- …
- następna ›
- ostatnia »




















Miałem i ja taki plan. Ale timera do tej pory nie mam.
Mam do diory midi ale ta wieża w ogóle mi się nie widzi. Chętnie się zamienie :)