Kącik offtopowy - rozmowy wszelakie.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Białe plamy w okolicach ucha kubka zdradzają, że to kalkomania ceramiczna.
Jakie plamy, jakiego kubka, jaka kalkomania? :D
Pędzli i farb do porcelany z tyłu, to nie widać?
To wszystko ręczna robota.
Takie plamy, dokładnie takie, które powstają wtedy, kiedy osoba nakładająca kalkomanię na kubek nakłada ją tak, że pod uchem kubka pozostawia puste miejsce. Kalkomanię można poznać z kilometra, tym łatwiej, im bardziej intensywny jest wzór, bo biały pas szerokości ucha kubka widać jak na dłoni. Miłego oglądania:
Tylko, że to nie kalkomania, zrozum.
Ostatnio trafił do mnie taki oto dzbanek do herbaty.
Wszystko wskazuje, że to porcelana Ćmielów wzór "Bałtyk"
Niestety brak sygnstury utrudnia identyfikację.
Możliwe, źe to produkcja z okresu okupacji niemieckiej.
Niestety na tyle się nie znam.
Wiem tylko, że wzór ten powstał w latach 30-tych ubiegłego wieku.
Swoją drogą zainteresowała mnie za przyczyną tego dzbanka polska porcelana z Ćmielowa.
Produkowali przedmioty piękne.
Trzeba będzie poszukać 2 filiżanki
do kompletu.
Jestem ciekawy czy wśród kolekcjonerów "Unitry" znajduje się miłośnicy porcelany.
Już myślałem że będę miał dla Ciebie filiżanki, ale okazało się że nie ten wzór. Po ciotce zostało mi sporo krajowej i zagranicznej starej porcelany. A że pamiątek nie należy wyrzucać, więc leżą w piwnicy.
Musiałem edytować bo mój tekst zniknął.
Piękny zestaw na 6 osób i Ty w piwnicy trzymasz?
Jak trafię dzbanek do nich to dam znać....no i jeszcze cukiernica i mlecznik.
Kawa w takiej filiżance smakuje lepiej jak w kubku.
To trzeba używać,tak jak używamy sprzętu Unitry.
Niestety brak miejsca, wszędzie kwiaty, książki, szpólowce, kolumny. Żona dawno by to wyrzuciła, tak jak kiedyś wyrzuciła mi bernarda 434 i inne sprzęty z piwnicy, brakowało jej miejsca na kolekcję amerykańskich pluszaków.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 119
- 120
- 121
- 122
- 123
- 124
- 125
- 126
- 127
- …
- następna ›
- ostatnia »
















Piękne.