Szukam logo/skanu do sokowirówki Predom EDA (5,3 cm x 1,5 cm)
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Siemanko! Wiem, że to forum o Unitrze, ale Predom to też ten sam klimat, więc pomyślałem, że zapytam.
Odmawiam właśnie sokowirówkę Predom EDA i brakuje mi znaczka.
Ma ktoś może na dysku albo w jakiejś starej instrukcji czysty skan tego logo?Oryginał ma wymiary 5,3 cm szerokości na 1,5 cm wysokości.
Gdyby ktoś miał dobre zdjęcie, skan albo grafikę do wydrukowania naklejki, będę mega wdzięczny za pomoc!
Dla mnie sprzęt bez tego detalu jest jak Mercedes bez gwiazdy na masce....
Nie byłoby lepiej wydrukować na folii samoprzylepnej a nie zaklejać papierka taśmą biurową?
Jakby miało być tip-top to powinno się dopracować w komputerze plik svg. Zaokrąglić narożniki, trochę lepiej dobrać rodzaj czcionki dla "EDA". To chyba jest wydruk z mojego rysunku png, a ja to zrobiłem na szybko, żeby tylko pokazać, że da się zrobić. I potem zanieść/wysłać do drukarni, żeby wydrukowali na srebrnej folii samoprzylepnej.
Jak ma być szybko i tanio, to poprawiony plik wydrukować na papierze fotograficznym i zalaminować w laminarce albo taśmą przezroczystą (żeby zabezpieczyć przed wilgocią). Ale tło będzie białe a nie srebrne jak w oryginale.
W obu wersjach wyciąć nalepkę (nożykiem, sklapelem a nie nożyczkami)w rozmiarze jasnej plamy po usuniętej nalepce lub trochę większym. Jeśli wydrukowane będzie na papierze, to przykleić za pomocą taśmy dwustronnej a nie biurowym Scotchem wystającym poza nalepkę.
Ten napis w #2 na czarnym tle jest oryginalny.
Wiem. I on też jest na srebrnym tle. Drukowany chyba sitodrukiem sadząc po jakości detali.
Teraz pytanie czy ktoś to wykonuje dla klienta indywidualnego?
Sitodruku to pewnie nikt nie zrobi (przynajmniej za sensowne pieniądze) ale można spróbować zamówić nalepki drukowane. Najlepiej na srebrnej folii. Problem może być z ilością i dostępnością druku na takiej folii. Ale można zamówić w drukarniach materiałów reklamowych wydruk na folii przezroczystej. Minimalna powierzchnia to zwykle ok 0,5 m2, więc naklejek trochę się zmieści. Można będzie wspomóc innych potrzebujących. Cena wg Internetu to ok 30 zł za taki wydruk:
https://erli.pl/produkt/wydruk-na-folii-przezroczystej-z-obrysem...
Jak się chce z czarnym nadrukiem, to można próbować samemu na specjalnej foli do laserówek
https://allegro.pl/oferta/samoprzylepna-folia-argo-do-drukarek-l...
Cenowo podobnie, ale można sobie robić różne nalepki.
Jak ma być na srebrnym tle, to naklejamy nalepkę np. na aluminiowa taśmę do kanałów wentylacyjnych
https://www.amazon.pl/Ta%C5%9Bma-aluminiowa-Tesa-60672-uszczelni...
albo arkusik folii do oklejania samochodów
To jest prosty wzór w jednym kolorze, więc można też zamówić wycięty na ploterze tnącym z folii i nakleić na srebrną podkładkę. Wzór będzie trochę wypukły (o grubość folii) ale bardzo trwały, niepłowiejący, odporny na wilgoć.















Z tego co widzę na starej naklejce, to jest to standardowe logo Predomu z nazwą EDA dodaną w dolnej części.
Logo Predomu w wersji wektorowej (skalowalnej) svg możesz pobrać choćby z wikipedii.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Predom.svg
Można ten plik obrabiać w edytorze grafiki wektorowej np. Inkscape, Adobe Illustrator, Gimp, ale są też inne. Ja praktycznie nie używam takich plików, więc nic konkretnego nie polecę. Dopisujesz na dole logo napis EDA dobierając maksymalnie zbliżoną czcionkę do oryginału, dorabiasz boczne linie i konwertujesz całość na negatyw. Jak zapiszesz w svg, to w drukarni powinni Ci wydrukować w dowolnej wielkość bez utraty jakości wydruku.
Na dole przykład na szybko przerobionego loga, ale edytowanego w png. Więc krawędzie idealnie gładkie nie są.