Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Myślę że ciągle omijacie jeden ważny detal, że nowa unitra pchała ten cały temat polskości w marketingu i chwaliła się tym.
A ja myślę, że część z Was ma (jak kiedyś konie) klapki na oczach.
Gdy polski inżynier stworzy jakieś urządzenie, a do jego budowy użyje narzędzia, albo podzespołu z importu, to to gotowe urządzenie już nie będzie owocem polskiej inżynierii??
Niestety, to żałosne, ale dla wielu z Was, wciąż odpowiedzią na taki pytanie jest: To już nie jest polska inżynieria, bo użyto importowanych części i narzędzi.Żałośni jesteście.
Tak jak wspomniałem, dla Was i Kopernik, pewnie nie był wystarczająco Polski,
I dalej nie o to w tym chodzi, przynajmniej według mnie to jest jedynie trzymania za słowa, mówili ma być 100% polskie. I tyle z tego było. Więc po co to było wspominane?
Jak mówiłem nie musi być wszystko polskie ciężko żeby było. Myk jest w tym co było powiedziane.
Jak na takim etapie nie mogli powiedzieć w prost jak będzie to ponownie pytam, po co tak chwalić te polskość?
Chyba jednak doszło tutaj do walki z chochołem jaki sami wytworzyliście.
Nikt nie powiedział że każdy najmniejszy rezystorek i każda najmniejsza śrubka będzie wyprodukowana w Polskiej fabryce mającej 100% Polski kapitał.
...mówili ma być 100% polskie.
I jest w 100% zaprojektowane w Polsce, przez Polskich inżynierów.
A dla Ciebie, to cały czas zbyt mało Polskie i masz ich za kłamców.
Widzę że mój punkt nie będzie zrozumiany daleszy ciąg nie ma sensu ;D
Świat stał się globalną wiochą.
Dostawcą większości komponentów są Chiny.
Można zapytać na targach, jakiej firmy potencjometry montują, kto produkuje wskaźniki, panele, obudowy.
W motoryzacji jest totalna mieszanka wytwórców z całego świata.
Tu także dominują Chiny.
Widzę że mój punkt nie będzie zrozumiany daleszy ciąg nie ma sensu ;D
Może po prostu przedstaw nam konkretne warunki, które Twoim zdaniem musiałaby spełnić Unitra, abyś nie miał do niej uwag, co do tego, że ich urządzenia są owocem polskiej inżynierii i że są w 100% polskie?
Bo jak na razie nic konkretnego nie wskazałeś, ale ogólnie uważasz ich za kłamców.
Dyskusja zmierza w znanym nam wszystkim kierunku.
Wszyscy dyskutanci stoją przy swoich racjach.
Jedni zrozymieli argumenty adwersarzy, inni mają z tym problemy lub tylko udają, że mają.
Czuję jak zaraz pierdyknie znowu jakaś bomba i temat zostanie ponownie zawieszony.
Zostanie.
Wg mnie, każdy z Was ma rację. Po pierwsze musieli dostosować się do nowej rzeczywistości. Uruchamiamy produkcję polskiego wzmacniacza, czy jak kto woli produkcję wzmacniacza w Polsce, ale z czego go robić? Po drugie, rzeczywiście trochę przesadzili w tej megalomanii. "Piękno polskiej inżynierii" - a i owszem. Lecz należało w mniejszym stopniu skupić się na własnej doskonałości, stawiając również na rzetelność w postaci informacji: produkujemy w Polsce, ale jak wiadomo wielu elementów nie wytwarza się w kraju, zatem w znacznym stopniu korzystamy z wysokiej jakości komponentów uznanych firm zagranicznych, w tym przeznaczonych wyłącznie dla nas. Tak bywało dawniej i nikt nie wątpił w polskość tunera ze scalakami "Siemensa", czy magnetofonami z japońskimi silnikami i głowicami "Alpsa". Jeśli już ma tak być, że stuprocentowo polska nazwa musi widnieć na komponencie zagranicznym, to można było napisać "made in Norway for UNITRA". To i tak dobrze, że nie "made in China". Bo by dopiero była wtopa, przy tak głośnej reklamie zapewniającej o pełnej polskości :)
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 160
- 161
- 162
- 163
- 164
- 165
- 166
- 167
- 168
- …
- następna ›
- ostatnia »












A ja myślę, że część z Was ma (jak kiedyś konie) klapki na oczach.
Gdy polski inżynier stworzy jakieś urządzenie, a do jego budowy użyje narzędzia, albo podzespołu z importu, to to gotowe urządzenie już nie będzie owocem polskiej inżynierii??
Niestety, to żałosne, ale dla wielu z Was, wciąż odpowiedzią na taki pytanie jest: To już nie jest polska inżynieria, bo użyto importowanych części i narzędzi.
Żałośni jesteście.
Tak jak wspomniałem, dla Was i Kopernik, pewnie nie był wystarczająco Polski,
...