Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Z całym szacunkiem i proszę się nie obrażać, ale określenie dawnej "Unitry" jako słusznie minionej, jest raczej nie na miejscu. Przynajmniej na łamach tego forum. Mnie nie przeszkadza "preomat" w tunerze, osobliwy przełącznik rodzaju taśm z niedomagającym generatorem w magnetofonie "Kasprzaka", czy gramofon z silnikiem od wentylatora :)
Miło mądrego posłuchać.
Pozdrowienia serdeczne.
Podobno ma powstać jeszcze wkładka MM, jako zamiennik starych MF-ek.
A ta obecna nowość MC, skoro Micro-Line, to wygląda na modyfikację AT-OC9XML
Moim zdaniem wkładka MM w wersji specjalnej dla Unitry nie ma sensu. Wkładek MM jest na rynku pełno, wprowadzenie kolejnej niczego nie zmieni. Byłaby to zapewne dość droga wkładka o bardzo przeciętnych parametrach.
Naprawdę to nie wstyd zamówić u kogoś seryjnie produkowaną wkładkę z własnym logo. Patrz przykład Pro-Ject Pick It PRO, która jest rebrandem Ortofona 2M.
Tak samo jest z silnikiem DD do gramofonu. Obecnie jedyne serynie produkowane napędy tego typu, są przeznaczone do sprzętu dla DJ i to też w coraz mniejszej ilości.
Nieprawda. Popatrz na gramofony np. Audio Technika AT-LP8X, AT-LP5X, Denon DP-3000NE, Thorens TD 402, TD 403, TD 124, Dual CS 618Q, VPI HW-40, VPI Avenger.
To nie są gramofony dla DJ, szczególnie te dwa ostatnie. :)
Chociaż akurat te dwa ostatnie ciężko nazwać gramofonami seryjnymi. To raczej manufaktura.
Poza tym nawet jeśli byłyby napędy przeznaczone do sprzętu DJ, to co z tego? Nie da się ich użyć w sprzęcie HiFi?
W pełni się Arku z Tobą zgadzam. Gdyby nie ta "słusznie miniona" Unitra, to w tamtych czasach słuchalibyśmy raczej tylko śpiewu ptaków, a w domu zamiast sprzętu mielibyśmy wielkie g....
Świat się zmienia.
Kiedy Polska produkowała samochody Chińczycy jeździli rowerami.
Stara Unitra produkowała na przestrzeni lat miliony sztuk sprzętu RTV.
Zaspokajała potrzeby bez mała 40 milionów Polaków.
Zatrudniała tysiące ludzi.
To był ogromny potencjał przemysłowy.
W ramach szkolnictwa przyzakładowego uczyła zawodu.
Rozwijała sieć zakładów naprawczych poprzez udostępnianie dokumentacji technicznej a także poprzez szkolenia.
Dzisiaj taki rozmach produkcyjny jest z wielu względów niemożliwy.
Kiedy Polska produkowała samochody Chińczycy jeździli rowerami.
I nic to nie zmienia, gdzie jest teraz Polska, a gdzie są Chiny...
Kiedy Polska produkowała samochody Chińczycy jeździli rowerami.
I nic to nie zmienia, gdzie jest teraz Polska, a gdzie są Chiny...
Zmienia.
Teraz my produkujemy rowery, a oni samochody.
A tam Chiny... Spójrzmy za naszą południową granicę. Gdzie dziś są Czesi, a gdzie jesteśmy my?
Start mieli taki sam, historię chyba nawet bardziej burzliwą niż my, a jednak moim zdaniem gospodarczo i życiowo są o wiele dalej niż my. A to przecież mały kraj...
Moim zdaniem wkładka MM w wersji specjalnej dla Unitry nie ma sensu. Wkładek MM jest na rynku pełno, wprowadzenie kolejnej niczego nie zmieni. Byłaby to zapewne dość droga wkładka o bardzo przeciętnych parametrach.
Tak, jest tego pełno do wyboru, ale to wcale nie oznacza, ze nie ma co próbować z nowym produktem.
A czy będzie dość droga? Tego teraz nie wiadomo.
Jeśli plan jest taki, że ma to być oferowane jako zamiennik MF-ek (a doskonale wiemy w jakich gramofonach są one używane) to wiadomo też, że wysokiej ceny rynek nie zaakceptuje.
Kiedy Polska produkowała samochody Chińczycy jeździli rowerami.
I nic to nie zmienia, gdzie jest teraz Polska, a gdzie są Chiny...
Zmienia.
Teraz my produkujemy rowery, a oni samochody.
Chińczycy odskoczyli z produkcją WSZYSTKIEGO i WSZYSTKIM, nawet amerykanom, w taki pułap, którego nigdy nie osiągnie już NIKT.
Technologicznie nie mają konkurencji, a komunizm ich trzyma za ryj.
A tam Chiny... Spójrzmy za naszą południową granicę. Gdzie dziś są Czesi, a gdzie jesteśmy my?
Start mieli taki sam, historię chyba nawet bardziej burzliwą niż my, a jednak moim zdaniem gospodarczo i życiowo są o wiele dalej niż my. A to przecież mały kraj...
Czechosłowacja ma swoje za uszami.
A Czesi podobnie jak my są w czarnej pupie.
Tu i tam plantacja bawełny.
Odnośnie Chin.
Myśmy w latach 60/70 nie potrafili skopiować takiej zabawki żabki skaczącej z mechanizmem sprężynowym .
Miałem chiński oryginał i produkt polski, który był kopią 1:1.
Miałem w tamtych.latach wiele chińskich zabawek i to był w porównaniu z krajowymi inny świat.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 173
- 174
- 175
- 176
- 177
- 178
- 179
- 180
- 181
- …
- następna ›
- ostatnia »










W pełni się Arku z Tobą zgadzam. Gdyby nie ta "słusznie miniona" Unitra, to w tamtych czasach słuchalibyśmy raczej tylko śpiewu ptaków, a w domu zamiast sprzętu mielibyśmy wielkie g....
„I stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana”