Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Niby NU ma być, ale Diora Acoustic może być ciekawą propozycją, a może i alternatywą.
Tylko co ciekawe na stronie firmowej Diory, nic na ten temat nie ma, tylko na FB
Bo Diora jest chińska, inny właściciel, a Diora Świdnica to inna firma :)
Bo Diora jest chińska, inny właściciel, a Diora Świdnica to inna firma :)
No właśnie nie, bo to Diora Świdnica przemianowała się tydzień temu na Diora Acoustic. Wystarczy poczytać na stronie firmy na FB.
Tak, Diora Acoustic = Diora Świdnica. Ale sama Diora to chińska marka
Tak, Diora Acoustic = Diora Świdnica. Ale sama Diora to chińska marka
Sama Diora tak, ale Diora Świdnica to była osobna firma nie powiązana z Diorą i się ostała dzięki temu i co ciekawe przecież przez te wszystkie lata robiła dla innych.
Dlatego ciekawi mnie co zaprezentują i jak to się będzie miało do Nowej Unitry
Tak, Diora Acoustic = Diora Świdnica. Ale sama Diora to chińska marka
Sama Diora tak, ale Diora Świdnica to była osobna firma nie powiązana z Diorą i się ostała dzięki temu i co ciekawe przecież przez te wszystkie lata robiła dla innych.
Dlatego ciekawi mnie co zaprezentują i jak to się będzie miało do Nowej Unitry
Dokładnie jak napisałeś :)
[quote=mr_bee;10059.126985;2643
W ostatnich numerach AV, Audio HIFI, są recenzję dotyczące tych urządzeń. Dwie z nich przeczytałem i wnioski są dość jednoznaczne. Obaj redaktorzy, twierdzą, że są to dobre produkty ciekawe, i pojawia się zaraz też wiele ale. Po przeczytaniu mam wrażenie, że ostateczne słowo ma należeć do Nas, osób, które tego posłuchają.
W mojej ocenie patrząc, że wzmacniacz nawiązuje do okresu lat 70 to ma pewne wady:
brak wyjścia do nagrywania ( ktoś kto będzie chciał dołączyć magnetofon zdziwi się )
wejścia pseudo zbalansowane a potem symetryzator do sygnału niezbalansowanego.
[/quote]
Wybaczcie brak polskich liter. Poniewaz znam swiat mediow od drugiej strony, odpisze Ci jak to wyglda na podstawie wspomnianych tekstow. Nowa inkarnacja Unitry gra slabo. Mozna kupic testy i okladki , rynek jest ciezki, ale zachowujacy resztki godnosci dziennikarz zostawi sobie furtke by ustrzec sie calkowitej kompromitacji.Gdyby sprzet gral znakomcie to by nie bylo potrzebne. Z tekstow wynika, ze caly projekt to jedno wielkie polowanie na sentymentalnych losi. Retro stylistyka, pseudo zbalansowane gniazda, watpliwy dzwiek... Jedyne co moze zaskoczyc to bezposredni kontakt ze sprzetem, ale wcale bym nie obstawial, ze pozytywnie. Kupilem kiedys Yamahe A-S2000 i po wyciagnieciu z pudelka oniemialem - wzmacniacz byl jak totalne dzielo sztuki wykonane przez ekipe Mercedesa z lat siedemdziesiatych... Pozniej wlaczylem i gral slabo. Z Unitra moze byc tak, ze nawet tej pierwszej radosci nie dostarczy.
W ostatnich numerach AV, Audio HIFI, są recenzję dotyczące tych urządzeń. Dwie z nich przeczytałem i wnioski są dość jednoznaczne. Obaj redaktorzy, twierdzą, że są to dobre produkty ciekawe, i pojawia się zaraz też wiele ale. Po przeczytaniu mam wrażenie, że ostateczne słowo ma należeć do Nas, osób, które tego posłuchają.
W mojej ocenie patrząc, że wzmacniacz nawiązuje do okresu lat 70 to ma pewne wady:
brak wyjścia do nagrywania ( ktoś kto będzie chciał dołączyć magnetofon zdziwi się )
wejścia pseudo zbalansowane a potem symetryzator do sygnału niezbalansowanego.Wybaczcie brak polskich liter. Poniewaz znam swiat mediow od drugiej strony, odpisze Ci jak to wyglda na podstawie wspomnianych tekstow. Nowa inkarnacja Unitry gra slabo. Mozna kupic testy i okladki , rynek jest ciezki, ale zachowujacy resztki godnosci dziennikarz zostawi sobie furtke by ustrzec sie calkowitej kompromitacji.Gdyby sprzet gral znakomcie to by nie bylo potrzebne. Z tekstow wynika, ze caly projekt to jedno wielkie polowanie na sentymentalnych losi. Retro stylistyka, pseudo zbalansowane gniazda, watpliwy dzwiek... Jedyne co moze zaskoczyc to bezposredni kontakt ze sprzetem, ale wcale bym nie obstawial, ze pozytywnie. Kupilem kiedys Yamahe A-S2000 i po wyciagnieciu z pudelka oniemialem - wzmacniacz byl jak totalne dzielo sztuki wykonane przez ekipe Mercedesa z lat siedemdziesiatych... Pozniej wlaczylem i gral slabo. Z Unitra moze byc tak, ze nawet tej pierwszej radosci nie dostarczy.
Znasz rynek mediów ale nie znasz brzmienia Unitry. Zatem nie wypowiadaj się o czymś czego nie wiesz, gdyż z pewnym przekonaniem piszesz że gra słabo mimo że nie słyszałeś tylko próbujesz coś interpretować po swojemu. Myślę że to "ale" wynika raczej z samego dystansu do nowej inkarnacji marki. Ja miałem okazję słyszeć cały system i stwierdzam że gra bdb. Jak grają poszczególne komponenty? Może będzie okazja się przekonać kiedy po tegorocznym AVS trafią do salonów. Poza tym (to pisał poprzednik) nie ma takiego miesięcznika jak "Audio HIFI" :D
Poza tym zdecydujcie się: nie wierzycie recenzjom bo są niewiarygodne i kupione czy jednak częściowo wierzycie i próbujecie się doszukiwać prawdy zaszytej między wierszami?
Do wcześniej cytowanego postu: kto dziś bawi się w nagrywanie na na magnetofon? W dobie dostępu do różnych nośników sens tego jest niemal żadne. Wejścia zbalansowane symetryzowane? Jaki to ma wpływ na dźwięk? Ile ludzi ma sprzęty z wyjściami zbalansowanymi i ile z tego skorzysta?
Przy okazji...
Pozyjemy, zobaczymy. Szkoda, ze to tak niewymierne bo zaproponowalbym zaklad o napoj z zakazanych reklam.
Wszystko zależy od skali porównawczej, jednego powali na kolana, drugi wzruszy ramionami i powie że szajs bo sie osłuchał samych topek i ma inny punkt odniesienia.
Spór o nic panowie.
Ja mogę powiedzieć czy to jest coś wartego zachodu, dopiero jak postawię obok takiego np. Pioneera A-88X czy A-91D i różnica na + nowej U będzie absolutnie miażdżąca. Jeśli nie, lub poziom będzie zbliżony, to ocena rysuje się sama...
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- …
- następna ›
- ostatnia »












Tylko co ciekawe na stronie firmowej Diory, nic na ten temat nie ma, tylko na FB
Unitra jest jak fasolki wszystkich smaków... Nigdy nie wiesz na co trafisz...