Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Diora Świdnica to była osobna firma nie powiązana z Diorą i się ostała dzięki temu i co ciekawe przecież przez te wszystkie lata robiła dla innych.
Nie powiązana z "Diorą"? 1 października 1977 roku, Świdnicka Fabryka Mebli, która produkowała obudowy do radioodbiorników, została włączona w struktury ZR "DIORA", które z czasem stały się przedsiębiorstwem wielozakładowym. Wówczas na dachu jednej z hal przy ul. Bystrzyckiej 34 w Świdnicy, pojawił się napis "DIORA". Przedsiębiorstwo nosiło nazwę: Zakład Produkcji Obudów Sprzętu Elektronicznego "UNITRA - DIORA". Od 1988 roku, jako "DIORA" z charakterystycznym logosem, aż do maja 1991 roku, kiedy to zakład wyodrębniono i powstała "DIORA - ŚWIDNICA" Sp. z o.o. Nowy znak firmowy, a raczej napis, pojawił się wraz nową serią "Polaris" którą wprowadzono w 1995 roku. Produkowali i produkują kolumny, czy obudowy, dla wielu różnych firm. Nawet bardzo drogich marek, o światowej renomie. Tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Nawet dla "Tonsilu" robili skrzynki. W 2014 roku, zakład przeniósł się do nowych budynków przy ul. Towarowej. Firma zmienia się i różnie reaguje na sytuację na rynku. Stąd zmiany logosu i próba powrotu na trudny rynek, jakim jest rynek Polski.
- Wyglad to tylko argument dla dzieciakow a nie specjalistow branzy i segmentu TOP Hi-Fi a wykonanie toru elektroakustycznego w tych powyzszych urzadzeniach to niestety totalna porazka. Kiedys bylem za ta marka. Obecnie to mi juz pachnie tendeta - typowa masowka.Jak wspomnialem wczesniej, nie jestem fanem brzmienia Yamahy, ale wykonanie i design A-S2000/2100/2200/1100/1200 to kosmos i dokladnie tak to powinno sie robic.
A tak na powaznie to Yamaha idzie po najmniejszej linii oporu:
1. Panel przedni rodem z plastik fantastik marki Technics
2. Tor elektroakustyczny - na poziomie lat 70-tych
Tu trochę odpowiedzi od Unitry na pytania internautów.
Co do punktu #5 o ekranie w cdku.
Pytanie: Czemu nie widać podstawowych informacji typu czas odtwarzania...
Odp: „Widać, przynajmniej ja widzę (patrząc z góry ;D)... jak się chodzi po pokoju to są takie kąty gdzie nie widać ekranu.”
Według mnie to pytanie i odpowiedz to hit, mimo tego że chodziło o to czemu nie widać ekranu na poziomie wzroku to dostaliśmy odpowiedz o tym że chodząc po pokoju nie które rzeczy mogą być nie widoczne, dosyć dużo pytań według mnie dostało takie sobie odpowiedzi, żeby coś było powiedziane za dużo konkretów tu nie ma.
Nie jest to ostrzeżenie personalne, lecz do wszystkich, jeżeli cytujecie post z linkiem do youtube, to go usuwajcie z cytatu, potem 10 miniaturek tego samego filmu się powiela w kolejnych postach.
Zdecydowałem się poszukać informacji na temat DACa który jest w odtwarzaczu CD, w filmie wspomnianą dać "texas instruments PCM5102A" I wyszło tak.
Ceny DACa od 4.70 USD, wychodzi na ~20zl na sztukę przy zamówieniu od 1-99 sztuk jeśli nie pomyliłem modeli ;D
Nie pomyliłeś i oni nawet na filmach mówią że R&D jest drogie, co znaczy że produkt już niekoniecznie. I teraz pytanie czy znajdą w PL sponsorów swojej zabawy. Jeśli tak to ok. Jak nie to ...
Ciekawe, w tym samym filmie mówią, że nie mogą zejść z ceny, żeby nie oszukać kupców tanim produktem, ponieważ jakość będzie za niska.
Ciekawe, w tym samym filmie mówią, że nie mogą zejść z ceny, żeby nie oszukać kupców tanim produktem, ponieważ jakość będzie za niska.
No i to jest logiczne :) przecież nie będą obniżać sobie wynagrodzenia :)
gdyby obniżyli cenę to musieli by kupić tańsze części.
Ciekawe, w tym samym filmie mówią, że nie mogą zejść z ceny, żeby nie oszukać kupców tanim produktem, ponieważ jakość będzie za niska.
No i to jest logiczne :) przecież nie będą obniżać sobie wynagrodzenia :)
gdyby obniżyli cenę to musieli by kupić tańsze części.
Tylko trochę ciężko byłoby zejść jeszcze niżej ;D
Ciekawe, w tym samym filmie mówią, że nie mogą zejść z ceny, żeby nie oszukać kupców tanim produktem, ponieważ jakość będzie za niska.
No i to jest logiczne :) przecież nie będą obniżać sobie wynagrodzenia :)
gdyby obniżyli cenę to musieli by kupić tańsze części.
Tylko trochę ciężko byłoby zejść jeszcze niżej ;D
Dadzą radę :) mogą kupić cały CD z Chin przełożyć obudowę i masz czysty zysk :) a jak się postarają to na Pszokach znajdą lepsze niż ten ich obecny :)
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- …
- następna ›
- ostatnia »












Nie chcę martwić ale to chyba Japończycy od Kenwooda z lat 70'tych są autorami tego "głupiego i fatalnie zrealizowanego stylu lat 70'tych". Kolega pokazał wcześniej skan katalogu. Diora jedynie co to wymazała logo, chociaż i w to wątpię że sama zrobiła. A co do brzmienia to najpewniej brzmi jak Kenwood.
Czy jest tanio? Jest tanio. Czy jest dobrze? Jest tanio!