Nie wiem ale zapytam, to się dowiem.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Lotto puść ...;-)
Ten z za krótką wskazówką kupiony nieco wcześniej też wskazuje poprawnie, tylko że musi być w poziomie. Pierwszy, który kupiłem ponad 10 lat temu miał walniętą hybrydę, próbowałem układu zastępczego ale nic z tego nie wyszło. Udało się kupić naprawiany HLY (z zalanym czymś "kominkiem" - jak to można naprawić tego nie pojmuję) i na zaś wstawiłem przy okazji podstawkę pod niego. Wszystkie wskazują tak samo, teraz więc mogę mierzyć kolumnę na wejściu z podpiętym Metexem do pomiaru częstotliwości i jednocześnie po dwóch filtrach pasmowych na głośnikach, czyli widzę przejście pomiędzy jednym z drugim głośnikiem.
Warto sprawdzić pasmo przenoszenia temu naprawianemu. Fabryczny V640 wskazuje poprawnie sinus do ok. 150 kHz. Na YT ktoś wrzucił całkiem sensowny filmik z tego testu, moje skromne doświadczenia potwierdzają to.
Dostępne w sieci "patenty" zastąpienia tej hybrydy popularnym wzmacniaczem operacyjnym TLxxx kładą pasmo do 10...15 kHz.
A są na świecie takie OA przenoszące kilka MHz liniowo i pracujące od zera (rail-to-rail input). Nie wiem, czy ktoś próbował na takim.
Zwrotnica 80C115 jest dla głośników z 80C115, nie rób chały.
Zwrotnica 80C115 jest dla głośników z 80C115, nie rób chały.
Patrzę na różne schematy zwrotnic i porównuję. Moje mają być HX100 czyli na kopułkach 9/80/1.
Witam
W tunerze AS 642 mam problem z ustawieniem częstotliwości na czterech ostatnich potencjometrach (R314 - R317) i czy mógłby mi ktoś oznaczyć gdzie przebiega sygnał?
Ale co konkretnie? Napięcie strojenia?
Da strojenia gałką R272 ustawiamy napięcie 25V, a R206 napięcie 3V.
Jak mamy to ustawione to dopiero ustawiamy 3V dla programatora R214.
Chyba że chodzi ci o brak strojenia na programatorze to najpewniej są pęknięte ośki potencjometrów.
Witam
W tunerze AS 642 mam problem z ustawieniem częstotliwości na czterech ostatnich potencjometrach (R314 - R317) i czy mógłby mi ktoś oznaczyć gdzie przebiega sygnał?Ale co konkretnie? Napięcie strojenia?
Da strojenia gałką R272 ustawiamy napięcie 25V, a R206 napięcie 3V.
Jak mamy to ustawione to dopiero ustawiamy 3V dla programatora R214.Chyba że chodzi ci o brak strojenia na programatorze to najpewniej są pęknięte ośki potencjometrów.
Napięcie strojenia jest na potencjometrach i można go regulować. Do tej pory wymieniłem wspomniane powyżej potencjometry, układ SAS 590 i przeczyściłem styki w programatorze. Problem polega na tym nie mogę znaleźć żadnej stacji mimo że napięcie jest takie samo na sprawnym potencjometrze
Mierz na nóżce 4 głowicy... pewnie jest jakaś ścieżka w programatorze uszkodzona i nie wychodzi z niej napięcie warikapowe. Sprawdź połączenie między nóżkami 11 obydwu układów programatora.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 208
- 209
- 210
- 211
- 212
- 213
- 214
- 215
- 216
- …
- następna ›
- ostatnia »














Lotto puść ...;-)