Kącik offtopowy - rozmowy wszelakie.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Co jak co, ale ten Samsung ma całkiem ładny design. Coś w rodzaju dawnych produktów Loewe czy Brauna.
Był jeszcze taki twór jak Kasprzak MTV-300, który tak faktycznie był topornym ometkowanym Daewoo, sprzedawany również jako HCM Royal albo TEC.
A kojarzy ktoś z Was telewizor Samsunga z początku lat 90, sprzedawany z logiem Unitra? Taki zwykły prosty model 21 cali mono.
EDIT: Wg internetu wyglądał tak samo jak model CK-5013X.
Ja mam gdzieś Reksia i Gumisie na VHS, poratuję jakby co :D
Ja gdzieś miałem takie dla starszych.
A coś na nich widać? Bo były zajeżdżone na maxa, szczególnie te z wypożyczalni. ;))
Ja nawet je kiedyś zaarchiwizowałem do pliku mp4. :D
Gdzieś w czeluściach dysku są. :)
Oryginalne VHS też.
A kojarzy ktoś z Was telewizor Samsunga z początku lat 90, sprzedawany z logiem Unitra? Taki zwykły prosty model 21 cali mono.
EDIT: Wg internetu wyglądał tak samo jak model CK-5013X.
Znalazłem na szybko w internecie, jest to model Unitra UCK-5013Z. Skrót UCK kojarzy mi się raczej z pewną organizacją terrorystyczną.
Ostatnio trafił do mnie taki oto dzbanek do herbaty.
Wszystko wskazuje, że to porcelana Ćmielów wzór "Bałtyk"
Niestety brak sygnstury utrudnia identyfikację.
Możliwe, źe to produkcja z okresu okupacji niemieckiej.
Niestety na tyle się nie znam.
Wiem tylko, że wzór ten powstał w latach 30-tych ubiegłego wieku.
Swoją drogą zainteresowała mnie za przyczyną tego dzbanka polska porcelana z Ćmielowa.
Produkowali przedmioty piękne.
Trzeba będzie poszukać 2 filiżanki
do kompletu.
Jestem ciekawy czy wśród kolekcjonerów "Unitry" znajduje się miłośnicy porcelany.
Nie przepadam za porcelaną ale posiadam w domu Żyrafa i kogut Ćmielów. Reszta porcelany gdzieś w piwnicy.
https://antyki-galicja.pl/pl/p/Figura-Zyrafa%2C-Hanna-Orthwein%2...
https://onebid.pl/pl/ceramika-i-szklo-figurka-kogut-ch-proj-lubo...
A ja mam ceramiczny czajnik elektryczny. Niestety, w tej chwili się nim nie pochwalę, bo jestem wycjechany.
Nie przepadam za porcelaną ale posiadam w domu Żyrafa i kogut Ćmielów. Reszta porcelany gdzieś w piwnicy.
https://antyki-galicja.pl/pl/p/Figura-Zyrafa%2C-Hanna-Orthwein%2...
https://onebid.pl/pl/ceramika-i-szklo-figurka-kogut-ch-proj-lubo...
Figurki Ćmielowa to kolekcjonerskie rarytasy.
Te Twoje to wspaniałe egzemplarze.
Wspólnie z żoną kolekcjonujemy porcelanę Rosenthal.
A figurka śpiewaczki z Ćmielowa też jest.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 118
- 119
- 120
- 121
- 122
- 123
- 124
- 125
- 126
- …
- następna ›
- ostatnia »























A coś na nich widać? Bo były zajeżdżone na maxa, szczególnie te z wypożyczalni. ;))