Kącik offtopowy - rozmowy wszelakie.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Jeśli chodzi o techniki zdobienia porcelany, to są różne. Zarówno ręczne malowanie, kalkomania (czy jak to nazwać), trawienie i inne techniki. O tym poczytajcie sobie TUTAJ lub TUTAJTak więc, nie tylko ręczne malowanie. Technika kalkomanii była stosowana już bardzo dawno, niektóre źródła podają XIX czy nawet XVIII wiek.
Najciekawszy jest jednak kolor porcelany jak na zdjęciu:
To jest technika połączenia kaolinu z pyłem na bazie złota.
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia czy istnieje forum miłośników porcelany, ale sądząc po zainteresowaniu stoiskami z porcelaną na pchlich targach, to jest dosyć popularne hobby.
Ten czerwony zestaw występuje pod nazwą "płaski" I można go spotkać w wielu zdobieniach.
Jest jeszcze Ćmielów o nazwie "kula"
Jeden i drugi to kolekcjonerskie rarytasy.
Bardzo ładny zestaw.
A uszkodzenia świadczą o tym, że był przez lata używany.
On ma wartość sentymentalną, niekiedy ważniejszą niż ta kolekcjonerska.
Dzisiaj życie tak pędzi, że czasami zwyczajnie nie mamy czasu napić się kawy w porcelanowych filiżankach.
A i do zmywarki ich nie włożysz tylko trzeba myć ręcznie.
A to znowu zabiera czas...
@2405s "Niestety brak miejsca, wszędzie kwiaty, książki, szpólowce, kolumny. Żona dawno by to wyrzuciła, tak jak kiedyś wyrzuciła mi bernarda 434 i inne sprzęty z piwnicy, brakowało jej miejsca na kolekcję amerykańskich pluszaków."
No nie...Wielkie nieba...na amerykański szajs miejsce w piwnicy (w sumie dobre ;P), a na piękne produkty naszej krajowej produkcji sprzęt i zastawy ?!?
Wszak ja mam swoje miejsce, ze sprzętem (zrobiony regał), a żona/ja ma swoje z porcelaną (kredensik z drewna). Są to reprezentacyjne miejsca z ekspozycja i do użytku. Unitra, Technics, Kenwood, JVC, Ćmielów, Karolina ,Karolina, (jeszcze po mamie kilka firmowych).
Zapraszam serdecznie :) na moją audycję ;) Muzyka od Elektryka
:) Dziś Elektryzująca Nowość i wypowiedź znanego twórcy i wydawcy :) Dziś od godz 21.00 w Radiu Bohema :) Słuchamy oczywiście tu : https://bohemaradio.panelradiowy.pl
Zapraszam serdecznie :) na moją audycję ;) Muzyka od Elektryka
:) Dziś Elektryzująca Nowość i wypowiedź znanego twórcy i wydawcy :) Dziś od godz 21.00 w Radiu Bohema :) Słuchamy oczywiście tu : https://bohemaradio.panelradiowy.pl
Pod tym linkiem nie posłuchamy - trzeba się logować . Tu jest dobry link - https://bohemaradio.panelradiowy.pl/radio
Zapraszam serdecznie na Wieczór Plytowy dziś o 21.00 w Radiu Bohema :) :)
Słuchamy tu :
https://bohemaradio.panelradiowy.pl/radio
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 121
- 122
- 123
- 124
- 125
- 126
- 127
- 128
- 129
- …
- następna ›
- ostatnia »




















Ten czerwony zestaw jest super.
A tak w ogóle to jest jakieś forum porcelanowe ?
Szukając dziś tego garnituru nie rzuciło mi się żadne.
J 23 znowu nadaje.