Kącik offtopowy - rozmowy wszelakie.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Można tylko głęboko współczuć, nigdy bym się nie chciał znaleźć w takiej sytuacji.
Można tylko głęboko współczuć, nigdy bym się nie chciał znaleźć w takiej sytuacji.
Damian, znasz mnie, jutro te sprzęty będą już pod dachem, tak zapewnili mnie żołnierze WOT-u. Oni naprawdę mi pomagają. Są bardzo pomocni.
Czytam, patrzę, żal za serce chwyta.
Koleżanki i Koledzy forumowicze, zachęcam do wpłacenia grosza na pomoc dla potrzebujących, ale róbcie to z głową! Wpłacajcie jedynie przez sprawdzone fundacje i organizacje zajmujące się pomocą od lat, wielokrotnie sprawdzane i weryfikowane.
Proste pytanie? Dlaczego osoby zalewane co 5, 3, 7, lat uporczywie z nakladem ogromnych środków odbudowują. Może przenieść się na mazury. Tu nie ma powodzi. Co szkodzi założyć silikonową dolinę w Kosewie koło Mrągowa. Zapraszamy, miejsca jest chyba na 100 domów.
Skala zniszczeń i ludzkich tragedii przeraża!
Panowie administratorzy/moderatorzy, rzucam propozycję założenia zbiórki celowej na rzecz naszego Kolegi Artura - TRAUNI, który nie tylko ogromnie ucierpiał w wyniku powadzi, ale w obliczu żywiołu wykazał się odwagą, z narażeniem życia i zdrowia pomagając w krytycznej sytuacji uratować człowieka.
Można to zrobić przez założenie zbiórki publicznej na którymś z pomocowych portali, albo po prostu podać nr konta poszkodowanego Artura lub zaufanej osoby.
Pierwsze rozwiązanie może jest lepsze, bo pozwoli udostępniać link do zbiórki znajomym a nam obserwować postępy.
Proste pytanie? Dlaczego osoby zalewane co 5, 3, 7, lat uporczywie z nakladem ogromnych środków odbudowują. Może przenieść się na mazury. Tu nie ma powodzi. Co szkodzi założyć silikonową dolinę w Kosewie koło Mrągowa. Zapraszamy, miejsca jest chyba na 100 domów.
Masz żyć w 15 minutowym mieście,
a nie przeprowadzać się gdzie dusza zapragnie!
Moze przy następnych wyborach wyniki z zalanych rejonów będą nne niż te ostatnie.
Po każdych wyborach będzie tak samo. Jeśli Wody Polskie zezwalają na budowę domu na terenach zalewowych to problem będzie się powtarzał, i to, niestety, co roku.
Panowie administratorzy/moderatorzy, rzucam propozycję założenia zbiórki celowej na rzecz naszego Kolegi Artura - TRAUNI ...
Ja także popieram tą propozycję.
Moze przy następnych wyborach wyniki z zalanych rejonów będą nne niż te ostatnie.
A czy którykolwiek z dotychczasowych rządów, zwiększał ochronę przeciw powodziową tak profilaktycznie, bez szybko nadciągającego zagrożenia?
Panowie, proszę by ta rozmowa nie zeszła zbyt bardzo w politykę, chociaż wiem, ze sytuacja z nią się bezpośrednio łączy.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 141
- 142
- 143
- 144
- 145
- 146
- 147
- 148
- 149
- …
- następna ›
- ostatnia »












Myślę że jak znajdzie wolną chwilę to coś tam powyciąga z tego błota. Bardziej mnie zajmuje myśl jak tak sobie dają radę bez kanalizacji i prądu. I ile tam roboty mają energetycy żeby przywrócić zasilanie, choćby tylko częściowe, bo bez prądu nic oprócz posprzątania co z grubsza się nie zrobi. A dzień coraz krótszy.