Kącik offtopowy - rozmowy wszelakie.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
1. Czynny wulkan w Szwajcarii. Widok z campingu Manor Farm w Unterseen koło Interlaken. Sierpień 2024.
Retorycznie zapytam: Co na to wojujący z klimatem?
Odpowiem przekornie: namawiają cały świat na produkcję samochodów elektrycznych.
Odpowiem przekornie: namawiają cały świat na produkcję samochodów elektrycznych.
Ekolodzy w dupę niech sobie wsadzą te elektryki. Ciekaw jestem skąd brać metale ziem rzadkich do baterii - dzieci w Afryce będą płukać błoto za dolara dziennie do końca swojego życia?
1. Czynny wulkan w Szwajcarii. Widok z campingu Manor Farm w Unterseen koło Interlaken. Sierpień 2024.
Retorycznie zapytam: Co na to wojujący z klimatem?
Zadam przekorne pytanie. Czy w Szwajcarii są czynne wulkany?
Jako stary geolog odpowiem słowami mojego profesora z uczelni:
"Każdy nieczynny wulkan może się stać wulkanem czynnym.
Wszystko może się zdarzyć, dlatego wyginęły dinozaury".
:)
A co do produkcji baterii do elektryków to kiedyś w internecie czytałem że wywala to tyle syfu do atmosfery co prawidłowo działający diesel przez 20 lat.
To też prawda. Żeby rozwiać wątpliwości - widoczny na zdjęciu dym wulkaniczny to po prostu chmury. Tak efektownie się ułożyły w połączeniu ze szczytem wyglądającym jak wulkan. Zdjęcie mojego autorstwa, więc wątpliwości nie ma :).
Na tym zdjęciu widok tej samej góry bez "dymu".
Jako stary geolog odpowiem słowami mojego profesora z uczelni:
"Każdy nieczynny wulkan może się stać wulkanem czynnym.
Wszystko może się zdarzyć, dlatego wyginęły dinozaury".
:)A co do produkcji baterii do elektryków to kiedyś w internecie czytałem że wywala to tyle syfu do atmosfery co prawidłowo działający diesel przez 20 lat.
Ciekaw jestem czy wymyślą elektrycznego Jumbo-jeta. :D
A wczoraj w radiu usłyszałem wypowiedź, że w po takiej powodzi bardzo sprawdzają się piece kaflowe jako ogrzewanie. Co na to ekolodzy?
No i wszystkie pojazdy wojskowe włącznie z czołgami, działami samobieżnymi itd.. oraz okręty (pomijam te atomowe lotniskowce, okręty podwodne i lodołamacze, bo one faktycznie są na prąd) oraz wszelkie statki cywilne w tym potężne cruisery oraz maszyny budowlane i ciężki transport drogowy. Wszystko na prąd!!
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 144
- 145
- 146
- 147
- 148
- 149
- 150
- 151
- 152
- …
- następna ›
- ostatnia »












Fajna!
Też mam ładną i zapomniałem wstawić wcześniej.
Te drapieżniki są bardzo zróżnicowane pod względem wyglądu.
-. .. . / .-.. .. -.-. --.. / -.. -. .. --..-- / ... .--. .-. .- .-- / -... -.-- / -.. -. .. / ... .. ..-.. / .-.. .. -.-. --.. -.-- .-.. -.-- .-.-.-