Nie samą Unitrą żyje człowiek
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Nauczysz mnie Kuba obslugi tego cudaka?
Zdwońmy się jutro po południu, mamy też inne tematy do obgadania :) .
Kiedyś miałem takie ale philipsa miał dobrą głowice w magnetofonie nawet pisało long life heads nie wiem z czego ta głowica była zrobiona.
https://a.allegroimg.com/s1024/0cee52/fa3065344300a809b4de37418e...
Miała być "Unitra"
Na podstawie opowieści oczyma wyobraźni widziałem "Poloneza".Ale jak się przejechałem na drugi koniec miasta, to przygarnąłem trochę z ciekawości...a trochę aby nie wracać na pusto.
Dobrze zrobiłeś. gramofon niezły, jeżeli magnetofon a szczególnie wzmacniacz podobnej jakości, to bedzie Pan zadowolony. Ja też mam podobnego i piękny dźwięk połowy lat 70 tych. Nie wiem czemu, ale sprzęty z lat 70 tych brzmieniem bardziej przypominają dźwięk ze wzmacniacza lampowego niż tranzystorowego, choć to na tranzystorach już były robione. Mam też tak w marantz'u z 1974 roku.
Czy ktoś wie czym to było spowodowane? takie wtedy tranzystory robili? czy co w takich wzmacniaczach odpowiadało za taki "mięsisty" i pełny dźwięk wtedy?
Potem to już tylko bardziej lub mniej metaliczny był.
Ps.
Ja mam duala KA 330
https://unitraklub.pl/temat/19322?page=29%2C13%2C2%2C1
post 299
Również miałem takiego philipsa, tylko z innym gramofonem. Przyjemnie grał ale sporo miejsca zajmował. Szkoda że nie zostawiłem sobie wkładki. Chyba najlepszy element całości.
Zastanawiają mnie te znaczniki stroboskopu na powierzchni talerza. Przecież podczas odtwarzania są przykryte płytą. Jak wtedy "dostroić" obroty? Jeśli to zrobimy przed położeniem płyty, to po jej położeniu i opuszczeniu ramienia masa się zmieni i obroty też się nieznacznie zmienią.
Żadnego stroboskopu w nim i tak nie ma. Bez dodatkowej lampki są tylko zbędnym zdobieniem.
Dzień dobry!
Mam C 3200 Grundinga , Podobno to samo, co RB3200 Kasprzaka. Napiszcie, proszę, czy mogę posługiwać się schematami do RB3200? A może gdzieś znajdę schematy do C3200. Problem polega na tym, że mój C3200 jest kompletnie martwy, choć posiada pasmo CCIR.
Pozdrawiam
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 97
- 98
- 99
- 100
- 101
- 102
- 103
- 104
- 105
- …
- następna ›
- ostatnia »












Fajny prosty analogowy powermixer. Widzę ma pętlę efektów - przydatna sprawa, np. reverb do mikrofonu czy gitary..
6 inputów, w tym cztery stereo. Fajnie, że pod jednym wejściem a nie rozbite na dwa jak często w innych mikserach. Equalizer graficzny raczej taki bajer, miałem w kilku mikserach Soundcrafta i w sumie nigdy jakoś szczególnie sie nie przydał, ale kto wie, akustyka każdego pomieszczenia jest inna :)