Nie samą Unitrą żyje człowiek
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Ale vat to polski chyba w USA nie ma takiego wysokiego podatku od sprzedaży
Ale vat to polski chyba w USA nie ma takiego wysokiego podatku od sprzedaży
Sprzedaż wysyłkowa w Stanach jest pozbawiona podatku od sprzedaży (sales tax) jeśli rzecz zakupiona jest wysyłana poza kraj lub poza stan, z którego jest wysyłana. Jeśli już to podatek płaci się w kraju docelowym, na rzecz tego kraju. Jak coś zamawiam ze Stanów do Kanady, to doliczone jest do tego 13% HST (to taki europejski VAT). Większość dużych firm robi to automatycznie i dopisują to do ceny końcowej, ale za mniejsze przesyłki HST płacę przy odbiorze.
Ja np. płaciłem kurierowi cło do ręki jak zamawiałem towar z Emiratów.
U nas jest haracz od wszystkiego. Sprzedałem radio do stanów, facet zapłacił za radio i za wysyłkę. Ja musiałem zapłacić podatek od ogólnej kwoty, czyli dopłaciłem do wysyłania.
Nas kroją wszędzie, i na każdym kroku, w każdej dziedzinie, a szczególnie na częściach samochodowych.
Koszt części, oryginalnej, wraz z wysyłką i cłem z ZEA wyszedł mnie i tak dużo mniej, niż tutaj na miejscu w salonie. I mowa tu o różnicy -50%, za to samo. 2 dni i miałem na miejscu.
W UK i USA też mieli dużo taniej, ale czas oczekiwania dłuższy.
Nie mam pojęcia który kraj mnie oskubał z 20$, chyba USA, bo TAX wyskoczył dopiero przy płaceniu. Wcześniej nie było o nim wzmianki w ogłoszeniu. Była cena plus wysyłka. Jednak mnie nasi oskubali. Doczytałem na ebayu."Przedmioty dostarczane do państw Unii Europejskiej
W przypadku zakupów dokonywanych przez konsumentów z UE zastosowanie ma zazwyczaj podatek VAT. Stawka podatku VAT jest ustalana przez kraj, do którego przesyłka jest wysyłana, i zależy od rodzaju sprzedawanych przedmiotów."
W przypadku zakupów dokonywanych przez konsumentów z UE zastosowanie ma zazwyczaj podatek VAT. Stawka podatku VAT jest ustalana przez kraj, do którego przesyłka jest wysyłana, i zależy od rodzaju sprzedawanych przedmiotów."
Dokładnie tak. Nie mamy unii celnej z USA.
Były takie przymiarki, ale Europa jest zbyt pazerna aby zrezygnować z wielu haraczy, których nie ma w USA.
Nie mówiąc już o tym, że jedną z kości niezgody było to, że np. Niemcy mogą sobie wrzucić w koszty ileś tam procent od przychodu tzw. "kosztów bez rachunkowych".
Czytaj łapówek w majestacie prawa. Ja pracując kiedyś korporacji z USA podpisywałem lojalke, ze jeżeli wręczę korzyść majątkowa większą niż 25$ to wylecę z pracy dyscyplinarnie.
Musiałem więc uważać do jakiej restauracji zapraszam kontrahenta i na jaki obiad ;) .
W niemieckich koncernach takich ograniczeń nie miałem :) .
W europie ogólnie są najwyższe podatki na świecie nawet niemieckie auta są tańsze w USA niż w niemczech bo tam nie ma 22% podatku.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- 88
- 89
- 90
- 91
- …
- następna ›
- ostatnia »













Nie chciałem ryzykować kupna chińskich podróbek. Bo tego jest sporo na rynku. Kupione przeze mnie są używane ale za to oryginalne Sankeny.