Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Myślę, że jak ktoś kupi zestaw Unitry za blisko 42000 zł, przeboleje 200 zl za napęd i 2 zł na CDR.
Myślę że znając człowieka, że prędzej odeśle do producenta jako niezgodny z umową. I nie zapomni opisać tego na Internecie :)
@Zdzisław Landowski.
Płyty CD-R, DVD-R są bez problemu dostępne. Ceny - za szpindel 10 szt. Verbatim 15 zł, szpindel 50 szt. 48 zł. Laptopy są pozbawione napędów CD - DVD nie dlatego, że wychodzi to z użycia, ale dlatego, że są coraz cieńsze i lżejsze. Jeśli jest potrzeba korzystania z płyt, podłączamy zewnętrzną nagrywarkę USB, która ma wielkość nieco grubszego pudełka na płytę CD. Sam tak robię i wielu moich znajomych też. Napędy optyczne są praktycznie w każdym komputerze stacjonarnym, których na rynku jest jeszcze sporo, szczególnie z przeznaczeniem dla graczy, nie mówiąc o zastosowaniach biurowych.
Powodzenia w zakupie dzisiaj nagrywarki CD / DVD nowe laptopy nawet nie mają czytnika :) CD jako nośniki jeszcze gdzieś da się kupić ceny robią się chore ale jeszcze są :)
Pytanie jest czy ten transport umie czytać nagrywane CD-R, bo wg noty katalogowej nie umie :)
Zostaje więc usb-c które z tyłu jest opisane jako Service ale czy to dla kowalskiego ? jeśli tak, to ok.Myślę, że jak ktoś kupi zestaw Unitry za blisko 42000 zł, przeboleje 200 zl za napęd i 2 zł na CDR.
Może i prawda, ale czy w takim zestawie za taką cenę nie powinno być wszystko gotowe do użytku od początku? Jeśli CD to jest jedyna opcja to i tak myślę ze wgrywanie poprawek i podobnych na własną rękę i koszt to przesada.
@Zdzisław Landowski.
Płyty CD-R, DVD-R są bez problemu dostępne. Ceny - za szpindel 10 szt. Verbatim 15 zł, szpindel 50 szt. 48 zł. Laptopy są pozbawione napędów CD - DVD nie dlatego, że wychodzi to z użycia, ale dlatego, że są coraz cieńsze i lżejsze. Jeśli jest potrzeba korzystania z płyt, podłączamy zewnętrzną nagrywarkę USB, która ma wielkość nieco grubszego pudełka na płytę CD. Sam tak robię i wielu moich znajomych też. Napędy optyczne są praktycznie w każdym komputerze stacjonarnym, których na rynku jest jeszcze sporo, szczególnie z przeznaczeniem dla graczy, nie mówiąc o zastosowaniach biurowych.
Czyli uważasz że kupując CD za 6500zł masz być jeszcze beta testerem tego sprzętu ? pogratulować ilości wolnego czasu. Ja rozumiem takie zabawy w sprzęcie za 500zł -1000zł ale za 6500 to powinien być wygrzany sprzęt. Takie moje zdanie.
Nie. Wcale tak nie uważam. Masz rację. Napisałem tylko, że z kupnem czystych nagrywalnych płyt CD czy DVD nie ma żadnego problemu jak i bez problemu dostępne są napędy optyczne. :)
Nie. Wcale tak nie uważam. Masz rację. Napisałem tylko, że z kupnem czystych nagrywalnych płyt CD czy DVD nie ma żadnego problemu jak i bez problemu dostępne są napędy optyczne. :)
No to ok, ja ostatnio szukałem płyt pod Audio CD (czarne) i kicha.
@Zdzisław Landowski.
Płyty CD-R, DVD-R są bez problemu dostępne. Ceny - za szpindel 10 szt. Verbatim 15 zł, szpindel 50 szt. 48 zł. Laptopy są pozbawione napędów CD - DVD nie dlatego, że wychodzi to z użycia, ale dlatego, że są coraz cieńsze i lżejsze. Jeśli jest potrzeba korzystania z płyt, podłączamy zewnętrzną nagrywarkę USB, która ma wielkość nieco grubszego pudełka na płytę CD. Sam tak robię i wielu moich znajomych też. Napędy optyczne są praktycznie w każdym komputerze stacjonarnym, których na rynku jest jeszcze sporo, szczególnie z przeznaczeniem dla graczy, nie mówiąc o zastosowaniach biurowych.
Dodam, że istnieje też takie coś, jak czytnik dyskietek usb, i jest to szeroko stosowane w urzędach, gdzie są jakieś starsze dane zapisane nadal na tych nośnikach :)
Nie. Wcale tak nie uważam. Masz rację. Napisałem tylko, że z kupnem czystych nagrywalnych płyt CD czy DVD nie ma żadnego problemu jak i bez problemu dostępne są napędy optyczne. :)
No to ok, ja ostatnio szukałem płyt pod Audio CD (czarne) i kicha.
https://allegro.pl/oferta/mediarange-cd-r-printable-black-dye-cz...
To tak przy okazji, kończąc offtop w wątku o nowej Unitrze.
Wracając jeszcze na chwilę do dywagacji w temacie "dla jakiego odbiorcy jest adresowany ten sprzęt" to na YT do posłuchania dyskusja: https://www.youtube.com/watch?v=W8utcV9jNXc
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- …
- następna ›
- ostatnia »









Myślę, że jak ktoś kupi zestaw Unitry za blisko 42000 zł, przeboleje 200 zl za napęd i 2 zł na CDR.