Nie samą Unitrą żyje człowiek
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
"Prawie" robi różnicę, szczególnie w tak newralgicznym miejscu jak tor przesuwu taśmy.
Az takiego druciarstwa nie rób, bo tylko taśmy poniszczysz.
Generalnie takie rolki na plastikowych ośkach a do tego wulkanizowane już fabrycznie byle jak są przyczyną takich problemów.
Zobacz dokładnie czy np. ośka nie jest już gdzieś wytarta, bo kręcący się ileś tam godzin o średnicy 1-2 mm się wyciera i masz raczej mimośród nie ośkę.
Raczej na 100% jest gdzieś już styk ośka dźwignia wytarta. Szczególnie iż są symptomy tego, że deck już swoje przeszedł.
Jedyne sensowne rozwiązanie to szarpnąć sią na nowy zestaw, jak poprzednicy napisali i wkleili.
Do dlatego w wyższych modelach decków stosuje się rolki mosiężne a najlepiej gdyby były mosiężne z łożyskiem kulkowym.
Nota bene kol. Krecik takie produkuje, ale moim zdaniem do niższych modeli decków średnio opłaca się takie zakładać. To znaczy zawsze się opłaca pod względem jakościowym ale rolka wyniesie Ciebie tyle co warty jest ten deck ( sprawny ).
Co innego gdy np. zestaw naprawczy kosztuje 80 euro + przesyłka, to już taniej jest dorobić lepszą na łożyskach u Andrzeja. W tym wypadku nie opłaca się skórka za wyprawkę. Niestety ja też 2 lata temu za rolki do dwukieszeniowego techniksa dałem 130 zł a za cały magnetofon 50 zł :( .
No ale stan był niezły wizualnie a chciałem mieć takiego co mi w pętli będzie grał dwie kasety z obu stron przed snem :) . No taka fanaberia a to kosztuje :D .
Rolka zmieniona na nówkę kasprzakowską i jest ok. Trzeba zdjąć panel przedni i tu trzeba ostrożnie go wysuwać z wtyczek łączących płytkę wyświetlacza z płytą główną. Generalnie to taka średnia budżetowa półka ten CT-339, różnic w odtwarzaniu pomiędzy nim a Dualem C824 czy kasprzakiem nie zauważyłem. Nagrywania nie sprawdzałem, zrobię to w wolej chwili.
Rolka zmieniona na nówkę kasprzakowską i jest ok. Trzeba zdjąć panel przedni i tu trzeba ostrożnie go wysuwać z wtyczek łączących płytkę wyświetlacza z płytą główną.
Ośkę przełożyłeś bez problemów?
Rolka zmieniona na nówkę kasprzakowską i jest ok. Trzeba zdjąć panel przedni i tu trzeba ostrożnie go wysuwać z wtyczek łączących płytkę wyświetlacza z płytą główną.
Ośkę przełożyłeś bez problemów?
Ośka została ta co była, a rolka pasuje idealnie. Kupiłem rok temu leżaki magazynowe kasprzakowskie chassis mechanizmu k520 do rms404 z rolkami przesuwu.
Rolka zmieniona na nówkę kasprzakowską i jest ok. Trzeba zdjąć panel przedni i tu trzeba ostrożnie go wysuwać z wtyczek łączących płytkę wyświetlacza z płytą główną.
Ośkę przełożyłeś bez problemów?
Ośka została ta co była, a rolka pasuje idealnie. Kupiłem rok temu leżaki magazynowe kasprzakowskie chassis mechanizmu k520 do rms404 z rolkami przesuwu.
No właśnie chodzi mi o ośkę od oryginalnego kółka przed wymianą. Jest plastikowa i wygląda jak jedna całość z kółkiem, Czy włożyłeś kasprzakowskie kółko i ośkę, czy z kółka japońskiego przełożyłeś ośkę ;)
Ośka została ta co była, a czy to fabryczny oryginał tego nie wiem. Taśma już idzie prawidłowo. Moim zdaniem jakby rolka była zespolona z ośką to całość obracałaby się w zaczepach ośki na ramieniu zespołu rolki. Ośka jest wciskana od góry, czyli w miejscu zaczepienia mógłby gromadzić się kurz i spowalniać obrót, więc podejrzewam ze jednak rolka jest niezależna od ośki. Zakropliłem na ośkę pół małej kropelki oleju wazelinowego do maszyny do szycia. Być może że i metalową ośkę od kasprzaka dałoby się tu wstawić, z tym że trzeba by ją ciut skrócić.
Mam CT-339 od połowy lat'90. Kupiłem go uszkodzonego, prawdopodobnie ktoś na siłę próbował wepchnąć/wyciągnąć kasetę bo zwichrował główną oś napędową na kole zamachowym, co objawiało się drżeniem dźwięku. Niestety, żadne "prostowanie" nie pomogło i potrzebna była interwencja serwisu fabrycznego (importera) Pioneera, wówczas w Gliwicach. Wymienili na nowe. Ogólnie magnetofon jest więcej niż ok, fajnie wyszukuje utwory, a ściślej przerwy między nimi.
Ciekawą cechą jest Auto BLE czyli automatyczne dobieranie parametrów zapisu do taśmy: wzmocnienia, charakterystyki i prądu podkładu. Po użyciu tej funkcji magnetofon nagrywa próbki sygnału o różnej częstotliwości, automatycznie cofa i analizuje odczyt. Ustawia parametr i przechodzi do kolejnego kroku.
Ogólnie daje radę i nagrania z kaset dobrych, bardzo dobrych i przeciętnych są bliskie oryginałowi, nawet przy użyciu Dolby C.
Na kiepskich kasetach, typu Stilon, stara AGFA, czy jakieś no-name, trochę obcina górę, zwłaszcza na Dolby C.
Jeszcze lepsze są wyższe modele z Super Auto BLE, mają więcej poziomów regulacji, bodajże 9, podczas gdy Auto BLE ma ich chyba tylko 3 (lub 5?).
Natomiast regulacja tego układu np po wymianie głowicy to wielogodzinna zabawa, bo wszystko trzeba powtarzać dla kilku rodzajów taśm.
Po przesiadce z M8010, mimo że był wielokrotnie skutecznie modyfikowany, to była przepaść..
Pobawię się nagrywaniem w wolnej chwili.
Po przesiadce z M8010, mimo że był wielokrotnie skutecznie modyfikowany, to była przepaść..
Możesz napisać, co i jak modyfikowałeś w tym M8010? Bo fabrycznie mechanicznie to ciężka porażka ZRK, tor audio też nie jest bez grzechu.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 94
- 95
- 96
- 97
- 98
- 99
- 100
- 101
- 102
- …
- następna ›
- ostatnia »










Wizualnie niemalże identyczna. Ciekaw jestem czy kasprzakowska z ośką tam by podeszła, bo teraz chyba jest fabryczna.