Nie samą Unitrą żyje człowiek
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Z przekory dodam. Bez obrazy Geelo :)
Chyba nikt nie rozbierał magnetofonu marki Pionner.
Pioneer pewnie tak.Co złego, to nie ja :)
Myślę że nie uchybiłem marce tą drobną literówką :D
Rozbierał to ktoś?
Ja rozbierałem.
Czy nie uważasz, że jest to wystarczająca i wyczerpująca odpowiedź na Twoje pytanie?
Jako bonus zadam swoje. Z czym masz problem? Silniki? A może zębate koło krzywkowe (cam gear)? Pasek sprawdzony? Rolka dociskowa sprawdzona?
Nie wiem co jest przyczyną, rolkę nówkę mam bo pasuje od kasprzaka. Taśma zjeżdża z głowicy i jest ciut pomięta, a jeszcze nie rozbierałem czegoś takiego.
Włącz odtwarzanie bez włożonej kasety. Przyjrzyj się dokładnie, a powinieneś zobaczyć, że rolka dociskowa nierówno przylega do osi. Może to być winą samej rolki dociskowej, jej mocowania, ale także wypracowanego łożyska kółka pasowego.
Przyjrzałem się i widzę, że rolka dociskowa ma kształt beczki, więc do kosza z nią. Zamontuj rolkę, która ma równą powierzchnię.
Jeszcze jedno - nie ruszał ktoś ustawień wysokości głowicy? Jeżeli rolka równo przesuwa taśmę, problem może być z ustawieniem głowicy.
Włącz odtwarzanie bez włożonej kasety. Przyjrzyj się dokładnie, a powinieneś zobaczyć, że rolka dociskowa nierówno przylega do osi. Może to być winą samej rolki dociskowej, jej mocowania, ale także wypracowanego łożyska kółka pasowego.
Przyjrzałem się i widzę, że rolka dociskowa ma kształt beczki, więc do kosza z nią. Zamontuj rolkę, która ma równą powierzchnię.
Jeszcze jedno - nie ruszał ktoś ustawień wysokości głowicy? Jeżeli rolka równo przesuwa taśmę, problem może być z ustawieniem głowicy.
Nie znam jego przeszłości, bo zapewne kupiłem go w pakiecie z jakimś kasprzakiem, może nawet z M9012 dobre kilka lat temu i zapomniałem o nim.
Nie wiem co jest przyczyną, rolkę nówkę mam bo pasuje od kasprzaka. Taśma zjeżdża z głowicy i jest ciut pomięta, a jeszcze nie rozbierałem czegoś takiego.
A jak żeś tam tę rolkę zamocował, jak oryginalna powinna być z własną ośką??
Nie wiem co jest przyczyną, rolkę nówkę mam bo pasuje od kasprzaka. Taśma zjeżdża z głowicy i jest ciut pomięta, a jeszcze nie rozbierałem czegoś takiego.
A jak żeś tam tę rolkę zamocował, jak oryginalna powinna być z własną ośką??
Czyli nie pasuje, choć wymiarowo taką sama. Nic tam jeszcze nie montowałem. Ciekaw jestem, które rozwiązanie jest lepsze - ośka własna czy "obca".
Na pewno wymiarowo taka sama? RXA1183 ma średnicę 12mm.
Krzywe prowadzenie taśmy z rolką ZRK mogło wynikać z niedopasowania ośki rolki. Wystarczy niewielka różnica w średnicach rolki i ośki czy ośki ZRK i mocowania oryginalnej rolki z ośką, by rolka miała luzy i skośnie prowadziła taśmę.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 93
- 94
- 95
- 96
- 97
- 98
- 99
- 100
- 101
- …
- następna ›
- ostatnia »













Z przekory dodam. Bez obrazy Geelo :)
Chyba nikt nie rozbierał magnetofonu marki Pionner.
Pioneer pewnie tak.
Co złego, to nie ja :)
„I stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana”